Zespół Szkół otworzył drzwi dla gimnazjalistów

00128 kwietnia w kostrzyńskiej szkole ponadgimnazjalnej - Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się tradycyjny już dzień drzwi otwartych. Dyrekcja, grono pedagogiczne, Samorząd Uczniowski i uczniowie zaprosili gimnazjalistów poszukujących szkoły, aby przybliżyć im ofertę szkoły: liceum ogólnokształcącego, technikum czy szkoły branżowej. Swoją ofertę zaprezentowały także firmy działające w naszym mieście.

Podczas trzech godzin setki gimnazjalistów mogły przekonać się, że kostrzyński zespół szkół jest szkołą przyjazną, nowoczesną i warto się w niej uczyć!

048

Punktualnie o godzinie 9:00 pierwsze grupy Gimnazjalistów przybyły do Zespołu Szkół w Kostrzynie nad Odrą, gdzie czekali na nich uczniowie, którzy byli przewodnikami poszczególnych grup. W tym szczególnym dniu poszczególne profile liceów, kierunki szkół zawodowych i typy szkół technicznych starały się przekonać gości do złożenia papierów właśnie tutaj. Ważne było to, że wszystkie prezentacje były przygotowane przez młodzież dla młodzieży, były też różnorakie testy, zadania i atrakcje. I tak w holu można było dowiedzieć się ogólnych informacji o szkole, aby już po chwili uzyska informacji o współpracy międzynarodowej, obejrzeć pokaz zumby czy podziwiać obszerne korytarze. Po chwili kandydaci mogli na własne oczy przekonać się, że poza nauką szkoła oferuje także bogatą ofertę sportową o czym opowiadał osobiście Marek Zatylny. Młodzież mogła także zobaczyć nowoczesną salę widowiskowo-sportową a także odwiedzić bogato wyposażone zaplecze sportowe: szatnie, salkę fitness czy siłownię. Po takim wstępie przyszedł czas na poznanie zalet poszczególnych kierunków. Profil humanistyczny zachwycił uczniów elokwencją, a biochem zapraszał do odpowiedzi na ciekawe pytania, uczestnictwo w eksperymentach czy oglądania eksponatów pod mikroskopem. Ciekawie wyglądało również stoisko klasy językowej, cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem. Tuż obok prezentowali się harcerze, którzy bardzo aktywnie działają przy szkole i chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami, opowiadali anegdotki a nawet grali i śpiewali. Zachęcające do odwiedzin były także klasy technikum hotelarskiego czy logistycznego, które przedstawiły bardzo nietypowo swoją ofertę. Na uczniów czekali także uczniowie szkół branżowych uzupełniani przez pracowników firm: Stenqvist, Raven i Telemond, co udowodniało naucznie, że w naszym mieście teorię można łatwo połączyć z praktyką. Na dniach otwartych obecny był także Bank Pekao ze specjalną ofertą dla młodzieży… Gimnazjaliści uzyskali więc szczegółowo informację nt. oferty szkoły i jestem przekonany, że wielu z nich tutaj właśnie będzie kontynuować naukę. Dlaczego? Bo warto!

 

strefa logo

Invest in The West

logo

Co? Gdzie? Kiedy?

rower
 Ruszyły zapisy
od 9 maja można się zapisywać do
32 "Kostrzyńskiej Dziesiątki"
dycha

 
POLECAMY:
 
słońsk
27 maja, godz. 14:00
Stadion MOSiR
Konkurs piosenki
1 czerwca, godz. 17:00
Amfiteatr im. J.Trepczyka 

Na fali plakat
2-4 czerwca
Kostrzyn na Fali 

kino majMAJ
Kino za Rogiem
 
coś zapomnieliśmy?
napisz do nas!

INFORMACJE

bus

od 22 listopada 2016 

apt
dyżury aptek
 

plan

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
naszKostrzyn
ul. Kościuszki 3
66-470 Kostrzyn nad Odrą
logomk1 Bartłomiej Suski
redaktor prowadzący

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 519 428 904
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
Maciej Frąckowiak
marketing i reklama

marketing@naszkostrzyn.pl
tel. 509 477 586