Zwycięstwo było blisko!

tsc vs zjednoczeni przytocznaSobotni mecz pomiędzy Towarzystwem Sportowym Celuloza Kostrzyn nad Odrą a Zjednoczonymi Przytoczna (1:3) zgromadził ponad setkę kibiców obu drużyn, którzy nie mogli narzekać na brak emocji. Wyrównana pierwsza połowa i emocjonująca druga, gdzie wynik ważył się do ostatniej sekundy. Tym razem lepsi byli goście, ale zwycięstwo nie przyszło Zjednoczonym łatwo. Bohaterami meczu byli z pewnością bramkarze, którzy raz po raz ratowali swoje zespoły wspinając się na wyżyny swoich umiejętności. Mecz można podsumować krótko: zwycięstwo było blisko!

tsc vs zjednoczeni przytoczna

Pierwsza połowa meczu toczona była w zabójczym tempie, a akcja przenosiła się to z jednej, to z drugiej połowy boiska. Na trybunach co chwilę było słychać jęk zawodu i przekleństwa, które dobrze podsumowywały niewykorzystane okazje. Nie brakowało jednak prób z obu stron a dla gospodarzy chyba najlepszą zmarnował Dawid Krygier w 23 minucie, kiedy po perfekcyjnym podaniu Olszewskiego sam na sam z Nowakiem strzelił tuż obok słupka. Blisko był także Mateusz Migdal, któremu w ostatniej chwili piłkę, tuż spod buta, wybija obrońca. Walecznością, jak zwykle zresztą, imponował również Dawid Olszewski, który jednakże nie potrafił znaleźć recepty na świetnie dysponowanego Nowaka. A tymczasem po drugiej stronie boiska goście fatalnie przestrzelili kilka razy w stuprocentowych sytuacjach łapiąc się za głowy. Jednak pudła nie wynikały z ich nieporadności, ale z postawy Grzegorza Linka, który odważnie nie tylko stał między słupkami bramki gospodarzy, ale odważnie grał na przedpolu uzupełniając naszych obrońców. Pierwsza połowa była więc zacięta, emocjonująca i mogła się podobać. W mojej ocenie stała ona na wysokim, piłkarskim poziomie a w powietrzu było czuć gola, którego stanowczo brakowało w pierwszych 45 minutach tego pojedynku.

Druga połowa to istny dreszczowiec. Widać było, jak dużo sił Papierowych kosztowały błyskawiczne kontry i Mateusz Migdal przez długi czas był osamotniony. Szkoda, bo było kilka doskonałych okazji na zmianę wyniku, jednak nie było nikogo, kto mógłby zamknąć akcję na skrzydle. Sytuacja zmieniła się dopiero po stracie gola. Celuloza jak po zimnym prysznicu rzuciła się do ataku co z jednej strony nieomal nie spowodowało straty kolejnej bramki, a z drugiej doprowadziło do stworzenia kilku dogodnych sytuacji, których jednak nie potrafili wykorzystać nasi piłkarze. Niestety, zabrakło opanowania, ostatniego podani i zimnej krwi w pojedynkach z Nowakiem, który wydawał w sobotę się nie do pokonania. Trybuny w napięciu czekały na wyrównanie, jednak to goście, po fatalnym błędzie obrony, doprowadzają do dwupunktowej przewagi i prze chwilę wydaję się, ze to już koniec meczu. Jednak wtedy, szkoda że dopiero wtedy można by napisać, do akcji podłączają się obrońcy co skutkuje uzyskaniem przewagi na polu karnym Zjednoczonych i zdobyciem bramki w końcówce przez Dawida Krygiera. Jak się po chwili okazało, była to bramka na otarcie łez, bowiem po raz drugi naszego bramkarza pokonuje Matusik ustalając wynik meczu na 1:3. Szkoda, bo z przebiegu meczu remis byłby z pewnością sprawiedliwy. Zabrakło nieco szczęścia, bo z pewnością nie umiejętności. Myślę, że na wynik miała wpływ presja, pod którą grają ostatnio Papierowi. Z pewnością nie gra im się bowiem dobrze wiedząc, że są w strefie spadkowej...

Kolejka 24 - 6-7 maja

Warta Słońsk 0-0 LZS Bobrówko 7 maja, 14:00
GKS Bledzew 0-6 Polonia Lipki Wielkie 6 maja, 17:00
Pionier Zwierzyn (k. Strzelec Krajeńskich) 1-5 Stal Sulęcin 6 maja, 18:00
Róża Różanki 2-0 Spartak Deszczno 7 maja, 17:00
Toroma Torzym 4-2 Radowiak Drezdenko 6 maja, 17:00
Kasztelania Santok 2-0 Polonia Słubice 6 maja, 14:00
Celuloza Kostrzyn nad Odrą 1-3 Zjednoczeni Przytoczna 6 maja, 17:00