Niecodzienna lekcja historii (wideo)

sp4 3maja5W tym roku obchodziliśmy 226 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się uroczysta akademia . Udział w niej wzięli uczniowie naszej szkoły z klas IV - VI. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasy szóste pod opieką p. Joanny Grabarskiej i p. Joanny Proszyk przygotowały akademię o patriotycznej i rocznicowej wymowie.

 

 

 

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczennica Weronika Piotrowska z klasy VID powitała przybyłych gości oraz przedstawiła krótko historię Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Kolejnym etapem akademii było wyświetlenie filmu przygotowanego przez naszych uczniów. Film został nakręcony w scenerii ruin Starego Miasta. Główną rolę w filmie zagrał Bartosz Żukowski VIA, który wcielił się w rolę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W roli uczniów, biorących udział w pikniku, wystąpili: Mateusz Prządka VIA, Emilia RetwińskaVIC, Ania Najda VIA, Maciej Zgierski VID, Julia Syryjska - Giro VIA. Pomysł nakręcenia filmu bardzo spodobał się naszym uczniom. Oglądali go z powagą i zaciekawieniem dlatego ogromną nagrodą dla nas były głośne brawa. Obrady Sejmu Wielkiego przybliżyli nam uczniowie: Karol  Malucha VIB, Cezary Rykaluk VIB, Ania Chara VIA,Weronika Wieczorek VID, Miłosz Rajczak VIC. Dziękujemy też za pomoc Konradowi  Barłowskiemu VIC i Nikoli Dąbrowskiej z klasy VIB.

sp4 3maja3

Po obejrzeniu filmu wystąpił chór dziewcząt z klasy VIB, w składzie: Amelia Pochmara, Nikola Dąbrowska, Adrianna Stołowska, Aurelia Wojtczak, Julia Naumowicz, który uświetnił cały występ śpiewając piosenkę „ Na majówkę”. Akademię zakończyliśmy wspólnie piosenką pt.: „ Mazurek 3 Maja”. Uczniowie biorący udział w akademii otrzymali również słodką niespodziankę i dyplomy.

sp4 3maja4

Przez te wszystkie lata, Polacy widzą w obchodach Konstytucji symbol patriotycznych dążeń do odrodzenia. Kilkadziesiąt lat temu jak i dziś, rocznica ta obchodzona jest z dumą i świadomością jej znaczenia dla narodu polskiego ponieważ ta ustawa ma najwyższą moc w naszym państwie. To ona mówi o prawach i obowiązkach obywateli, a na jej straży stoi głowa państwa, czyli prezydent.

strefa logo

Invest in The West

logo

Co? Gdzie? Kiedy?

rower
 Ruszyły zapisy
od 9 maja można się zapisywać do
32 "Kostrzyńskiej Dziesiątki"
dycha

 
POLECAMY:
 
słońsk
27 maja, godz. 14:00
Stadion MOSiR
Konkurs piosenki
1 czerwca, godz. 17:00
Amfiteatr im. J.Trepczyka 

Na fali plakat
2-4 czerwca
Kostrzyn na Fali 

kino majMAJ
Kino za Rogiem
 
coś zapomnieliśmy?
napisz do nas!

INFORMACJE

bus

od 22 listopada 2016 

apt
dyżury aptek
 

plan

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
naszKostrzyn
ul. Kościuszki 3
66-470 Kostrzyn nad Odrą
logomk1 Bartłomiej Suski
redaktor prowadzący

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 519 428 904
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
Maciej Frąckowiak
marketing i reklama

marketing@naszkostrzyn.pl
tel. 509 477 586