koronawirus-baner

FGW 01 - lądowisko Kostrzyn/stadion

lprZgodnie z definicją podaną w ustawie Prawo Lotnicze lądowiskiem jest obszar na lądzie, wodzie lub innej powierzchni, który może być w całości lub w części wykorzystany do startów i lądowań naziemnego lub nawodnego ruchu statków powietrznych. Takie miejsca od kilku już lat mamy w naszym mieście. Oficjalnie we wrześniu 2015 roku burmistrz Kostrzyna nad Odrą podpisał dokument – zgodę na lotnicze wykorzystanie terenu miejskiego z przeznaczeniem dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W ten sposób w Kostrzynie nad Odrą powstało miejsce lądowania śmigłowców LPR, które wpisane jest w ogólnopolski system Lotniczego Pogotowia Ratunkowego jako „miejsce gminne” FGW 01 – Kostrzyn nad Odrą / stadion. Obecnie znowelizowana ustawa Prawo Lotnicze określa takie miejsce jako przystosowane do startów i lądowań śmigłowców ratowniczych. Mieszkańcy Kostrzyna nad Odrą widują czasem lądujące helikoptery LPR.

Wielka szkoda, że nie widzi tego kostrzynianin pan Łukasz Dombek, który wprowadza niepokój wśród naszych mieszkańców. Lądowiska kostrzyńskie są w każdej chwili do dyspozycji LPR, są zgodne z przepisami obowiązującego prawa w tym wytycznymi Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Burmistrz udostępniając Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu płytę stadionu przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji zrobił to świadomie i zdając sobie sprawę i z tego, że podczas akcji ratunkowych, nastąpić może uszkodzenie darni boiska w wyniku wjazdu ciężkich wozów Straży Pożarnej, których zadaniem jest np. oświetlenie lądowiska.

Burmistrz Andrzej Kunt jako lekarz wyznaje zasadę, że ludzkie życie jest bezcenne. Lądowisko przy ul. Niepodległości ze względu na dobre skomunikowanie z kostrzyńskim szpitalem zostało wyznaczone w sposób odpowiedzialny i przemyślany. Miejsce to zostało poddane szczegółowej ocenie m.in. przez pilota śmigłowca HEMS i zaakceptowane. Zapewniamy w ten sposób bezpieczeństwo mieszkańcom. Miejsce gminne w sposób zdecydowany podnosi dostępność do szybkiej, specjalistycznej opieki medycznej dla wszystkich mieszkańców gminy. Bez względu na porę doby. W ten sposób lądowisko w Kostrzynie nad Odrą było, jest i będzie.

Poza wymienionym miejscem burmistrz dr Andrzej Kunt wskazał dodatkowe miejsca startów i lądowań dla śmigłowców ratowniczych w naszym mieście przy ul. Jana Pawła II, na Osiedlu Drzewice, ulicy Witnickiej. Każdorazowo to pilot śmigłowca decyduje o wyborze miejsca lądowania śmigłowca. Ostatnie miały miejsce na nabrzeżu portowym i polu woodstockowym. Dlatego też zapewniam Państwa, że nie ma potrzeby budowania kolejnego lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w naszym mieście, a przyszłe hasła wyborcze pana Łukasza Dombka muszą być przemyślane i zgodne z prawdą. Nie pozwolę, by okłamywać mieszkańców Kostrzyna nad Odrą, a co gorsze budzić w nich niepotrzebny niepokój na który kostrzynianie nie zasługują. Podkreślam jeszcze że działalność lotniczych zespołów ratownictwa medycznego jest finansowana z budżetu państwa, z części, której dysponentem jest minister zdrowia – mówi burmistrz dr Andrzej Kunt.

lpr1

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo