Burmistrz rozmawiał z młodzieżą

burmistrz110 maja br. burmistrz miasta Andrzej Kunt spotkał się z młodzieżą Gimnazjum Nr1. Powodem spotkania był list skierowany do kostrzyńskiego magistratu, w sprawie przebudowy i wycinki drzew na ulicy Kościuszki. Burmistrz ceni głos wszystkich Mieszkańców i chętnie się z nimi spotyka. W ramach edukacji obywatelskiej burmistrz spotkał się z młodzieżą osobiście. A. Kunt otwierając spotkanie podziękował uczniom za ich zaangażowanie i zainteresowanie sprawami miasta. Wyjaśniał, że inwestycja drogowa, polegająca na przebudowie ul. Kościuszki, wymaga niestety wycinki drzew.

burmistrz2

Burmistrz omówił decyzję zezwalającą Zarządowi Powiatu Gorzowskiego (właściciel drogi) na wycinkę drzew, które w wielu przypadkach z pozoru zdrowe są uszkodzone m.in. przez procesy próchnicze, odchylone od pionu i zagrażają bezpieczeństwu. Burmistrz zwracał także uwagę na to, że przy prowadzeniu inwestycji trzeba uwzględniać obowiązujące przepisy, a wiele z drzew rośnie w miejscu nieodpowiednim (zbyt blisko krawędzi jezdni lub na środku planowanej ścieżki rowerowej przy szkole) czego nie mogli przewidzieć budowniczowie naszego miasta. A. Kunt przypominał młodzieży, że Kostrzyn w wyniku zniszczeń ostatniej wojny był jednym z najbardziej zniszczonych miast w Europie i m.in. dlatego wiele z obecnych dróg wymaga modernizacji również ze względu na wzrost natężenia ruchu drogowego.

burmistrz3

Na spotkaniu obecny był także kierownik referatu inwestycji Urzędu Miasta Zbigniew Jakubowski, który szczegółowo omawiał planowaną inwestycję. O wycince drzew młodzież miała okazję porozmawiać również z inspektorem ds. ochrony środowiska Justyną Przekorą. Na koniec A. Kunt odpowiadał na pytania młodzieży i w tej części dyskusji zapewniał, że być może nie wszystkie drzewa "pójdą pod topór", podając jako przykład ul. Wodną, gdzie zostawiono po jednej stronie istniejące drzewa. Burmistrz przypominał także, że w miejsce każdego wyciętego drzewa dokonywane są nowe nasadzenia, co powoduje, że nasze miasto jest jednym z najbardziej zalesionych miast w Polsce. A. Kunt nie zgodził się także z tezą, że Kostrzyn nad Odrą zamienia się w pustynię i prosił uczniów o nie uleganie medialnym rewelacjom, tym bardziej, że często pojawiają się one tylko po to, aby zwiększyć sprzedaż danego tytułu prasowego a nie po to, aby informować w sposób rzetelny.

burmistrz4

Dla wszystkich zainteresowanych publikujemy do pobrania w pliku PDF decyzję zezwalającą na usunięcie drzew

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
  
 moto
26 maja
teren koło Amfiteatru
flisy
9 lipca

 
kzr 18
Maj 2018

AKTUALNE NUMERY

sk3
Nr 3/2018 - MARZEC 2018
 
pl3
Nr 3(63)/2018 - MARZEC 2018
 
wzp4
nr 4(33) 2017 - Grudzień 2017 

INFORMACJE

plan

 
szkola
ROZKŁAD JAZDY:
dowóz do szkół
 
rozklad1
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo