koronawirus-baner

Stary Kostrzyn w oczach przedszkolaka

Stary Kostrzyn w oczach przedszkolaka12 oraz 19 czerwca, wszystkie grupy wiekowe z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w ramach realizacji autorskiego programu „Stary Kostrzyn w oczach przedszkolaka” odbyły kolejne wycieczki na Stare Miasto. Podczas wycieczek pogoda oraz humory, dopisywały wszystkim dzieciom. 3 i 4- latki dzięki przemiłemu przewodnikowi Pani Agnieszce Wysoczańskiej dowiedziały się jakie, zasady obowiązują podczas zwiedzania Starego Kostrzyna.

 
Agnieszka Wysoczańska opowiada Przedszkolakom o historii Twierdzy Kostrzyn
Agnieszka Wysoczańska opowiada Przedszkolakom o historii Twierdzy Kostrzyn
 

Przedszkolaki odszukiwały też ślady tramwajów jeżdżących dawniej po uliczkach Starówki. Na mapie odszukiwały miejsca, w których znajdowały się w danym momencie, oglądały na zdjęciach jak wyglądały one dawniej, spacerowały Promenadą Kattego, podziwiały ruiny zamku i kościoła, dowiedziały się, gdzie na Starym Mieście znajduje się Brama Berlińska, Chyżańska i Bastion Filip.

Podczas wycieczki dzieci spotkały przedwojennego mieszkańca - Klausa Thiel
Podczas wycieczki dzieci spotkały przedwojennego mieszkańca - Klausa Thiel
 

Zaś 5 i 6- latki pod kierunkiem Pana Bartłomieja Suskiego, miały okazję utrwalić zdobyte podczas realizacji całego programu wiadomości, wspominały wcześniejsze wycieczki odbyte na Stare Miasto jeszcze jesienią i zimą. Dziewczynki z grupy 6-latków, uczęszczające na kółko plastyczne „Mały artysta” prowadzone w naszym przedszkolu przez Panią Małgorzatę Pezowicz, malowały na sztalugach ruiny Kościoła Pokoju. Malowanie w plenerze okazało się doskonałą zabawą.  Podczas wycieczki dzieci spotkały Pana Klausa Thiela silnie związanego z kostrzyńską Starówką, który opowiedział im o ulubionym miejscu w Kostrzynie, które pamięta jeszcze z dzieciństwa. Ostatnie spotkanie na Starym Mieście, zakończyliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Przedszkolaki dziękują za moc atrakcji Dyrektorowi Muzeum R. Skałbie
Przedszkolaki dziękują za moc atrakcji Dyrektorowi Muzeum R. Skałbie
 

Spotkania na starym Mieście były dla przedszkolaków wspaniałymi lekcjami, podczas których miały możliwość zdobywania wiedzy o dawnym Kostrzynie, poprzez osobiste doświadczenia w trakcie poznawczej i twórczej aktywności. Zaplanowane działania  odbywały się w czasie zajęć muzealnych, wycieczek, spotkań z ekspertami, podczas zajęć dydaktycznych, poprzez udział w różnych formach konkursowych, tematycznie związanych ze Starym Miastem. Umożliwiono dzieciom poznanie dziedzictwa kulturowego regionu i treści regionalnych zgodnie z zasadą „od bliskiego do dalekiego”. Mamy nadzieję, że poprzez realizację programu „Stary Kostrzyn w oczach przedszkolaka” udało się „zaszczepić” w naszych wychowankach poczucie więzi z miejscem zamieszkania i zalążki odpowiedzialności za własną „małą Ojczyznę”. Wszystkim instytucjom, które wspomogły nasze działania w obrębie realizowanego programu, a w szczególności pracownikom Muzeum Twierdzy w Kostrzynie przesyłamy serdecznie podziękowania i moc uśmiechów od naszych przedszkolaków.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo