Dzień Drzewa u "Ekoludków"

Dzień Drzewa10 października dzieci z najróżniejszych zakątków kraju sadziły drzewa w intencji pokoju na świecie. Ekoludki obchodziły to wyjątkowe święto po raz pierwszy ze względu na realizowaną w naszym przedszkolu innowację pedagogiczną „Bliżej przyrody”. Ten jeden, wyjątkowy dzień nie jest tylko sadzeniem drzew, ale także ratowaniem zwierząt, adaptacją rzek, segregowaniem odpadów, zbieraniem aluminiowych puszek, baterii, czy propagowaniem oszczędzania wody i energii. Zgłębiając temat, okazuje się, że w uroczystym świętowaniu Dnia drzewa zaangażowane są tysiące placówek oświatowych w Polsce, a nasze przedszkole jest jedną z nich...

Dzień Drzewa

W związku z uroczystym obchodem Dnia Drzewa, posadziliśmy na naszym placu 10 drzew z różnych gatunków: modrzew, dąb, brzoza, sosna, lipa, klon, buk, jarzębina. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie nawiązanie współpracy z Nadleśnictwem z Dębna i Leśnictwem z Kostrzyna nad Odrą. Sadzić drzewa pomagali nam pan Bartek Baran i pan Tomasz Łozowski, którym dziękujemy z całego serca raz jeszcze za sprawienie, że ten dzień był dla wszystkich wyjątkowy. Dzieci w podziękowaniu za niezwykły podarunek wręczyły leśniczym piękną laurkę, wykonaną z darów jesieni.

Dzień Drzewa

Uroczystość zaczęła się od zaśpiewania hymnu naszego przedszkola, podczas, którego plac na moment się zazielenił oraz odczytania listu przez panią Magdę od drzew adresowanego do dzieci. Z okazji Dnia drzewa przedszkolny hol udekorowało jesienne drzewo, które zachwyca od progu odwiedzających nasze przedszkole, natomiast na tablicy zawisły ilustracje różnych gatunków drzew, z którymi można było się zapoznać wchodząc do przedszkola. W grupie 5 i 6 latków odbyły się również zajęcia logopedyczne prowadzone przez panią Justynę, a w pozostałych grupach powstały wspaniałe grupowe prace plastyczne przedstawiające drzewo. Zabawy było co nie miara!

Dzień Drzewa

W międzyczasie na placu można było zaobserwować różne działania i zabawy: rysowanie drzew na przedszkolnym chodniku za pomocą kredy, kalkowanie kory drzewa, zabawy ruchowe oraz z chustą animacyjną, a także czynności gospodarcze – grabienie liści. Sadzenie drzew wymagało mnóstwa uwagi i troski, dlatego każda grupa osobno posadziła swoje dwa drzewa w wybranym przez siebie miejscu, kończąc przyrzeczeniem: „Obiecuję, że zawsze będę dbał o wszystkie drzewa!”

Dzień Drzewa

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:  
 ferie
Ferie w Kostrzynie nad Odrą
12-23 luty 2018
kaliber44 miasta plakat
2 marca, godz. 20:00
KCK "Kręgielnia"

Marek Wróbel
9 marca, godz. 19:15
galeria "dacco

fox
17 marca, godz. 19:00
KCK Kręgielnia
 
kino luty
Luty 2018

AKTUALNE NUMERY

Samorządny Kostrzyn
Nr 1/2018 - STYCZEŃ 2018
 
pl1b
Nr 2(62)/2018 - LUTY 2018
 
wzp4
nr 4(33) 2017 - Grudzień 2017 

INFORMACJE

plan

 
szkola
ROZKŁAD JAZDY:
dowóz do szkół
 
rozklad1
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo