mediaexpert

Dzień Bezpiecznego Internetu w PM 2

Dzień Bezpiecznego Internetu w PM 26 lutego grupa dzieci 6-letnich z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników przyłączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Jak podają autorzy „Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. (…) DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu”

Dzień Bezpiecznego Internetu w PM 2

Przedszkolaki wykazały się niezwykle dużą wiedzą na temat Internetu. Wiedzą jakich informacji można w nim wyszukać oraz jakie usługi internetowe na co dzień ułatwiają nam życie. Podczas zajęć wykorzystano materiały otrzymane od Polskiego Centrum Programu Safer Internet. Dzieci tworzyły Kodeks bezpiecznego użytkownika Internetu, ustaliły, że mogą korzystać z niego tylko pod kontrolą osób dorosłych i zawsze mogą się do nich zwrócić o pomoc, gdy czegoś nie wiedzą. Dzięki obejrzanemu filmikowi „Tajemniczy nieznajomy” wiedzą, że należy zachować ograniczone zaufanie wobec osób poznawanych w sieci. Starszaki tworzyły także „sieć internetową”, ta lubiana przez dzieci zabawa w przystępny sposób ukazuje, w jaki sposób informacje udostępniane w sieci, docierają do użytkowników na całym świecie i jak ważne jest, by poważnie zastanowić się jakie informacje publikujemy w sieci.

I choć jeszcze kilka lat temu, można było powiedzieć, że temat ten jest trudny i mało odpowiedni dla dzieci w wieku przedszkolnym, to obecne czasy pokazują, że to właśnie w tym okresie rozwoju, dzieci mają swe pierwsze kontakty z wirtualnym światem. Dlatego w myśl tegorocznego hasła przewodniego DBI- uczmy dzieci „Tworzenia kultury szacunku w sieci” i bezpiecznego korzystania z jej zasobów od najmłodszych lat.

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
 
FERIE w MIEŚCIE 2019
ferie-1
14-27 stycznia
 
siatka
26 stycznia, godz. 10:00-17:00
Hala Sportowa Zespołu Szkół
 
hala3
27 stycznia / 2 luty
Halowy Turniej Zakładów Pracy
Hala MOSiR ul. Wojska Polskiego
 ZAPISY DO 21 STYCZNIA ! ! !

AKTUALNE NUMERY

sk12
Nr 12/2018 - GRUDZIEŃ 2018
 
pl12b
Nr 12(72)/2018 - GRUDZIEŃ 2018  

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo