Przedszkole Miejskie Nr 2 z certyfikatem

pm2W okresie od września 2016r. do końca marca 2017r. Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników starało się o nadanie mu zaszczytnego miana „Przedszkola Talentów”. Przedszkolaki z zaangażowaniem brały udział w realizacji zadań wyznaczonych przez Studium Prawa Europejskiego- organizatora konkursu, takich jak przeprowadzenie w przedszkolu „Dnia Talentów”, podczas którego dzieci prezentowały swe talenty np. muzyczne, taneczne, gimnastyczne, plastyczne. Zorganizowanie gier i zabaw kształtujących umiejętność dodawania i odejmowania u dzieci pod hasłem „Przedszkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych”.

Przeprowadzenie przedszkolnego konkursu recytatorskiego „Brzechwa i Tuwim dzieciom”. Zorganizowanie wycieczki po okolicy pn.: „Poznaję swoje otoczenie”, mającej na celu nabycie umiejętności wynajdywania charakterystycznych punktów, mogących ułatwić odnalezienie się w różnych miejscach. Zadania dotyczyły także kształtowania umiejętności matematycznych takich jak: umiejętność rozpoznawania kształtów figur geometrycznych, klasyfikowania przedmiotów ze względu na rodzaj, barwę, wielkość, kształt, ciężar. Dzieci uczyły się dostrzegać powtarzalność następujących po sobie: pór roku, dni, miesięcy, nabywały odporność emocjonalną poprzez konstruowanie gier planszowych. Przedszkola przystępujące do konkursu oceniane były przez jury punktowo, w skali od „1” do „10”, uzyskanie co najmniej 80% punktów za 10 zadań warunkowało otrzymanie tytułu „Przedszkola Talentów” co udało nam się osiągnąć. Jest to wielki sukces naszych utalentowanych przedszkolaków!
Konkurs miał na celu rozwijanie potencjału dzieci i ich zainteresowań. Umożliwił odkrycie wielu talentów, dlatego też działania, w których uczestniczyliśmy, planujemy kontynuować w kolejnych latach naszej pracy wychowawczo- dydaktycznej i opiekuńczej.

strefa logo

Invest in The West

logo

Co? Gdzie? Kiedy?

rower
 Ruszyły zapisy
od 9 maja można się zapisywać do
32 "Kostrzyńskiej Dziesiątki"
dycha

 
POLECAMY:
 
słońsk
27 maja, godz. 14:00
Stadion MOSiR
Konkurs piosenki
1 czerwca, godz. 17:00
Amfiteatr im. J.Trepczyka 

Na fali plakat
2-4 czerwca
Kostrzyn na Fali 

kino majMAJ
Kino za Rogiem
 
coś zapomnieliśmy?
napisz do nas!

INFORMACJE

bus

od 22 listopada 2016 

apt
dyżury aptek
 

plan

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
naszKostrzyn
ul. Kościuszki 3
66-470 Kostrzyn nad Odrą
logomk1 Bartłomiej Suski
redaktor prowadzący

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 519 428 904
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
Maciej Frąckowiak
marketing i reklama

marketing@naszkostrzyn.pl
tel. 509 477 586