praca

Nowy komendant w nowej siedzibie!

Nowy komendant w nowej siedzibie!25 listopada 2017 roku Hufiec ZHP Kostrzyn nad Odrą uroczyście otwierał swoją siedzibę, która została przygotowana przez władze miasta na potrzeby harcerzy przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odra przy ul. Niepodległości. Wśród licznie zgromadzonych harcerzy nie zabrakło zaproszonych gości, dawnych i obecnych komendantów a radosny nastrój udzielał się wszystkim zebranym. Zawiodła jedynie pogoda, przez co uroczystość odbywała się w świeżo wyremontowanych pomieszczeniach, które odtąd będą nową siedzibą kostrzyńskich harcerzy.

Nowy komendant w nowej siedzibie!
 
Komendanci Hufca ZHP Kostrzyn: phm Jolanta SZUKAŁA, hm Stefania MARTYNOWICZ i hm Alicja WOŁKOWSKA
 

Punktualnie o godz. 11:00 hm Alicja Wołkowska, Komendantka Hufca ZHP Kostrzyn powitała harcerzy i przybyłych na uroczystość gości w osobach: hm Leszek Kornosz – reprezentującego Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP, przedstawicieli władz Miasta Kostrzyn nad Odrą w osobach: burmistrza Andrzeja Kunta i jego zastępcy Zbigniewa Biedulskiego, Naczelnik Wydziału Kultury, Oświaty i Opieki Marzeny Brenk-Sułkowskiej, dyrektora MOSiR w Kostrzynie nad Odrą Zygmunta Mendelskiego i oczywiście wykonawcy remontu nowej siedziby harcerzy Ireneusza Suchomela, reprezentującego firmę IKAA Suchomel. Nie zabrkało także obecnych i dawnych komendantów: hm Stefani Martynowiczphm Jolanty Szukały a także przyjaciela harcerstwa Leszka Naumowicza. Po tym jakże miłym obowiązku A. Wołkowska poprosiła gości w osobach (na zdjęciu od lewej) L. Naumowicz, L. Kornosz, I. Suchomel, Z. Mendelski, A. Kunt o uroczyste przecięcie wstęgi co harcerze nagrodzili gromkimi brawami!

Nowy komendant w nowej siedzibie!
pwd Kacper PRZYGOCKI symbolicznie przejmuje funkcję Komendanta Hufca ZHP Kostrzyn
 

Po tym akcencie A. Wołkowska przypomniała, że również na ten dzień przewidziany jest Zjazd Hufca ZHP Kostrzyn nad Odrą i korzystając z okazji podziękowała wszystkim zebranym za ostatnie siedem lat wspólnej pracy, nie ukrywając wzruszenia. Następnie przystąpiono do odznaczeń Honorową Odznaką Ruchu Przyjaciół Harcerstwa, którą otrzymali: Miasto Kostrzyn nad Odrą , L. Naumowicz i phm J. Szukała. Specjalne podziękowania Komenda Hufca przekazała także na ręce Z. Mendelskiego i I. Suchomela. Dyrektor MOSiR przy tej okazji podziękował harcerzom za dotychczasową współpracę i życzył im, aby nowa siedziba służyła im dobrze przez kolejne lata. Na koniec uroczystości phm Alicja Wołkowska przekazała „swoim” harcerzom prezent dla harcówki w postaci antyramy dokumentującej ostatnie siedem lat. Dodajmy, że uroczyste otwarcie było okazją do wykonania wspólnego zdjęcia trzech ostatnich komendantów Hufca ZHP Kostrzyn w osobach: hm Jolanta Szukała, hm Stefania Martynowicz i hm Alicja Wołkowska oraz wspólnych wspomnień. Na koniec trzeba odnotować, że na w godzinach popołudniowych odbywał się wspomniany Zjazd, na którym jednogłośnie harcerze wybrali na nowego komendanta pwd Kacpra Przygockiego. Z-cą komendanta ds. Programowych została wybrana pwd Justyna Butylińska, skarbnikiem pwd Janina Bednarczyk, a członkowami Komendy Hufca ZHP Kostrzyn nad Odrą: phm Konrad Musielak i pwd Patryk Woźniak. Nowemu komendantowi w nowej siedzibie życzymy, aby służyła kostrzyńskim harcerzom dobrze, zadowolenia z wypełniania codziennej służby oraz wytrwałości na drogach harcerskiej przygody. Z harcerskim: Czuwaj! 

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

  rap latino
od 6 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
rap pary
od 8 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
   
voovoo
15 marca godz. 19:00
KCK Kręgielnia
wycieczka
29 marca, godz. 20:00 
Park Narodowy "Ujście Warty"
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 12/2019 - GRUDZIEŃ 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 12(82)/2019 - GRUDZIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo