koronawirus-baner

Udane spotkanie na Placu

Fajnie, że jesteście!Witam, jestem Woodstockowym Ptakiem i będę na łamach tego serwisu poruszał tematy związane z Przystakiem Woodstock. Dzisiaj rozpoczęła się akcja "Kostrzyn… ale jazda! 10 lat z Przystankiem Woodstock" - czyli przedwoodstockowe spotkania mieszkańców  z okazji  10-tego Przystanku Woodstock. Dzień pierwszy, zakończyło się o godzinie 20.00, zaproszeniem na jutro od godz. 13:00. Zapraszamy

 

loteria fantowa w tle

A wcześniej…  od wczesnych godzin porannych grupa pracowników Urzędu Miasta i KCK pracowała w pierwszych porannych promieniach słońca ustawiając na Placu 9 wielkoformatowych zdjęć – to wystawa fotograficzna, którą możecie Państwo już oglądać. Na Placu ustawiono też namioty, a na jednym z nich pojawił się komunikat, że impreza rozpocznie się o godzinie 17:00. Faktycznie punktualnie Katarzyna Olejnik przedstawiła rozkład jazdy. Było więc  koło fortuny z nagrodami. Każdy mógł zakręcić i po udzieleniu odpowiedzi na prawidłowej odpowiedzi na pytanie, sympatyczne panie prowadzące koło fortuny wręczały drobne nagrody. Panie Żaneta i Dagmara miały pełne ręce pracy, bo zainteresowanie kołem fortuny było ogromne. Kilkunastoosobowa kolejka oczekujących na zakręcenie kołem była aż do godz. 19:00. Pani Ania wyznaczyła ostatnią osobę, a pozostałych chętnych zaprosiła na poniedziałek. W kole fortuny były pytania dla dzieci i dla dorosłych. Prowadzącym koło fortuny paniom z Urzędu Miasta – wielkie brawa! Panie z uśmiechem i wielkim taktem pomagały (czasem) w udzieleniu poprawnej odpowiedzi – wszak chodziło o wzbogacenie wiedzy uczestników. 

Fundacja Viva Cultura

Obok namiotu z kołem fortuny pracowały Panie z Fundacji Alternatywa, można było wypełnić ankietę, kupić fantastycznie piękne wyroby z filcu, a także wrzucić grosik do puszki na działalność Fundacji. Pod zielonym parasolem w pocie czoła harcerze pompowali i rozdawali setki różowo niebieskich balonów Pani Kasia zaprosiła na plenerowa scenę pierwszych wykonawców. To Fundacja Viva Kultura-Pokojowa Wioska Kriszny! Występ na mistrzowskim poziomie zachwycił tych, którzy być może do tej chwili nie mieli okazji poznać muzycznej strony Pokojowej Wioski Kriszny na Przystanku Woodstock – wielkie brawa! Na scenie w repertuarze letnim zaprezentował się również zespół INPUT (niestety bez Pana Marka, któremu życzymy zdrowia).

publiczność nie zawiodła

Około 18.00 pojawił się na Placu Jurek Owsiak, którego natychmiast otoczyli kostrzynianie. Jurek rozdał autografy, pozował do wspólnych zdjęć i … niestety już wezwały go obowiązki.  Po godz. 18.00 w krótkim przemówieniu zebranych powitał burmistrz Andrzej Kunt, który życzył wspaniałej zabawy. I rzeczywiście słowa burmistrza spełniły się. Dzieciaki bardzo chętnie brały udziały w konkursach. Największym powodzeniem cieszył się turniej piłki balonowej z ręcznikami kąpielowymi i balonami napełnionymi wodą w roli głównej.  Wielu chętnych do karaoke, zachęconych przez Kasię Olejnik, która okazała się śpiewającą prowadzącą i brawurowo, ku zachwytowi publiczności wykonała piosenkę Andrzeja Zauchy "Bądź moim natchnieniem" (po niej już nikt nie zaśpiewał tak profesjonalnie, ale wielkie brawa dla wszystkich, którzy w karaoke wystąpili) -  zakończył się  pierwszy dzień spotkań na Placu "Kostrzyn… ale jazda. 10 lat z Przystankiem Woodstock". Było ciepło i przyjemnie. Jutro na pewno tu wrócimy.

wystawa 10 Lat Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo