koronawirus-baner

Ale jazda! Dzień drugi

Katarzyna OlejnikDzisiaj drugi dzień akcji "Kostrzyn… ale jazda! 10 lat z Przystankiem Woodstock" na Placu WP. Było kolorowo, wesoło ale i nie obyło się bez niespodzianek... moja relacja poniżej. Już dzisiaj zapraszam na jutrzejszy, trzeci dzień akcji, którego największą atrakcją będzie przemarsz Kostrzyńskiej Orkiestry Dętej spod poczty (ok. 14:45) na Plac WP, gdzie będzie premiera piosenki "Przystanek Woodstock", którą odśpiewają... Kostrzynianie!

Będzie się działo - już od 13:00!

mecze o dobrą zabawę :)

Poniedziałkowe popołudnie zaciągało się chmurami, które strała się przegnać uśmiechem Katarzyna Olejnik, która zachęcała wszystkich zebranych do wspólnej zabawy i pilnowała dobrych humorów publiczności zebranej tego dnia na Placu WP. Trzeba przyznać, że z zadania wywiązała się doskonale, albowiem dzieci, młodzież i dorośli chętnie uczetniczyli w przygotowanych atrakcjach, których było naprawdę wiele. Harcerze z 21 DH "Feniks" im Żołnierzy Wyklętych rozdawali dzieciom baloniki. Panie z Fundacji "Alternatywa" przygotowały zabawę z chustą, której celem było wrzucenie do środka piłeczek (a nie było to wcale proste!). Od godziny 14:00 działało Koło Fortuny, w którym jak pierwszego dnia można było wygrać wiele atrakcyjnych nagród. Odbywały się także pokazy sztuki magicznej i cyrkowej, które spotkały się z tak entuzjastycznym przyjęciem, że będziemy je mogli zobaczyć ponownie już jutro. Hitem dnia okazały się jednak mecze... przerzucanymi nad liną balonami z wodą, które trzeba było łapać w ręczniki. Zabawy było przy tym co niemiara, a dzieci już dzisiaj zapowiedziały spotkania rewanżowe. Prowadzącej należą się także ogromne brawa za uratowanie pokazu karaoke, który ze względu na pogodę został przeniesiony do namiotu, który wypełnił się młodszymi i starszymi prezentującymi swoje walory wokalne.

podpisuje się burmistrz Andrzej Kunt z wnuczką

Niewątpliwym wydarzeniem dnia stało się jednak wystawienie sztalug, na których można było złożyć swój podpis z okazji 10lecia Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Pierwszy swój podpis złożył oczywiście gospodarz miasta - Burmistrz Andrzej Ludwik Kunt, ale już wieczorem trzeba było naprawdę się postarać, aby znaleźć chociaż skrawek miejsca dla własnego podpisu. Warto podkreślić, że A. Kunt w ten symboliczny sposób włączył się już dzisiaj w kolejny finał WOŚP, bowiem sztalugi będą licytowane ze sceny już w styczniu 2014 roku. Trzeba także wspomnieć, że na Placu WP wciąż można zobaczyć wystawę upamiętniającą wspomnianą okazję.

Fundacja Alternatywa

Jednocześnie przypominamy, że na Placu obecna jest także Fundacja "Alternatywa" która w swoim namiocie zaprasza na akcję "Dobrze, że jesteś :)". Szczegóły znajdą Państwo w The Woodstock Times, który jest dostępny bezpłatnie na Placu WP (oraz na naszej stronie) a także na stronach internetowych. Fundacja oferuje także wyroby z filcu, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem odwiedzających czerwony namiot z koniczynką. Prowadzona jest także zbiórka na cele statutowe oraz... ale nie zdradzę wszytskiego, o tym przeknają się Państwo na Placu WP - serdecznie zapraszam!

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo