koronawirus-baner

Pierwszy tydzień ferii już za nami…

Pierwszy tydzień ferii już za nami…Ferie w naszym mieście? Jeśli odpoczywać, to tylko aktywnie. Z takiego założenia wyszli organizatorzy zimowych ferii w Kostrzynie nad Odrą. Muzeum Twierdzy, Pracownia Meszuge, czy Kino za rogiem, przygotowały bogatą ofertę zajęć „feryjnych”. My zajrzeliśmy do Miejskiej Biblioteki Publicznej i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jeśli ktoś myślałby, że w kostrzyńskich ośrodkach takie zajęcia to tylko specyfika ferii, ten się myli. Tam takie ferie trwają cały rok. Specjalnie dla Was pisaliśmy my – dziennikarze z SP2!

 

Pierwszy tydzień ferii już za nami…

Nowo wyremontowana biblioteka to duży, przestronny i nowocześnie urządzony budynek znajdujący się w samym centrum miasta. Na dole znajduje się dział promocji czytelnictwa, tu przywitali nas pani Ela i pan Michał. Swoją wizytę rozpoczęliśmy od obejrzenia budynku. Pan Michał ciekawie opowiedział nam o zajęciach bibliotecznych. Laboratorium Młodego Odkrywcy dla dzieci interesujących się chemią, fizyką, biologią czy geografią to niezwykłe zajęcia, podczas których uczestnicy tworzą np. sztuczny śnieg lub niepękające bańki. Te zajęcia cieszą się tak dużą popularnością, że nie można się już na nie zapisać. Dla dzieci lubiących komputery i klocki lego są zajęcia z robotyki. Tam uczestnicy uczą się tworzyć i programować roboty. Klub Młodych Książkożerców to coś dla tych, którzy lubią czytać książki.

 Pierwszy tydzień ferii już za nami…

Drugą część spotkania w bibliotece spędziliśmy z panią Elą. Zajęcia rozpoczęliśmy czytaniem książki pt. „W Dolinie Muminków”. Później rzucaliśmy obrazkowymi kostkami i na ich podstawie tworzyliśmy zakończenia opowiadania o Muminkach. Zabawa była fantastyczna! Miło spędziliśmy czas i stworzyliśmy ciekawe prace.

 Pierwszy tydzień ferii już za nami…

Drugiego dnia pojawiliśmy się na hali sportowej przy ul. Wojska Polskiego, kiedy akurat trwał mecz piłki nożnej między uczniami szkół podstawowych. Okazało się, że jest wielu amatorów aktywnego wypoczynku, mimo dość wczesnej godziny jak na ferie. Sami zasiedliśmy na trybunach, aby móc dopingować drużyny. Postanowiliśmy zapytać samych uczestników, jak podobają im się feryjne zajęcia sportowe: Gra w piłkę to fajna zabawa, lubimy ten sport i lubimy tu przychodzić - tak odpowiedzieli Kamil, Fabian i Dominik. Są ferie, jest wolne od szkoły, jak nie mam co robić to przychodzę tu, aby pograć w piłkę nożną - tak odpowiedział inny z zawodników - Xavier. Warto dodać, że zajęcia w MOSiR-ze to nie tylko mecze w piłkę nożną, to również wyjazdy na basen, siatkówka, czy tenis stołowy.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo