Rada Seniorów się rozpędza!

Rada Seniorów Miasta Kostrzyn nad Odrą17 sierpnia br. miała miejsce IV sesja Rady Seniorów Miasta Kostrzyn nad Odrą. Głównym tematem obrad były wnioski złożone dotychczas przez Radę i ich dalsze losy. Przy omawianiu planu pracy Przewodniczący Ryszard Ilnicki posiłkował się licznymi dokumentami w postaci oficjalnych pism, korespondencji pomiędzy Miastem a poszczególnymi instytucjami itp. Na tym jednak Radni nie poprzestali! W ostatnim punkcie obrad zdecydowano także o złożeniu kolejnych wniosków, a zatem można napisać: Rada Seniorów się rozpędza!

Przypomnijmy, że Rada Seniorów Miasta Kostrzyn nad Odrą działa w naszym mieście od roku 2015 w składzie: Krystyna Budzińska, Zenon Gajewski, Ryszard Ilnicki, Kazimiera Kusyk, Genowefa Lewandowska, Julia Rasławska, Artur Rosiak. Koordynatorem działań tego organu doradczego Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą jest Radny Piotr Dziekan. Do zadań Rady należy: współpraca z władzami Miasta przy podejmowaniu decyzji dotyczących istotnych oczekiwań i potrzeb ludzi starszych, przedstawianie propozycji w zakresie ustalania zadań oraz inicjowanie działań na rzecz seniorów, monitorowanie potrzeb seniorów, wydawanie opinii i formułowanie wniosków służących rozwojowi działalności na rzecz seniorów, zgłaszanie uwag do aktów prawa miejscowego czy informowanie społeczności miasta o szczególnych kierunkach działalności podejmowanych przez służby miejskie i partnerów pozarządowych na rzecz środowiska seniorów.  To tyle kwestii przypomnienia, ale trzeba dodać w tym miejscu, że przez ostatnie lata Rada działa bardzo aktywnie składając szereg wniosków. Dla mnie osobiście owacje na stojąco należą się radnym i ich koordynatorowi nie tylko za ich składanie, ale przede wszystkim za bieżące monitorowanie ich realizacji!

Rada Seniorów Miasta Kostrzyn nad Odrą

Wśród wniosków znalazł się m.in. postulat o poprawę jakości oznakowania przejść dla pieszych w naszym mieście. Aby określić stan faktyczny odbyła się nawet wizja lokalna, której efekty widać gołym okiem. Miasto zakupiło niemal setkę znaków drogowych, które zastępują te będące w najgorszym stanie lub nieczytelne. Jeszcze w tym roku (jesienią) będą także odnawiane na kostrzyńskich ulicach „zebry”. Radni starają się także o poprawę bezpieczeństwa pieszych na ul. Wyszyńskiego i ul. Jana Pawła II, gdzie kierowcy notorycznie łamią obowiązujące ograniczenia prędkości. W następnym roku powinny się na obu ulicach pojawić wysepki zwalniające i nowa organizacja ruchu. Uwagę Radnych zwrócił także brak chodnika w okolicy marketów: Bricomarche i Neto, który zostanie wykonany być  może jeszcze w tym roku. W trakcie są także inne wnioski jak choćby montaż barierek na odcinku ul. Sikorskiego i Sportowej w kierunku Osiedla Leśnego od Osiedla Słowiańskiego, który ma zabezpieczać m.in. dzieci idące tędy do szkoły. I to wcale nie koniec, bowiem na sierpniowej sesji pojawiły się kolejne wnioski: stworzenie w naszym mieście Karty Seniora, doświetlenie wiaduktu na ul. Sikorskiego czy organizacja spotkania ws. ścieżek rowerowych w Kostrzynie nad Odrą. „Przed Radą Seniorów jeszcze dużo pracy, ale wierzę, że większość zamierzeń zakończy się ich realizacją. Z pewnością będę się starał wspierać wnioski  Seniorów swoim poparciem na posiedzeniach Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą. Cieszę się, że ten organ dział atak aktywnie i życzę Radzie Seniorów dalszych sukcesów!” - powiedział na koniec posiedzenia Piotr Dziekan.

Rada Seniorów Miasta Kostrzyn nad Odrą

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

Facebook20Post4
UWAGA!!!
ZŁÓŻ WNIOSEK DO
BUDŻETU MIASTA NA ROK 2020
 
POLECAMY:
 
123
13 września, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
Strefa Dobrej Muzyki
 
 
Celuloza vs Zew Dąbroszyn
15 września, godz. 16:00
 
17 IX 2019 - plakat-1
17 września
 
park
21 września
 
lao
17 października, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
Strefa Dobrej Muzyki
 
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk7
Samorządny Kostrzyn
Nr 8/2019 - SIERPIEŃ 2019
 kolejny: 26 września 2019
 
pl8
Przekrój Lokalny
Nr 8(78)/2019 - SIERPIEŃ 2019 
 kolejny: 13 września 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
butt KOMUNIKACJA MIEJSKA 240x100
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od września 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo