"Widzę, czuję, poszukuję…"

„Widzę, czuję, poszukuję…” „Widzę, czuję, poszukuję- mali badacze i odkrywcy zmysłami poznają świat” to tytuł realizowanej w Przedszkolu Miejskim nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników innowacji pedagogicznej. Ponieważ połowa semestru już niemal za nami, czas na małe podsumowanie.  Innowacja prowadzona jest metodą projektu badawczego. Metoda ta stawia na aktywność dzieci, to one stają się poszukiwaczami, odkrywcami, badaczami. Nauczyciel jest dla dziecka organizatorem sprzyjających warunków do nauki poprzez własną aktywność, eksplorację, czyli dokładnie w taki sposób, w jaki organizowana jest właściwa praca mózgu, pozwalająca osiągać dziecku coraz wyższe stadia rozwojowe.

Odpowiednio zorganizowane zabawy polisensoryczne, działające na różne zmysły, wpływają na sferę ruchową, emocjonalno- społeczną i osobowościową, zaspokajają także potrzeby psychiczne dziecka, które są niezwykle ważne w rozwoju. W okresie od września do stycznia, przedszkolaki w dostępny dla siebie sposób poznały działanie zmysłu słuchu i wzroku. Tworzyły tzw. jesienny i zimowy ogród zmysłów. Przygotowały kąciki tematyczne pozwalające bliżej poznawać omawiane zmysły, uczestniczyły w wielu aktywnościach badawczych. W codziennych zabawach wykorzystywały materiał przyrodniczy, tworzywo naturalne związane z obecną porą roku, pozwalające na wielozmysłowe poznawanie świata. Omawiane zagadnienia, stały się także doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na potrzeby osób, u których nie wszystkie systemy zmysłowe działają prawidłowo.

Przed nami odkrywanie tajemnic pozostałych zmysłów, a także kolejne wrażenia zmysłowe dostarczane przez otaczające środowisko przyrodnicze. Z wytęsknieniem czekamy na wiosnę, by jeszcze intensywniej widzieć, czuć i poszukiwać.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
  
 moto
26 maja
teren koło Amfiteatru
flisy
9 lipca

 
kzr 18
Maj 2018

AKTUALNE NUMERY

sk3
Nr 3/2018 - MARZEC 2018
 
pl3
Nr 3(63)/2018 - MARZEC 2018
 
wzp4
nr 4(33) 2017 - Grudzień 2017 

INFORMACJE

plan

 
szkola
ROZKŁAD JAZDY:
dowóz do szkół
 
rozklad1
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo