koronawirus-baner

Biało-czerwona niezastąpiona

Hołd dla Biało-Czerwonej FlagiDzięki dotacji z kostrzyńskiego Urzędu Miasta w naszym mieście hucznie obchodziliśmy Święto Flagi RP. Organizację obchodów władze miasta powierzyły Hufcowi ZHP Kostrzyn nad Odrą i trzeba powiedzieć, że z zadania wywiązał się on znakomicie - była cała masa atrakcji dla młodszych i starszych. Była zabawa ale był i patos, kiedy oddawano cześć Fladze RP. Aż żal było opuszczać okolice Amfiteatru... ale udało nam się wykonać wspólne, wyjątkowe zdjęcie - zapraszam do (foto)relacji!

atrakcje w Namiocie Zuchowym

Do Harcerskiego Miasteczka przychodzimy tuż po godzinie 15:00 - oczy cieszą mundurki uśmiechniętych, kostrzyńskich harcerzy. Zwiedzanie zaczynamy od Namiotu Zuchowego, gdzie odbywają się zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku od 6-10 lat. Opiekunki tego namiotu pomagały dzieciom malować flagi na twarzach, wykonywano biało-czerwone kotyliony, różnymi technikami utrwalano naszą narodową flagę czy malowano dziewczynkom paznokcie.

Miami w okolicznościowym stroju ogląda ekspozycję

Kolejnym przystankiem na naszej drodze staje się Namiot Paramilitarny, gdzie swoje zbiory prezentuje Maciej Lasocki. Możemy tutaj zobaczyć umundurowanie i uzbrojenie żołnierza amerykańskiego. Wśród zbiorów znalazła się rekonstrukcja żołnierza z II Dywizji Piechoty, umundurowanie z okresu Wietnamu z osławionym M16A1, manekin przedstawiciela 101 Pułku powietrzno-desantowego (Normandia) z doskonale znanym pistoletem maszynowym Thomson czy wreszcie maskujące umundurowanie wojenne z Operacji Pustynnna Burza z karabinem M4A1. Do tego cała masa wyposażenia - wszystko to ściągało tu całą masę ciekawskich w różnym wieku, tym bardziej, że z broni można było "postrzelać".

płonie ognisko...

Dla zgłodniałych czekało już harcerskie ognisko, gdzie można było w obozowej atmosferze, przy harcerskich piosenkach usmażyć kiełbaskę. Było to doskonałe miejsce, aby zregenerować siły. Po posiłku można było zjeść także deser - w Namiocie z Ciastem za jedyne 2 zł można było nabyć kawałek ciasta pieczony przez drużyny Hufca ZHP Kostrzyn nad Odrą, z których każda miała dostarczyć do namiotu trzy blachy z ciastem. Cel był szczytny - zgromadzone środki posłużą bowiem do zakupu mundurków dla zuchów.

Jednostka Ratownictwa ZHP

Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stanowisko Harcerskiego Klubu Ratowniczego"Dzięki współpracy z firmą Qaktiv mamy dostęp do sprzętu ratowniczego jak ten Quad, który jest bardzo pomocny w akcjach ratowniczych w trudnym terenie, np. w górach. My ze swojej strony zabezpieczamy rózżego rodzaju imprezy, co pozwala nam nabywać także bezcenne doświadczenie. Tak więc dzięki współpracy HKR zdobywa cenne doświadczenie i sprzęt" - mówi Radosław Tytusz, który prezentuje nam dwuosobowego Quada - robi wrażenie!

promocja HAL

Rozłożony był także namiot, który w tym roku stanie na obozie harcerskim w Pobierowie, który odbywa się w tym samym lesie już po raz 35! Namiot promocyjny Harcerskiej Akcji Lato (HAL) był doskonałą okazją, aby przekonać się, w jakich warunkach mieszkają harcerze na obozie. Można było nawet sprawdzić czy odpowiada nam obozowe "łóżko" i wrócić do domu z ulotką dotyczącą HAL. Na tym kończymy naszą wycieczkę, bo niedaleko placu apelowego rozpoczynają się przygotowania do Apelu.

harcerskie zabawyz  chustą

Przed apelem harcerze postanawiają się jednak rozluźnić przy zabawie z ogromną, kolorową chustą. Pomysłów jest naprawdę sporo i trzeba wykazać się wieloma umiejętnościami. Szybkością, kiedy chusta wędruje do góry i zanim opadnie trzeba się spod niej wydostać. Opanowaniem, aby wrzucić pingpong do dziury pośrodku chusty. Siłą, kiedy trzeba utrzymać kolegów i koleżanki na niej. Fantastyczną zabawę przerywa niestety bezlitosny czas - za 10 minut zbiórka...

uroczysty apel

Na prowizorycznym placu apelowym zebrały się już wszystkie drużyny Hufca ZHP Kostrzyn nad Odrą: 18 Gromada Zuchowa "Hokusy Pokusy", 20 GZ "Leśne Skrzaty", 6 Drużyna Harcerska "Burza", 11 DH "Troop", 13 DH "Omega", 16 DH "Czarne Stopy", 7 Drużyna Wędrowna "Per Aser", 21 DW "Feniks", HKR Kostrzyn nad Odrą oraz Krąg Instruktorski. Apel prowadziła Komendantka Hufca Alicja Wołkowska, ale myślę, że każdemu z nas serce rosło, kiedy przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego na maszt wciągana była biało-czerwona flaga! Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu ZHP i wykonanie wspólnej fotki. Niestety opuszczamy Harcerskie Miasteczko po ponad dwóch godzinach. Niestety, bo wspólne świętowanie tutaj dopiero się rozkręca... za rok jednak na pewno będziemy znowu z kostrzyńskimi harcerzami do czego i Państwa zachęcam!

wspólne, biało-czerwone zdjęcie

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo