Przedszkole Miejskie Nr 2 z certyfikatem

pm2W okresie od września 2016r. do końca marca 2017r. Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników starało się o nadanie mu zaszczytnego miana „Przedszkola Talentów”. Przedszkolaki z zaangażowaniem brały udział w realizacji zadań wyznaczonych przez Studium Prawa Europejskiego- organizatora konkursu, takich jak przeprowadzenie w przedszkolu „Dnia Talentów”, podczas którego dzieci prezentowały swe talenty np. muzyczne, taneczne, gimnastyczne, plastyczne. Zorganizowanie gier i zabaw kształtujących umiejętność dodawania i odejmowania u dzieci pod hasłem „Przedszkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych”.

Przeprowadzenie przedszkolnego konkursu recytatorskiego „Brzechwa i Tuwim dzieciom”. Zorganizowanie wycieczki po okolicy pn.: „Poznaję swoje otoczenie”, mającej na celu nabycie umiejętności wynajdywania charakterystycznych punktów, mogących ułatwić odnalezienie się w różnych miejscach. Zadania dotyczyły także kształtowania umiejętności matematycznych takich jak: umiejętność rozpoznawania kształtów figur geometrycznych, klasyfikowania przedmiotów ze względu na rodzaj, barwę, wielkość, kształt, ciężar. Dzieci uczyły się dostrzegać powtarzalność następujących po sobie: pór roku, dni, miesięcy, nabywały odporność emocjonalną poprzez konstruowanie gier planszowych. Przedszkola przystępujące do konkursu oceniane były przez jury punktowo, w skali od „1” do „10”, uzyskanie co najmniej 80% punktów za 10 zadań warunkowało otrzymanie tytułu „Przedszkola Talentów” co udało nam się osiągnąć. Jest to wielki sukces naszych utalentowanych przedszkolaków!
Konkurs miał na celu rozwijanie potencjału dzieci i ich zainteresowań. Umożliwił odkrycie wielu talentów, dlatego też działania, w których uczestniczyliśmy, planujemy kontynuować w kolejnych latach naszej pracy wychowawczo- dydaktycznej i opiekuńczej.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
  
 moto
26 maja
teren koło Amfiteatru
flisy
9 lipca

 
kzr 18
Maj 2018

AKTUALNE NUMERY

sk3
Nr 3/2018 - MARZEC 2018
 
pl3
Nr 3(63)/2018 - MARZEC 2018
 
wzp4
nr 4(33) 2017 - Grudzień 2017 

INFORMACJE

plan

 
szkola
ROZKŁAD JAZDY:
dowóz do szkół
 
rozklad1
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo