Burmistrz rozmawiał z młodzieżą

burmistrz110 maja br. burmistrz miasta Andrzej Kunt spotkał się z młodzieżą Gimnazjum Nr1. Powodem spotkania był list skierowany do kostrzyńskiego magistratu, w sprawie przebudowy i wycinki drzew na ulicy Kościuszki. Burmistrz ceni głos wszystkich Mieszkańców i chętnie się z nimi spotyka. W ramach edukacji obywatelskiej burmistrz spotkał się z młodzieżą osobiście. A. Kunt otwierając spotkanie podziękował uczniom za ich zaangażowanie i zainteresowanie sprawami miasta. Wyjaśniał, że inwestycja drogowa, polegająca na przebudowie ul. Kościuszki, wymaga niestety wycinki drzew.

burmistrz2

Burmistrz omówił decyzję zezwalającą Zarządowi Powiatu Gorzowskiego (właściciel drogi) na wycinkę drzew, które w wielu przypadkach z pozoru zdrowe są uszkodzone m.in. przez procesy próchnicze, odchylone od pionu i zagrażają bezpieczeństwu. Burmistrz zwracał także uwagę na to, że przy prowadzeniu inwestycji trzeba uwzględniać obowiązujące przepisy, a wiele z drzew rośnie w miejscu nieodpowiednim (zbyt blisko krawędzi jezdni lub na środku planowanej ścieżki rowerowej przy szkole) czego nie mogli przewidzieć budowniczowie naszego miasta. A. Kunt przypominał młodzieży, że Kostrzyn w wyniku zniszczeń ostatniej wojny był jednym z najbardziej zniszczonych miast w Europie i m.in. dlatego wiele z obecnych dróg wymaga modernizacji również ze względu na wzrost natężenia ruchu drogowego.

burmistrz3

Na spotkaniu obecny był także kierownik referatu inwestycji Urzędu Miasta Zbigniew Jakubowski, który szczegółowo omawiał planowaną inwestycję. O wycince drzew młodzież miała okazję porozmawiać również z inspektorem ds. ochrony środowiska Justyną Przekorą. Na koniec A. Kunt odpowiadał na pytania młodzieży i w tej części dyskusji zapewniał, że być może nie wszystkie drzewa "pójdą pod topór", podając jako przykład ul. Wodną, gdzie zostawiono po jednej stronie istniejące drzewa. Burmistrz przypominał także, że w miejsce każdego wyciętego drzewa dokonywane są nowe nasadzenia, co powoduje, że nasze miasto jest jednym z najbardziej zalesionych miast w Polsce. A. Kunt nie zgodził się także z tezą, że Kostrzyn nad Odrą zamienia się w pustynię i prosił uczniów o nie uleganie medialnym rewelacjom, tym bardziej, że często pojawiają się one tylko po to, aby zwiększyć sprzedaż danego tytułu prasowego a nie po to, aby informować w sposób rzetelny.

burmistrz4

Dla wszystkich zainteresowanych publikujemy do pobrania w pliku PDF decyzję zezwalającą na usunięcie drzew

strefa logo

Invest in The West

logo

Co? Gdzie? Kiedy?

rower
 Ruszyły zapisy
od 9 maja można się zapisywać do
32 "Kostrzyńskiej Dziesiątki"
dycha

 
POLECAMY:
 
słońsk
27 maja, godz. 14:00
Stadion MOSiR
Konkurs piosenki
1 czerwca, godz. 17:00
Amfiteatr im. J.Trepczyka 

Na fali plakat
2-4 czerwca
Kostrzyn na Fali 

kino majMAJ
Kino za Rogiem
 
coś zapomnieliśmy?
napisz do nas!

INFORMACJE

bus

od 22 listopada 2016 

apt
dyżury aptek
 

plan

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
naszKostrzyn
ul. Kościuszki 3
66-470 Kostrzyn nad Odrą
logomk1 Bartłomiej Suski
redaktor prowadzący

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 519 428 904
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
Maciej Frąckowiak
marketing i reklama

marketing@naszkostrzyn.pl
tel. 509 477 586