koronawirus-baner

Kostrzyńska Dwójka i szkoły zza Odry

sp2004Jak zaprzyjaźnić się z rówieśnikami z Niemiec? Co różni Polaków i Niemców, a co ich łączy? Jak traktować stereotypy? Na te pytania szukali odpowiedzi dzieci i młodzież biorące udział w projektach polsko-niemieckich organizowanych w tym roku szkolnym w Szkole Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą. Dobiegający końca rok szkolny 2017/2018 to kolejny owocny rok współpracy Szkoły Podstawowej nr 2 ze szkołami znajdującymi się tuż za naszą zachodnią granicą – w Golzow, Prinzlau, czy Dolgelin. Były to projekty kulturalne i sportowe.

sp2002

Wspólne warsztaty w Lebus, wyjazdy do Parlamentu Niemieckiego w Berlinie, Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego w Stanowicach, wspólne konkursy w Dolgelin, zabawy i gry terenowe w szkółce leśnej nad jeziorem w Müllrose były świetną okazją do integracji zespołów klasowych. Przebywanie ze sobą, zarówno w Polsce jak i w Niemczech, było okazją do zetknięcia się z kulturą i tradycją innego narodu. Dodatkowo dzieci z Polski mogły poszerzyć i utrwalić język niemiecki, którego na co dzień uczą się w szkole.

sp2001

Jedno z naszych ostatnich spotkań odbyło się w maju, w bibliotece szkolnej SP2. Dzieci klas piątych i uczniowie Szkoły Podstawowej z Golzow brały udział w konkursie „Legendy znad Odry”. Dzięki temu poznały historię naszego regionu, a przy okazji mogły wykazać się talentem plastycznym tworząc smoka z Oderbergu. Opowiadały najciekawszy fragment wybranej legendy, a także przedstawiały wybraną opowieść w formie dramy.

sp2003

Większość spotkań odbywających się w przeciągu całego roku szkolnego dofinansowana była przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży, a nagrody książkowe w konkursie bibliotecznym ufundowała Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Nasza współpraca ze szkołami z Niemiec z każdym rokiem zacieśnia się coraz bardziej i przynosi nam ogromną satysfakcje. Udowadnia, że Europa XXI wieku naprawdę nie ma granic.

sp2005

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
03-seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
04-zagranica
WRÓCIŁEŚ Z ZAGRANICY?
 
05-kwarantanna
KWARANTANNA
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo