Basen - konsultacje zakończone

konsultacjeDo 1 marca swoje uwagi w sprawie budowy basenu przekazali mieszkańcy, którzy 27 lutego uczestniczyli w spotkaniu konsultacyjnym. Na "Kręgielnię" przyszło ponad 50 osób,. Dziękujemy! Wprowadzeniem do tematu było krótkie wystąpienie A.Kunta, w którym burmistrz podkreślił, że budowa basenu w naszym mieście nie jest dziełem przypadku „jesteśmy przygotowani do budowy i utrzymania basenu, mamy wszystko dokładnie policzone i dziś wykluczam myśl, że basenu nie będzie. Mamy podsumowaną niemal 10-letnią pracę którą trzeba było wykonać dla rozwoju miasta, pracę której efektem jest dziś decyzja – budujemy basen, bo właśnie teraz, po wykonaniu koniecznych inwestycji w rozwój miasta jest właściwy czas na budowę basenu właśnie jako efektu tego rozwoju”. Zebrani obejrzeli również film nagrany podczas Pikniku Majowego 2016 w Parku Miejskim – Kostrzyn: marzenia, zalety, wady, oczekiwania.

konsultacje1

Dawid Mołdrzyk koordynator projektu przedstawiając projekt kostrzyńskiej pływalni krytej powiedział m.in. „basen projektowałem zgodnie z sugestiami inwestora, możliwościami finansami (koszt ok. 16 mln). Będzie to tradycyjna sprawdzona konstrukcja powszechnie stosowana, zgodna a nawet wyprzedzająca normy FINA (Światowa Federacja Pływacka), wyposażona w elementy baterii słonecznych dla pozyskania energii elektrycznej dla całego basenu. Zakładam, że projekt powinien być realizowany nie krócej niż 2 lata, bo takie są wymogi technologiczne i czynniki techniczne. Zaprojektowaliśmy basen wielofunkcyjny- w części ogólnej będzie otwarte lobby do odpoczynku po aktywnościach fizycznych i jako miejsce oczekiwania np. rodziców na dzieci. Z części ogólnej w górę wchodzi się na 50-osobową widownię która z wyniesioną na 2 m szklaną barierą ochronną zapewni, że będzie tu temperatura 22 °C. Zakres funkcjonalny basenu to: 3 misy basenowe: 25 metrowy basen główny z 6 torami, basen do nauki pływania z 3 torami i część rekreacyjna z 2 zjeżdżalniami oraz wypłycony brodzik dla dzieci. W dnie basenu zaprojektowane są skrzynie regulujące dno jako miejsce do wodnego aerobicku i ćwiczeń dla seniorów. Na basenie będzie również możliwość gry w piłkę wodną dla dzieci i dorosłych.

konsultacje2

Wszystkie szczegóły przedstawimy Mieszkańcom w nr 3 Samorządnego Kostrzyna. W ramach pytań do projektanta głos zabierali mieszkańcy: Jerzy Wanat,  Krystyna Ludka-Orzechowicz, Tadeusz Łysiak, Marcin Kleczkowski,  Bogusława Strojnowska, Jerzy Szabłowski i Krystyna Budzińska. Wszystkie uwagi i wnioski były na bieżąco wyjaśniane prze D.Mołdrzyka i burmistrza A.Kunta. Część z nich będzie przedmiotem dalszych prac projektowych.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
 
 hala2
16 luty, godz. 9:30
Halowy Turniej Piłki Nożnej
Hala MOSiR ul. Wojska Polskiego
 
mbp
Plan zajęć - luty 2019 r. 
 
156-142148
KONKURS ! ! !
mikromusic
16 lutego godz. 19.00
KCK "Kręgielnia”
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk1
Nr 1/2019 - STYCZEŃ 2019
 
pl1b
Nr 1(72)/2019 - STYCZEŃ 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo