Nowy komendant w nowej siedzibie!

Nowy komendant w nowej siedzibie!25 listopada 2017 roku Hufiec ZHP Kostrzyn nad Odrą uroczyście otwierał swoją siedzibę, która została przygotowana przez władze miasta na potrzeby harcerzy przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odra przy ul. Niepodległości. Wśród licznie zgromadzonych harcerzy nie zabrakło zaproszonych gości, dawnych i obecnych komendantów a radosny nastrój udzielał się wszystkim zebranym. Zawiodła jedynie pogoda, przez co uroczystość odbywała się w świeżo wyremontowanych pomieszczeniach, które odtąd będą nową siedzibą kostrzyńskich harcerzy.

Nowy komendant w nowej siedzibie!
 
Komendanci Hufca ZHP Kostrzyn: phm Jolanta SZUKAŁA, hm Stefania MARTYNOWICZ i hm Alicja WOŁKOWSKA
 

Punktualnie o godz. 11:00 hm Alicja Wołkowska, Komendantka Hufca ZHP Kostrzyn powitała harcerzy i przybyłych na uroczystość gości w osobach: hm Leszek Kornosz – reprezentującego Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP, przedstawicieli władz Miasta Kostrzyn nad Odrą w osobach: burmistrza Andrzeja Kunta i jego zastępcy Zbigniewa Biedulskiego, Naczelnik Wydziału Kultury, Oświaty i Opieki Marzeny Brenk-Sułkowskiej, dyrektora MOSiR w Kostrzynie nad Odrą Zygmunta Mendelskiego i oczywiście wykonawcy remontu nowej siedziby harcerzy Ireneusza Suchomela, reprezentującego firmę IKAA Suchomel. Nie zabrkało także obecnych i dawnych komendantów: hm Stefani Martynowiczphm Jolanty Szukały a także przyjaciela harcerstwa Leszka Naumowicza. Po tym jakże miłym obowiązku A. Wołkowska poprosiła gości w osobach (na zdjęciu od lewej) L. Naumowicz, L. Kornosz, I. Suchomel, Z. Mendelski, A. Kunt o uroczyste przecięcie wstęgi co harcerze nagrodzili gromkimi brawami!

Nowy komendant w nowej siedzibie!
pwd Kacper PRZYGOCKI symbolicznie przejmuje funkcję Komendanta Hufca ZHP Kostrzyn
 

Po tym akcencie A. Wołkowska przypomniała, że również na ten dzień przewidziany jest Zjazd Hufca ZHP Kostrzyn nad Odrą i korzystając z okazji podziękowała wszystkim zebranym za ostatnie siedem lat wspólnej pracy, nie ukrywając wzruszenia. Następnie przystąpiono do odznaczeń Honorową Odznaką Ruchu Przyjaciół Harcerstwa, którą otrzymali: Miasto Kostrzyn nad Odrą , L. Naumowicz i phm J. Szukała. Specjalne podziękowania Komenda Hufca przekazała także na ręce Z. Mendelskiego i I. Suchomela. Dyrektor MOSiR przy tej okazji podziękował harcerzom za dotychczasową współpracę i życzył im, aby nowa siedziba służyła im dobrze przez kolejne lata. Na koniec uroczystości phm Alicja Wołkowska przekazała „swoim” harcerzom prezent dla harcówki w postaci antyramy dokumentującej ostatnie siedem lat. Dodajmy, że uroczyste otwarcie było okazją do wykonania wspólnego zdjęcia trzech ostatnich komendantów Hufca ZHP Kostrzyn w osobach: hm Jolanta Szukała, hm Stefania Martynowicz i hm Alicja Wołkowska oraz wspólnych wspomnień. Na koniec trzeba odnotować, że na w godzinach popołudniowych odbywał się wspomniany Zjazd, na którym jednogłośnie harcerze wybrali na nowego komendanta pwd Kacpra Przygockiego. Z-cą komendanta ds. Programowych została wybrana pwd Justyna Butylińska, skarbnikiem pwd Janina Bednarczyk, a członkowami Komendy Hufca ZHP Kostrzyn nad Odrą: phm Konrad Musielak i pwd Patryk Woźniak. Nowemu komendantowi w nowej siedzibie życzymy, aby służyła kostrzyńskim harcerzom dobrze, zadowolenia z wypełniania codziennej służby oraz wytrwałości na drogach harcerskiej przygody. Z harcerskim: Czuwaj! 

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:  
 ferie
Ferie w Kostrzynie nad Odrą
12-23 luty 2018
kaliber44 miasta plakat
2 marca, godz. 20:00
KCK "Kręgielnia"

Marek Wróbel
9 marca, godz. 19:15
galeria "dacco

fox
17 marca, godz. 19:00
KCK Kręgielnia
 
kino luty
Luty 2018

AKTUALNE NUMERY

Samorządny Kostrzyn
Nr 1/2018 - STYCZEŃ 2018
 
pl1b
Nr 2(62)/2018 - LUTY 2018
 
wzp4
nr 4(33) 2017 - Grudzień 2017 

INFORMACJE

plan

 
szkola
ROZKŁAD JAZDY:
dowóz do szkół
 
rozklad1
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo