Niecodzienna lekcja historii (wideo)

sp4 3maja5W tym roku obchodziliśmy 226 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się uroczysta akademia . Udział w niej wzięli uczniowie naszej szkoły z klas IV - VI. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasy szóste pod opieką p. Joanny Grabarskiej i p. Joanny Proszyk przygotowały akademię o patriotycznej i rocznicowej wymowie.

 

 

 

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczennica Weronika Piotrowska z klasy VID powitała przybyłych gości oraz przedstawiła krótko historię Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Kolejnym etapem akademii było wyświetlenie filmu przygotowanego przez naszych uczniów. Film został nakręcony w scenerii ruin Starego Miasta. Główną rolę w filmie zagrał Bartosz Żukowski VIA, który wcielił się w rolę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W roli uczniów, biorących udział w pikniku, wystąpili: Mateusz Prządka VIA, Emilia RetwińskaVIC, Ania Najda VIA, Maciej Zgierski VID, Julia Syryjska - Giro VIA. Pomysł nakręcenia filmu bardzo spodobał się naszym uczniom. Oglądali go z powagą i zaciekawieniem dlatego ogromną nagrodą dla nas były głośne brawa. Obrady Sejmu Wielkiego przybliżyli nam uczniowie: Karol  Malucha VIB, Cezary Rykaluk VIB, Ania Chara VIA,Weronika Wieczorek VID, Miłosz Rajczak VIC. Dziękujemy też za pomoc Konradowi  Barłowskiemu VIC i Nikoli Dąbrowskiej z klasy VIB.

sp4 3maja3

Po obejrzeniu filmu wystąpił chór dziewcząt z klasy VIB, w składzie: Amelia Pochmara, Nikola Dąbrowska, Adrianna Stołowska, Aurelia Wojtczak, Julia Naumowicz, który uświetnił cały występ śpiewając piosenkę „ Na majówkę”. Akademię zakończyliśmy wspólnie piosenką pt.: „ Mazurek 3 Maja”. Uczniowie biorący udział w akademii otrzymali również słodką niespodziankę i dyplomy.

sp4 3maja4

Przez te wszystkie lata, Polacy widzą w obchodach Konstytucji symbol patriotycznych dążeń do odrodzenia. Kilkadziesiąt lat temu jak i dziś, rocznica ta obchodzona jest z dumą i świadomością jej znaczenia dla narodu polskiego ponieważ ta ustawa ma najwyższą moc w naszym państwie. To ona mówi o prawach i obowiązkach obywateli, a na jej straży stoi głowa państwa, czyli prezydent.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

Wakacje w mieście
   
Ruszyły zapisy
od 9 maja można się zapisywać do
32 "Kostrzyńskiej Dziesiątki"
dycha
 
 

POLECAMY:
 
warszataty szkutnicze plakat A3-1
od 10 sierpnia
Przystań Miejska DELFIN
Wakacyjne spotkania w Parku
11 sierpnia
Park Narodowy Ujście Warty
woda i przygoda 
UWAGA ZAPISY!
22 lipca - Basen "Słowianka"
29 lipca - Jezioro Długie
12 sierpnia - Jezioro Reczynek
19 sierpnia - spływ rzeką Obra
torneo
 
19 sierpnia, godz. 10.00
Stadion MOSiR
 
duatlon 
30 września, godz. 11.00-16.00
Kunowice

 
Kino w wakacje: 
19420584 1776568185966803 350623107956540457 n
 

AKTUALNE NUMERY

Samorządny Kostrzyn - LIPIEC 2017
Nr 3/2017 - CZERWIEC 2017
 
Przekrój Lokalny Nr 7(55)/2017
Nr 7(55)/2017 - LIPIEC 2017
 
wp1
 
nr 2(31) 2017

INFORMACJE

apt

dyżury aptek
 

plan

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo