Nowoczesny sprzęt w SP2

Nowoczesny sprzęt w SP2Tablice interaktywne, nowoczesne komputery, „magiczne” podłogi, sprzęt sportowo-rekreacyjny – to urządzenia, które od tego roku znajdują się na wposażeniu Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą. Powoli tradycyjny system nauczania w stylu nauczyciel- tablica- kreda zostaje zastępowany całą gamą najnowszych rozwiązań multimedialnych. Szkoła Podstawowa nr 2 w Kostrzynie nad Odrą jest jedyną szkołą w mieście, gdzie tablice interaktywne są w każdej sali lekcyjnej. Wykorzystują one intuicyjną technologię dotykową, dzięki której wiedza zostaje przekazana w sprawny, a przy tym przystępny i atrakcyjny sposób.

Nowoczesny sprzęt w SP2

W świetlicy szkolnej i auli znajdują się podłogi interaktywne. Wyświetlany na podłodze obraz reaguje na ruch chodzących po nim dzieci, zachęcając je do ruchu i aktywnej nauki. W każdej klasie jest komputer i zawieszony na ścianie telewizor. W czasie zajęć wychowania fizycznego uczniowie korzystają z nowoczesnego sprzętu do zajęć ruchowych. Od wielu lat w SP2 istnieją klasy specjalne. Dbając o potrzeby osób niepełnosprawnych, zakupiono sprzęt specjalistyczny i pomoce dydaktyczne, które wspierają rozwój i zwiększają szanse na osiągnięcie sukcesu w przyszłości. Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań na różnego typu kołach. Zakupiono nowoczesne aparaty cyfrowe, dyktafon. Dzieci i młodzież mogą korzystać z wielu instrumentów muzycznych, dużym powodzeniem cieszy się karaoke. Dla najmłodszych jest przestronna sala z przeszkleniem i wyjściem na plac zabaw.

Nowoczesny sprzęt w SP2

W najbliższym czasie ruszają również zajęcia z tenisa stołowego. Rada Rodziców planuje zagospodarować teren zielony znajdujący się wokół szkoły. Dyrekcja zadbała o bezpieczeństwo podopiecznych wprowadzając monitoring. Jako jedyna szkoła podstawowa w rejonie zdobyliśmy certyfikat szkoły TRANSLIMESS. Od lat ściśle współpracujemy ze szkołami niemieckimi. To wszystko sprawia, że Szkoła Podstawowa nr 2 to szkoła na miarę XXI wieku.

Nowoczesny sprzęt w SP2

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

 
01 września 2019
Zapisy do biegu
POLECAMY:
   
lesne-2
Majówka na Osiedlu Leśnym 
25 maja, godz. 14:00-17:00
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk2
Samorządny Kostrzyn
Nr 4/2019 - KWIECIEŃ 2019
 
pl2b
Przekrój Lokalny
Nr 4(75)/2019 - KWIECIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo