koronawirus-baner

Niech się grilluje Trzeci Maja!

MajówkaWszystko wskazuje na to, że obchody Święta Konstytucji 3-go Maja w formule zaproponowanej przez KCK przyjęły się w naszym mieście. W tym roku grillujących osób było zdecydowanie więcej, atrakcje dla dzieci i młodzieży zorganizowane przez KCK wspólnie z Młodzieżową Radą Miasta i DH Feniks trafiły zdecydowanie w gusta najbardziej wybrednych, a muzyka przygrywająca całej imprezie umilała czas. Rekordowa była również frekwencja publiczności, która bawiła się, rozkładała się na trawniku czy po prostu mile spędzała czas przy pogawędce z dawno niewidzianymi znajomymi. Słowem: Rodzinny Piknik w Parku Miejskim był niewątpliwie udany!

zwycięzcy

Jest godzina 16:00. Przy specjalnie zamontowanej na tą okoliczność scenie przy fontannie w Parku Miejskim pojawia się Zdzisław Garczarek, Dyrektor Kostrzyńskiego Centrum Kultury. Gospodarz dzisiejszego Pikniku witając publiczność przypomina o wielkim wydarzeniu, jakim było uchwalenie w 1791 roku Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej i zaprasza do wspólnej zabawy. Gdzieś na trawnikach rozgrzewają się grille, skwierczą kiełbaski, warzywa, cebulka... W innej części parku dzieci namawiają rodziców do kupna baloników, waty, lodów czy ciągną za ręce w kierunku jednej z atrakcji przygotowanej przez KCK, Młodzieżową Radę Miasta oraz DH Feniks. Wszyscy doskonale się bawią przy muzyce na żywo. To Kostrzyńska Orkiestra Dęta pod batutą Benedykta Adamskiego wykonuje kolejne szlagiery a ławki zapełniają się Kostrzynianami, którzy przy okazji Pikniku spotykają swoich dawno niewidzianych znajomych i w tych niezwykle sprzyjających okolicznościach przyrody rozmawiają o dzieciach, wnukach czy obgadują innych dawno niewidzianych znajomych... Po Orkiestrze na scenie pojawia się niezwykle energetyczna grupa Effect-M, a wokalistka swoim mocnym głosem i niezwykłą urodą przykuwa uwagę niejednego Pana. W tym samym czasie komisja konkursowa wybiera najlepszy piknik rodzinny, premiując oryginalność, menu, pomysłowość i prezencję. Warto w tym momencie przywołać nazwy niektórych pikników: Tylko najlepsi grillują (rodzina p. Tatarewiczów), Kolorowy i zdrowy Piknik Majówkowy (p. Samelscy), Bądź cham, zjedz sam (p. Tąkiel), Serdelek (chłopak z dziewczyną), Grillowe rewolucje (p. Olejnik), Banda Anny na szalonym Pikniku (sąsiedzi) czy Grill Alana i Wiktorii. Komisja konkursowa w składzie Radnych Miasta Kostrzyn nad Odrą: Bartłomieja Suskiego i Piotra Dziekana do ostatnich chwil dyskutowała, czy palma pierwszeństwa należy się piknikowi Państwa Pukackich, czy może grupie znajomych, która wystartowała w konkursie pod nawą Pod opalonym szaszłykiem. I to właśnie tym ostatnim komisja zdecydował się przyznać pierwszą nagrodę, ale z pustymi rękami tego dnia nie wyszedł żaden piknikowicz!

zabawy z chustą

A w tym samym czasie... gdzieś na trawnikach trwają wspomniane gry i zabawy. Przy górce  zażarte pojedynki w piłce balonowej czy twisterze. Nieco dalej nieustająca zabawa przy chuście klanza, gdzie animatorzy wymyślają naprawdę niesamowite gry z wykorzystaniem tego rekwizytu. Dla wszystkich jest możliwość wymalowania sobie twarzy w fantazyjne wzory, choć kolejka jest tutaj chyba najdłuższa. Na Pikniku nie może zabraknąć także Mariusza Kaczmarka, który zachęca małych i dużych do twórczego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Prawdziwym hitem jest jednak „Bociania Podróż”, gdzie uczestnicy muszą wykazać się różnymi talentami. Najpierw „bociany”, przy pomocy Justyny przypominają sobie swoje zwyczaje i zachowania - śmiechu co niemiara! Tak „rozruszane” ptaki ruszają dalej w świat i teraz muszą wykazać się zręcznością - najpierw kasztanami rzucają w wiszące na drzewach cele a potem woreczkiem z piaskiem starają się trafić w „lądowisko”. Ale to nie koniec podróży, do Polski wszak daleko a posilić się trzeba. W piaskownicy „bociany” muszą znaleźć żaby i dopiero po wykonaniu zadania mogą spróbować trafić w jedno z trzech pól bronionych przez inne ptaki. Ubaw aż po pachy! Po jakimś czasie organizatorzy proponują kolejną zabawę rodzinną - wyścig w workach, przy którym sportowa rywalizacja skakała w parze z doskonałą rozrywką! I tak oto po ponad trzech godzinach wracamy do swoich domów zostawiając Park Miejski w tyle... i obiecujemy sobie wrócić tutaj przy najbliższej okazji.

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo