koronawirus-baner

Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 2

segreguj śmieci!Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi to nie lada wydarzenie w Przedszkolu Miejskim nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników. Oczywiście akcje podejmowane przez nas w ramach obchodów tego święta, nie skupiały się tylko w obrębie jednego dnia. Zorganizowaliśmy m.in. akcję sprzątanie świata- przedszkolaki posprzątały pobliski las, do którego tak często udają się na wycieczki. Ku ich wielkiemu zdziwieniu wraz z upływającym czasem, ich worki zapełniały się coraz bardziej i bardziej. 

 

Dzień Ziemi w Przedszkolu Miejskim Nr2

Dzień Ziemi był także dniem, w którym przedszkolaki odwiedziła Sowa Mądra Głowa oraz Zając Szarak. Nauczycielki przebrane za wymienione zwierzęta uczyły dzieci segregować śmieci, bawić się wykorzystując do zabaw odpady typu: butelki, gazety, puszki. Gazety posłużyły do zabawy „Rzut do celu”, przy pomocy butelek stworzyliśmy niezwykle ciekawą orkiestrę, która potrafiła zagrać melodię jaką tylko ktoś sobie zażyczył, butelki posłużyły również do gry w kręgle. Dzieci za dobrze rozwiązane zadania proponowane przez Sowę i Szaraka otrzymywały odznakę „Przyjaciela Przyrody”. W tym dniu wyłoniono również zwycięzców ogłoszonego w przedszkolu konkursu „Zaczaruj drzewo, drewno, papier” (zadanie wynikało z realizowanej w przedszkolu innowacji pedagogicznej „Od drzewa do papieru”)- na który dzieci wraz z rodzicami, wykonywały prace z wyżej wymienionych materiałów, zamieniając je w cokolwiek podpowiedziała im ich wyobraźnia. Zwycięzcy, wybrani zostali w tajnym głosowaniu podczas którego, jeden głos mógł oddać na swojego faworyta każdy przedszkolak z rodzicem. Zwycięzcami oczywiście są wszystkie przedszkolaki, które wzięły udział w konkursie, jednak największa liczbę głosów zebrały prace wykonane przez: Julię Juskowiak, Sebastiana i Konrada Adamczewskich, Darię Jacek i Filipa Podgórskiego, którym serdecznie gratulujemy.

wspólna zabawa z rodzicami

Wokół tematyki Dnia Ziemi, przeprowadzone zostały również zajęcia otwarte dla rodziców naszych przedszkolaków, podczas których mieli oni okazję zobaczyć jak poprzez zabawę można w prosty i przyjemny sposób, wprowadzić dzieci w tak ważny temat, jakim jest ochrona środowiska. Ważne jest, aby jedność oddziaływań domu rodzinnego jak i przedszkola szły ze sobą w parze, bo przecież od tego jak my dorośli wychowamy, nasze najmłodsze pokolenie zależy, tak wiele - a tym przypadku - czystość naszego wspólnego domu - ZIEMI.

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo