u nas jak w "Bajce"

pol pm4Dnia 23.09.2017 Przedszkole Miejskie nr 4 „Bajka” grupa „Pszczółki” odwiedziło tutejszy Komisariat Policji. Dzięki uprzejmości mł. asp. Huberta Olszewskiego grupa zapoznała się z pomieszczeniem dyżurnego, obserwowała jego pracę, przypomniano dzieciom również o zasadach ruchu drogowego i konieczności noszenia elementów odblaskowych. Dzieci miały okazję zaznajomić się z monitoringiem miasta. Udostępniono im wejście do aresztu oraz do pracowni kryminalistycznej. Uchylono rąbek tajemnicy z zabezpieczenia śladów kryminalistycznych. Największą atrakcją okazało się pobieranie odcisków palców. Ostatnim punktem wycieczki było wejście do radiowozu i uruchomienie sygnału dźwiękowego. Dołączamy podziękowania dla Komendanta Policji i Huberta Olszewskiego.

straz pm4

Dnia 10.05.2017 do naszego przedszkola został zaproszony bardzo wyjątkowy gość a mianowicie gościliśmy strażaka Państwowej Straży Pożarnej. W trakcie spotkania pan Marcin Buliczak wraz z córką zaznajomił dzieci z ciekawostkami związanymi z jego pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej  i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Dziękujemy bardzo za uprzejmość  i poświęcony czas panu Marcinowi Buliczakowi.

owoce pm4

W roku 2017/2018 w naszym przedszkolu realizowany będzie program własny „Zdrowie na talerzu”. Program ten dostosowany jest do pracy z dziećmi 3-6 letnimi. Celem głównym projektu jest zapoznanie się dzieci  zasadami prawidłowego odżywiania i jego znaczeniem dla zdrowia organizmu oraz zrozumienie zła wynikającego z nieprawidłowych nawyków. Umożliwiamy dzieciom samodzielne przygotowanie kanapek, obchodzimy tydzień owoców, warzyw oraz nabiału.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
 
cats
23 października, g. 10:30-13:00
KCK Kręgielnia

holdys
27 października, g. 18:00
KCK
bieg rzepin
04 listopada, g. 09:00 -14.00
Starościn

 
Kino za rogiem: 
kzr

AKTUALNE NUMERY

Samorządny Kostrzyn
Nr 6/2017 - WRZESIEŃ 2017
 
pl9
Nr 9(57)/2017 - WRZESIEŃ 2017
 
wp1
 
nr 2(31) 2017

INFORMACJE

apt

dyżury aptek
 

plan

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo