koronawirus-baner

Piknik Majowy - dzień drugi

tłumy na Majówce

9 maja obfitował w atrakcje dla każdego, a to za sprawą drugiego dnia Pikniku Majowego pn. „Rok Kresowian w Kostrzynie nad Odrą”. Działo się tyle, że niestety nie mogliśmy uchwycić wszystkiego. Od samego rana w Parku Miejskim odbywały się różnego rodzaju atrakcje sportowowe przygotowane przez kostrzyński MOSiR, o czym przeczytają Państwo już wkrótce. Niezbyt przyjazna aura nie odstraszyła rzeszy Kostrzynian, którzy tłumnie stawili się w Amfiteatrze i jego okolicach aby korzystać z licznych atrakcji z finałowym koncertem Enej, który zgromadził rekordową ilość widzów.

 

motocykliści

Już od wczesnych godzin porannych trwały przygotowania do drugiego dnia Pikniku Majowego. Tymczasem już o godzinie 7:00 Park Narodowy „Ujście Warty” zaprosił wszystkich chętnych na wycieczkę ornitologiczną pt. „Czas Zalotów i Rodzinnych kłopotów”. Godzinę później na Stawiku rozpoczęły się zawody wędkarskie dla dzieci, które jak zwykle zebrały ogromną liczbę uczestników. Następnie do godziny 14:00 trwały sportowe zmagania w Parku Miejskim z rekordową liczbą mieszkańców w Biegu rekreacyjnym dzieci, młodzieży i dorosłych „Polska Biega”. To jednak nie koniec zmagań sportowych, ponieważ aż do późnego wieczora trwała rywalizacja na Stawiku w zawodach „Speedway Łoter o Puchar Burmistrza Andrzejka Kunta”. W międzyczasie wszyscy chętni mogli popływać na motorówkach po Warcie. Gdzieś około 14:00 motocykliści uczestniczący w uroczystej Mszy Świętej po dwóch godzinach przejechać hali ulicami miasta, aby w końcu wjechać w okolice Amfiteatru, gdzie skończyli spotkanie wspólnym ogniskiem. Mniej więcej w tym samym czasie teren wokół był już pełen Kostrzynian, którzy przybyli tutaj aby skorzystać z różnorodnych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

tak się bawimy!

Piknik majowy zagwarantował doznania dla wszystkich zmysłów. Delektować można się było częstowanym miodem winnym i zajadać się pajdami chleba ze skwarkami w smalcu (naparstek napoju w ramach degustacji a suta kromka za drobną opłatą). Zabawy z przebranymi postaciami zapewniały zbicie kalorii. Kwiatowy zawrót głowy oferowały warsztaty scrapbookinkowe. Z kolorowych papierów, ozdobnych tekturek, farbek, brokatów tworzono pocztówki. Panie Bibliotekarki prowadziły konkursy nagradzane książkami. Ciekawych umiejętności uczyły warsztaty: czerpania papieru, filcowania, mydlarstwa, garncarstwa, cukiernictwa. W ogromnych piłkach można było pofalować na wodzie. Karuzela nie przestawała się kręcić a muzycznych  doznań dostarczyły zespoły: Kostrzyńska Orkiestra Dęta, Drzewiczanki, Kapela Retro czy Janek Smakołyk. Zapełniony ponad brzegi amfiteatr podczas koncertu Enej świadczył dobitnie, że wachlarz propozycji zjednoczył mieszkańców Kostrzyna na wspólnej Majówce a wszystko wskazuje na to, że to nie ostatnia w tym roku okazja do wspólnego świętowania.

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo