Niecodzienna lekcja historii (wideo)

sp4 3maja5W tym roku obchodziliśmy 226 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się uroczysta akademia . Udział w niej wzięli uczniowie naszej szkoły z klas IV - VI. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasy szóste pod opieką p. Joanny Grabarskiej i p. Joanny Proszyk przygotowały akademię o patriotycznej i rocznicowej wymowie.

 

 

 

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczennica Weronika Piotrowska z klasy VID powitała przybyłych gości oraz przedstawiła krótko historię Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Kolejnym etapem akademii było wyświetlenie filmu przygotowanego przez naszych uczniów. Film został nakręcony w scenerii ruin Starego Miasta. Główną rolę w filmie zagrał Bartosz Żukowski VIA, który wcielił się w rolę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W roli uczniów, biorących udział w pikniku, wystąpili: Mateusz Prządka VIA, Emilia RetwińskaVIC, Ania Najda VIA, Maciej Zgierski VID, Julia Syryjska - Giro VIA. Pomysł nakręcenia filmu bardzo spodobał się naszym uczniom. Oglądali go z powagą i zaciekawieniem dlatego ogromną nagrodą dla nas były głośne brawa. Obrady Sejmu Wielkiego przybliżyli nam uczniowie: Karol  Malucha VIB, Cezary Rykaluk VIB, Ania Chara VIA,Weronika Wieczorek VID, Miłosz Rajczak VIC. Dziękujemy też za pomoc Konradowi  Barłowskiemu VIC i Nikoli Dąbrowskiej z klasy VIB.

sp4 3maja3

Po obejrzeniu filmu wystąpił chór dziewcząt z klasy VIB, w składzie: Amelia Pochmara, Nikola Dąbrowska, Adrianna Stołowska, Aurelia Wojtczak, Julia Naumowicz, który uświetnił cały występ śpiewając piosenkę „ Na majówkę”. Akademię zakończyliśmy wspólnie piosenką pt.: „ Mazurek 3 Maja”. Uczniowie biorący udział w akademii otrzymali również słodką niespodziankę i dyplomy.

sp4 3maja4

Przez te wszystkie lata, Polacy widzą w obchodach Konstytucji symbol patriotycznych dążeń do odrodzenia. Kilkadziesiąt lat temu jak i dziś, rocznica ta obchodzona jest z dumą i świadomością jej znaczenia dla narodu polskiego ponieważ ta ustawa ma najwyższą moc w naszym państwie. To ona mówi o prawach i obowiązkach obywateli, a na jej straży stoi głowa państwa, czyli prezydent.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
  
 moto
26 maja
teren koło Amfiteatru
flisy
9 lipca

 
kzr 18
Maj 2018

AKTUALNE NUMERY

sk3
Nr 3/2018 - MARZEC 2018
 
pl3
Nr 3(63)/2018 - MARZEC 2018
 
wzp4
nr 4(33) 2017 - Grudzień 2017 

INFORMACJE

plan

 
szkola
ROZKŁAD JAZDY:
dowóz do szkół
 
rozklad1
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo