mediaexpert

Kostrzyn będzie bardziej zielony

parkZatwierdzony został do dofinansowania projekt pn.: „Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez renowację i rozwój wybranych terenów zieleni w Gorzowie Wlkp., Kostrzynie nad Odrą i Dębnie” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, którego partnerami są Miasto Gorzów, Dębno i Kostrzyn nad Odrą. Całkowita wartość projektu – części dot. Miasta Kostrzyn nad Odrą: 782 866,69 zł, wartość dofinansowania: 85 %. W ramach projektu zostaną wykonane inwestycje w Parku Lwa, Parku Fabryczan, Skerze na Jana Pawła II i w parku Miejskim. Termin realizacji projektu: styczeń – wrzesień 2018. Poniżej szczegóły.

Park Lwa - zagospodarowanie terenów zielonych poprzez usunięcie drzew i krzewów, wykonanie cięć pielęgnacyjnych na istniejącej zieleni, wykonanie nowych nasadzeń drzew, krzewów i bylin.

Park Fabryczna - zagospodarowanie terenów zielonych poprzez usunięcie drzew i krzewów, wykonanie cięć pielęgnacyjnych na istniejącej zieleni, wykonanie nowych nasadzeń drzew, krzewów i bylin.

Skwer Jana Pawła II - założeniem i celem projektu placu „Labirynt” jest wyjście naprzeciw potrzebie stworzenia placu wypoczynkowego głównie dla osób starszych i dzieci. Odsłonięty w chwili obecnej plac, gdzie nie ma ani ławek, ani żadnych obiektów zachęcających do wypoczynku, zmieniony będzie w oddzielony od ulicy plac pełen znajomych roślin, kolorów, różnorodnych tekstur i niecodziennych gier dla najmłodszych. Teren, na którym zostanie wykonany projekt "Labirynt" zostanie upiększony o rośliny. Proponowane gatunki to krzewy, byliny, pnącza, trawy i zioła. Wszystkie rośliny, to sprawdzone w naszych warunkach klimatycznych gatunki. Większość z nich to gatunki rodzime, kwitnące od wiosny do wczesnej zimy. Ponadto, w planowanym miejscu powstaną elementy małej architektury oraz chodniki zagospodarujące przestrzeń. Elementem artystycznym skweru będą ekrany wykonane z cortenu ustawione w trzech różnych miejscach zapewniających izolację od ruchu ulicznego. W sercu planowanej infrastruktury znajdować się będzie labirynt z płyt betonowych, rośliny, rzeźba kinetyczna i mozaiki.

Park Miejski - zagospodarowanie terenów zielonych poprzez usunięcie drzew i krzewów, wykonanie cięć pielęgnacyjnych na istniejącej zieleni, wykonanie nowych nasadzeń drzew, krzewów.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

WAKACJE W MIEŚCIE!
lato2018
POLECAMY:
dmuchane
19 lipca
Park Miejski
folklor
22 lipca, godz. 17:00
Amfiteatr

dycha
2 września, g. 11:00
ZAPISY RUSZYŁY! 

 
lipiec
Lipiec 2018

AKTUALNE NUMERY

Samozrądny Kostrzyn Czerwiec 2018
Nr 6/2018 - CZERWIEC 2018
 
Prezkrój Lokalny czerwiec 2018
Nr 6(66)/2018 - CZERWIEC 2018
 

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo