W zdrowym ciele, zdrowy duch

pm3 dz5Miesiąc kwiecień w Ekoludkach pod hasłem Profilaktyki prozdrowotnej! „W zdrowym ciele, zdrowy duch!”. To znane powiedzenie nabiera dużego znaczenia w dobie dzisiejszych czasów. Współczesne massmedia zasypują nas wszelkiego rodzaju poradami odnośnie profilaktyki zdrowego żywienia, czy zdrowego trybu życia. Od natłoku informacji, czasami można zwariować! Dlatego ważne jest, aby podchodzić do wszystkiego z dystansem i umiarem. Ekoludki głodne wiedzy w tym zakresie zaprosiły do siebie dwie osoby, których zawody są wysoko cenione w społeczeństwie. Naszymi gośćmi była pani stomatolog oraz pani pielęgniarka. Zorganizowano oba spotkania w celu wyjaśnienia dzieciom, jak dobrze dbać o zdrowie swoje i innych. W miłej atmosferze minęły dwa spotkania, najpierw z młodszymi dziećmi, a następnie ze starszakami.

pm3 dz4

Każdy, wie jak ważna jest higiena jamy ustnej oraz sposób w jaki dbamy o własne zdrowie, a dzieci wiedzą o tym najlepiej. W związku z realizacją założeń planu rocznego oraz przypadającej na miesiąc kwiecień tematyki kompleksowej, jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi, Ekoludki odwiedziła pani stomatolog. Przeprowadziła pogadankę na temat zdrowia oraz higieny jamy ustnej. Wspólnie z dziećmi omówiła i przećwiczyła prawidłowe szczotkowanie zębów. Dzieci na koniec spotkania wręczyły świąteczną laurkę w podziękowaniu za poświęcony czas i przekazanie cennej wiedzy.

 pm3 dz1

Niedługo po spotkaniu z panią stomatolog, Ekoludki odwiedziła pani pielęgniarka. Dzięki temu spotkaniu dzieci poznały specyfikę tego ważnego zawodu. Pani Dagmara opowiedziała dzieciom wiele ciekawostek dotyczących sposobów zapobiegania chorobom oraz jak wygląda jeden dzień z pracy pielęgniarki. Dzieci słuchały uważnie z zainteresowaniem tego co miała do powiedzenia pani Dagmara. Nie obyło się oczywiście bez pytań. Dzieci ciekawe wszystkiego co związane z pracą pielęgniarki wyrywały się chętnie do zadawania najróżniejszych pytań. Podczas spotkania dzieci miały okazję posłuchać za pomocą stetoskopu, jak bije serce kolegi czy koleżanki. Na koniec dzieci otrzymały od pielęgniarki małe upominki, a w podzięce za poświęcony czas dzieci wręczyły pani Dagmarze laurki. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy pani stomatolog Ewie Marciniak – Stępień i pani pielęgniarce Dagmarze Karkowskiej za współpracę i poświęcony czas!

pm3 dz3

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
  
 moto
26 maja
teren koło Amfiteatru
flisy
9 lipca

 
kzr 18
Maj 2018

AKTUALNE NUMERY

sk3
Nr 3/2018 - MARZEC 2018
 
pl3
Nr 3(63)/2018 - MARZEC 2018
 
wzp4
nr 4(33) 2017 - Grudzień 2017 

INFORMACJE

plan

 
szkola
ROZKŁAD JAZDY:
dowóz do szkół
 
rozklad1
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo