koronawirus-baner

Dzień Przedszkolaka w Ekoludkach

Dzień Przedszkolaka Każdy ma swoje święto, nawet przedszkolaki mają jeden dzień w roku, który jest właśnie ich dniem. W naszym przedszkolu obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień 20 września. Wyjątkowy z wielu względów, chociażby głównie dlatego, że w bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole realizuje innowację pedagogiczną autorstwa jednej z nauczycielek Magdaleny Jarek – Rogowskiej „Bliżej przyrody”, stąd też pomysł na Dzień przedszkolaka oparty na przyrodniczej kreatywności dzieci. Wyjątkowy, także dla naszych najmłodszych przedszkolaków, dla których to była pierwsza przedszkolna uroczystość. 

Dzień Przedszkolaka

Dzieci od samego rana w każdej grupie podejmowały działania plastyczne. Wraz ze swoimi paniami malowały na zielono literki, stworzone z rolek po papierze toaletowym. Każda grupa miała inną literkę. Pięknie wymalowane litery ozdobiły płot przedszkolny tworząc napis: „EKOLUDKI”. Cała uroczystość rozpoczęła się już o godzinie 9:30, kiedy to na placu przedszkolnym rozbrzmiał ekoludkowy hymn. Następnie wszystkie grupy udały się do specjalnie przygotowanego na tą okazję ogródka, w którym dzieci po kolei przy pomocy pań sadziły kolorowe tulipany oraz krokusy. Te maleńkie kwiaty wiosną będą ozdabiały nasze przedszkole. Dzięki działaniom praktycznym dzieci poznały tajniki ogrodnictwa.

Dzień Przedszkolaka

Po ciężkiej pracy na dzieci czekała świetna przyrodnicza zabawa, która pozwoliła naszym przedszkolakom rozwinąć skrzydła i wykorzystać swoją wyobraźnię oraz dary jesieni do stworzenia czegoś wyjątkowego. Na trawniku wzdłuż chodnika prowadzącego od furtki do głównego wejścia przedszkola ukazały się w krótkim czasie przyrodnicze dzieła sztuki! W między czasie chętne dzieci mogły pomalować sobie twarze. Ale to nie był koniec atrakcji. Starsze grupy zasadziły w tym dniu również budleje, które pięknie wyglądają i dzięki którym będziemy mogli wiosną obserwować motyle. Pod płotem przy placu zabaw zasadziliśmy także zioła, krzewy malin i borówek.

Dzień Przedszkolaka

Na sam koniec na dzieci czekała dyskoteka w rytm wesołych dziecięcych piosenek, zabawowe szaleństwo na placu przedszkolnym oraz gorąca kiełbaska na świeżym powietrzu. Po powrocie do sal, po ogromie wrażeń dzieci odpoczęły i otrzymały skromny upominek z okazji Dnia Przedszkolaka. Tyle radości i tyle zabawy na świeżym powietrzu, blisko przyrody, mnóstwo słońca – Dzień idealny! Plac naszego przedszkola na ten jeden dzień zamienił się w dziecięcą krainę przyrodniczej kreatywności.

Dzień Przedszkolaka

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo