Zespół Szkół otworzył drzwi dla gimnazjalistów

00128 kwietnia w kostrzyńskiej szkole ponadgimnazjalnej - Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się tradycyjny już dzień drzwi otwartych. Dyrekcja, grono pedagogiczne, Samorząd Uczniowski i uczniowie zaprosili gimnazjalistów poszukujących szkoły, aby przybliżyć im ofertę szkoły: liceum ogólnokształcącego, technikum czy szkoły branżowej. Swoją ofertę zaprezentowały także firmy działające w naszym mieście.

Podczas trzech godzin setki gimnazjalistów mogły przekonać się, że kostrzyński zespół szkół jest szkołą przyjazną, nowoczesną i warto się w niej uczyć!

048

Punktualnie o godzinie 9:00 pierwsze grupy Gimnazjalistów przybyły do Zespołu Szkół w Kostrzynie nad Odrą, gdzie czekali na nich uczniowie, którzy byli przewodnikami poszczególnych grup. W tym szczególnym dniu poszczególne profile liceów, kierunki szkół zawodowych i typy szkół technicznych starały się przekonać gości do złożenia papierów właśnie tutaj. Ważne było to, że wszystkie prezentacje były przygotowane przez młodzież dla młodzieży, były też różnorakie testy, zadania i atrakcje. I tak w holu można było dowiedzieć się ogólnych informacji o szkole, aby już po chwili uzyska informacji o współpracy międzynarodowej, obejrzeć pokaz zumby czy podziwiać obszerne korytarze. Po chwili kandydaci mogli na własne oczy przekonać się, że poza nauką szkoła oferuje także bogatą ofertę sportową o czym opowiadał osobiście Marek Zatylny. Młodzież mogła także zobaczyć nowoczesną salę widowiskowo-sportową a także odwiedzić bogato wyposażone zaplecze sportowe: szatnie, salkę fitness czy siłownię. Po takim wstępie przyszedł czas na poznanie zalet poszczególnych kierunków. Profil humanistyczny zachwycił uczniów elokwencją, a biochem zapraszał do odpowiedzi na ciekawe pytania, uczestnictwo w eksperymentach czy oglądania eksponatów pod mikroskopem. Ciekawie wyglądało również stoisko klasy językowej, cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem. Tuż obok prezentowali się harcerze, którzy bardzo aktywnie działają przy szkole i chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami, opowiadali anegdotki a nawet grali i śpiewali. Zachęcające do odwiedzin były także klasy technikum hotelarskiego czy logistycznego, które przedstawiły bardzo nietypowo swoją ofertę. Na uczniów czekali także uczniowie szkół branżowych uzupełniani przez pracowników firm: Stenqvist, Raven i Telemond, co udowodniało naucznie, że w naszym mieście teorię można łatwo połączyć z praktyką. Na dniach otwartych obecny był także Bank Pekao ze specjalną ofertą dla młodzieży… Gimnazjaliści uzyskali więc szczegółowo informację nt. oferty szkoły i jestem przekonany, że wielu z nich tutaj właśnie będzie kontynuować naukę. Dlaczego? Bo warto!

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
  
 moto
26 maja
teren koło Amfiteatru
flisy
9 lipca

 
kzr 18
Maj 2018

AKTUALNE NUMERY

sk3
Nr 3/2018 - MARZEC 2018
 
pl3
Nr 3(63)/2018 - MARZEC 2018
 
wzp4
nr 4(33) 2017 - Grudzień 2017 

INFORMACJE

plan

 
szkola
ROZKŁAD JAZDY:
dowóz do szkół
 
rozklad1
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo