nadzieja dla DELFINA

delfin1Bogactwo dróg wodnych w Kostrzynie, jakimi są rzeki Odra i Warta, a także piękno przyrodnicze Parku Narodowego Ujście Warty,  powoduje stały wzrost liczby miłośników turystyki wodnej w naszym mieście.  Warunkiem dalszego rozwoju turystyki w tym obszarze są jednak dalsze inwestycje w rozbudowę infrastruktury rzecznej, w przypadku Kostrzyna niewątpliwie taką potrzebą jest remont przystani Delfin.

 

delfin2

Miasto Kostrzyn nad Odrą od kilku lat jest przygotowane do tej inwestycji - posiadamy kompletną dokumentację techniczną tego zadania. Jednak wartość inwestycji jest tak wysoka, iż sfinansowanie jej wyłącznie ze środków budżetu miasta jest niemożliwe, dlatego też poszukiwane są środki zewnętrze, które są dostępne dla samorządów na realizację takich przedsięwzięć. Niewątpliwie takim źródłem finansowym jest program Interreg VA Polska-Brandenburgia 2014-2020, który wspiera realizację inwestycji o charakterze transgranicznym.

delfin3

Dlatego też, burmistrz miasta Kostrzyn nad Odrą zainicjował spotkanie z niemieckimi partnerami zainteresowanymi rozwojem współpracy na płaszczyźnie turystyki wodnej. W czwartek, 19 października w kostrzyńskim urzędzie spotkali się reprezentanci niemieckich gmin: Letschin, Bad Freienwalde oraz stowarzyszenie gmin leżących nad kanałem Finow, którzy również zainteresowani są pozyskaniem środków z Unii Europejskiej nainwestycje rzeczne. W spotkaniu brała udział również koordynatorka projektu „Odra dla turystów” w ramach którego powstał statek Zefir -  Pani Agnieszka Bollmann.

delfin4

Podczas spotkania, uczestnicy wyrazili chęć współpracy z miastem Kostrzyn nad Odrą oraz chęć wspólnego ubiegania się o dofinansowanie inwestycji w ramach najbliższego naboru projektów, który odbędzie się w I kwartale 2018 r.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
 
futsal
18 listopad, godz. 18:00
kostrzyński Zespół Szkół
,,Pół na Pół”
2 grudnia, godz. 18:00
KCK Kręgielnia
The WayWe Get By 5
8 grudnia, godz. 19:00 
KCK Kręgielnia
 
Kino za rogiem: 
kino listopad

AKTUALNE NUMERY

Samorządny Kostrzyn
Nr 7/2017 - PAŹDZIERNIK 2017
 
pl9
Nr 10(58)/2017 - PAŹDZIERNIK 2017
 
wp3
nr 3(32) 2017

INFORMACJE

apt

dyżury aptek
 
plan
 
szkola
ROZKŁAD JAZDY:
dowóz do szkół
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo