Zdrowie na talerzu

Zdrowie na talerzuWszyscy wiemy jak ważne jest  prawidłowe odżywianie i wyrabianie u dzieci zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat, dlatego w tym roku szkolnym w Przedszkolu Miejskim nr 4 „Bajka”  realizowany jest program własny „Zdrowie na talerzu” . Racjonalne odżywianie wywiera  wpływ na aktywność psychiczną, fizyczną i samopoczucie, dlatego należy dzieciom dostarczać wiedzę o spożywanych pokarmach i ich znaczeniu dla zdrowia. Jeżeli chcemy aby przedszkolaki jadły ze smakiem kasze, warzywa, ryby czy owoce musimy dać im możliwość samodzielnego przygotowania prostych posiłków.

Zdrowie na talerzu

Ważne jest, by stworzyć dzieciom możliwość poznania różnorodnego pożywienia wszystkimi zmysłami  i jeśli jest to możliwe  dać  produkt do obejrzenia, powąchania i spróbowania. W naszym przedszkolu dzieci z wszystkich grup wiekowych mają codziennie możliwość samodzielnego przygotowywania kanapek, na zajęciach przygotowują potrawy z warzyw, owoców czy nabiału, odbywają się też degustacje potraw. Wyznaczony jest tydzień owoców, warzyw, nabiału czy pieczywa. Jadłospis w naszym przedszkolu skomponowany jest pod kątem zdrowego odżywiania i różnorodności, dlatego nasze przedszkolaki przyzwyczajone są do różnego rodzaju  kasz, brązowego ryżu, wielu warzyw, owoców  czy  zdrowych przekąsek. Jako podsumowanie programu stworzona będzie przez dzieci i rodziców  przedszkolna książka kucharska, składająca się z ich ulubionych, zdrowych potraw.

Zdrowie na talerzu

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
 
 hala 16-230x310
23 luty, godz. 9:30
Halowy Turniej Piłki Nożnej
Hala MOSiR ul. Wojska Polskiego
 
mbp
Plan zajęć - luty 2019 r. 
 
156-142148
KONKURS ! ! !
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk1
Nr 1/2019 - STYCZEŃ 2019
 
pl1b
Nr 1(72)/2019 - STYCZEŃ 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo