Bądźmy ostrożni w okolicach cmentarzy

156-105845W całej Polsce trwają policyjne działania „ZNICZ 2017”. Policjanci drogówki dbają w tym czasie by ruch w rejonach cmentarzy odbywał się płynnie i bezpiecznie. Mundurowi przypominają również o zachowaniu czujności tak, aby nie stać się ofiarą kieszonkowców. Służyć do tego mają specjalnie przygotowane ulotki informacyjne.

W dniach poprzedzających dzień Wszystkich Świętych odwiedzamy groby bliskich, przejeżdżając nierzadko nawet kilkaset kilometrów. W tym czasie, zapewnienie bezpieczeństwa spoczywa w dużej mierze na policjantach ruchu drogowego. To jednak nie koniec policyjnej pracy w tym okresie.

Wielu z nas, pochłoniętych porządkowaniem grobów, zapomina o pozostawionych rzeczach takich jak: torebki, telefony, czy portfele. Niestety w ten sposób można się stać ofiarą osób, które czekają na takie sytuacje. Aby do nich nie dochodziło policjanci patrolują cmentarze i ich okolice. Przypominają również, że sami możemy skutecznie zadbać o bezpieczeństwo rzeczy, które zabieramy na cmentarz.

Dziś w trakcie wspólnych działań ze strażnikami miejskimi, gorzowscy policjanci wręczali odwiedzającym gorzowską nekropolię specjalnie przygotowane ulotki informacyjne. Zawarto w nich podstawowe informacje o tym jak nie paść ofiarą kieszonkowców w okolicach cmentarzy oraz na przystankach autobusowych i w samych autobusach. Aby dotrzeć do jak największej liczby adresatów tych informacji, oprócz policjantów ruchu drogowego i prewencji, w tym dzielnicowych, w tergoroczne działania włączył się również Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp.

Wszelkie informacje na temat bezpieczeństwa przypominają nam, że warto pamiętać o zachowaniu ostrożności i czujności w okresie Wszystkich Świętych. Dzięki zastosowaniu kilku prostych zasad możemy sprawić, że te szczególne dni zadumy spędzimy bezpiecznie.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
 
KONSULATCE SPOŁECZNE ! ! !

olga boczar
5 października, godz. 19:00
KCK Kręgielnia
Plakat
KABARET JURKI !
21 października
 

 
knf 08
Wrzesień 2018

AKTUALNE NUMERY

Samozrądny Kostrzyn sierpień 2018
Nr 8/2018 - SIERPIEŃ 2018
 
Prezkrój Lokalny lipiec 2018
Nr 8(68)/2018 - SIERPIEŃ 2018
 

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo