Nowoczesny sprzęt w SP2

Nowoczesny sprzęt w SP2Tablice interaktywne, nowoczesne komputery, „magiczne” podłogi, sprzęt sportowo-rekreacyjny – to urządzenia, które od tego roku znajdują się na wposażeniu Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą. Powoli tradycyjny system nauczania w stylu nauczyciel- tablica- kreda zostaje zastępowany całą gamą najnowszych rozwiązań multimedialnych. Szkoła Podstawowa nr 2 w Kostrzynie nad Odrą jest jedyną szkołą w mieście, gdzie tablice interaktywne są w każdej sali lekcyjnej. Wykorzystują one intuicyjną technologię dotykową, dzięki której wiedza zostaje przekazana w sprawny, a przy tym przystępny i atrakcyjny sposób.

Nowoczesny sprzęt w SP2

W świetlicy szkolnej i auli znajdują się podłogi interaktywne. Wyświetlany na podłodze obraz reaguje na ruch chodzących po nim dzieci, zachęcając je do ruchu i aktywnej nauki. W każdej klasie jest komputer i zawieszony na ścianie telewizor. W czasie zajęć wychowania fizycznego uczniowie korzystają z nowoczesnego sprzętu do zajęć ruchowych. Od wielu lat w SP2 istnieją klasy specjalne. Dbając o potrzeby osób niepełnosprawnych, zakupiono sprzęt specjalistyczny i pomoce dydaktyczne, które wspierają rozwój i zwiększają szanse na osiągnięcie sukcesu w przyszłości. Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań na różnego typu kołach. Zakupiono nowoczesne aparaty cyfrowe, dyktafon. Dzieci i młodzież mogą korzystać z wielu instrumentów muzycznych, dużym powodzeniem cieszy się karaoke. Dla najmłodszych jest przestronna sala z przeszkleniem i wyjściem na plac zabaw.

Nowoczesny sprzęt w SP2

W najbliższym czasie ruszają również zajęcia z tenisa stołowego. Rada Rodziców planuje zagospodarować teren zielony znajdujący się wokół szkoły. Dyrekcja zadbała o bezpieczeństwo podopiecznych wprowadzając monitoring. Jako jedyna szkoła podstawowa w rejonie zdobyliśmy certyfikat szkoły TRANSLIMESS. Od lat ściśle współpracujemy ze szkołami niemieckimi. To wszystko sprawia, że Szkoła Podstawowa nr 2 to szkoła na miarę XXI wieku.

Nowoczesny sprzęt w SP2

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:  
 jacek
18 kwietnia, godz. 18:00
kostrzyńska biblioteka

dyjak
20 kwietnia, godz. 19:00
KCK Kręgielnia
wolek
21 kwietnia, godz. 19:15
galeria "dacco"
ag
25 kwietnia, godz. 18:00
KCK "Kręgielnia"
cover celuloid
28 kwietnia, godz. 20:00
KCK

 
kwiecien
Kwiecień 2018

AKTUALNE NUMERY

sk3
Nr 3/2018 - MARZEC 2018
 
pl3
Nr 3(63)/2018 - MARZEC 2018
 
wzp4
nr 4(33) 2017 - Grudzień 2017 

INFORMACJE

plan

 
szkola
ROZKŁAD JAZDY:
dowóz do szkół
 
rozklad1
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo