Dwie morgi szczęścia na Drzewicach

sp3 01Dla Szkoły Podstawowej Nr3 w Kostrzynie nad Odrą im. Integracji Europejskiej dzień 8 czerwca był absolutnie wyjątkowy. To właśnie w tym dniu, podczas Święta Szkoły, poświęcono nowy sztandar oraz oddano do użytku Otwartą Strefę Aktywności (OSA). Były też występy artystyczne w wykonaniu niezwykle utalentowanych uczniów szkoły, stoiska promocyjne krajów europejskich, a na zakończenie wystąpił Andrzej Cierniewski, którego występ zebrał publiczność w różnym wieku, która doskonale bawiła się aż do wieczora. Poniżej nasza relacja z tego wyjątkowego wydarzenia.

sp3 02

Punktualnie o godzinie 16:00 Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Nikola Grzesiak rozpoczęła wyjątkowy, uroczysty apel, który rozpoczął się od hymnu państwowego. I kiedy jeszcze brzmiały ostatnie tony „Mazurka Dąbrowskiego” oczy wszystkich zwrócone już były na nowy sztandar szkoły, trzymany osobiście przez Burmistrza Miasta Andrzeja Kunta. Następnie, zgodnie z wielowiekową, polską tradycją sztandar został poświęcony przez ks. kan. Wojciecha Błaszczyka, a po jego symbolicznym przekazaniu przez dyrektor Grażynę Kłysz społeczności uczniowskiej nastąpiła niezwykle wzruszająca i podniosła chwila, jaką było ślubowanie na sztandar. Pani dyrektor nieco łamiącym się ze wzruszenia głosem mówiła przy tej okazji: „Drodzy Uczniowie, przekazuję sztandar w Wasze ręce! Niech prowadzi on Was ku lepszej przyszłości, niech zawsze będzie symbolem Waszej godności i powinności uczniowskiej! Strzeżcie jego honoru, pamiętając o słowach przysięgi, którą dzisiaj składacie!” Po tych słowach Hubert Karpicki uklęknął, pocałował sztandar i odebrał sztandar z rąk Pani Dyrektor. Odbyło się ślubowanie, a wielu uczniów ukradkiem ocierało łzy wzruszenia. Ktoś mógłby spytać - po co tak szeroka relacja? Otóż nie tylko dla mnie była to podniosła chwila, moment, w którym moje i obecnych na uroczystości gościach serce wypełniła duma, że młode pokolenie tak pięknie kultywuje tradycję naszych ojców, który jest wyrażony na sztandarze w postaci haftowanego, białego orła na czerwonym tle. Orła, który przez stulecia był, jest i będzie symbolem Polski. Warto także podkreślić, że jak na szkołę kultywującą również europejską tradycję nie brakowało akcentów wspólnej, europejskiej kultury. Poprzez towarzyszące nam na apelu sztandarów krajów europejskich, poprzez hymn wspólnoty europejskiej aż po przygotowane przez uczniów stanowiska promujące kulturę tychże krajów. Podczas Święta Szkoły każdy mógł sobie przypomnieć wyjątkowe postaci, zabytki czy skosztować charakterystycznych dla danego kraju potraw.

sp3 03

Tak jak wspomniałem na wstępie, 8 czerwca nastąpiło także długo oczekiwane otwarcie Otwartej Strefy Aktywności w Drzewicach, na którą składa się nowoczesny plac zabaw oraz siłownia pod chmurką. Oddając do użytku inwestycję Andrzej Kunt pozwolił sobie na żart, ze OSA doleciała na Drzewice a ks. kan. W. Błaszczyk poświęcił urządzenia… po czym rozpoczęła się fiesta! Radosny nastrój udzielił się gościom, wśród których nie brakowało radnych miejskich, prezesa MZK Sp. z o.o. Olgierda Kłaptocza czy przedstawicieli Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej reprezentowanych przez Andrzeja Kaila i Krzysztofa Babija – słowem wszystkich tych, dzięki którym OSA powstała. W części artystycznej wystąpili uczniowie „Trójki” (m.in. Amelia Hadziselmowic, Nadia Kaczorowska, Pola Płowiak, Wiktoria Rozalik, Alicja Biegalska czy Martyna Zarzecka), publiczność roztańczył zespół Quest prowadzony przez Ewelinę Kostowiecką, rozmarzył nas swoim pokazem tanecznym duet Julia Podgórska i Maciej Zając, a na koniec swoje utwory zaprezentowali Drzewiczanie. Dzieci mogły skorzystać również z dmuchańców a moim zdaniem najfajniejszym punktem była wspólna zumba, gdzie uczniowie, rodzice i srogie na co dzień grono pedagogiczne wspólnie bawiło się doskonale! A to wszystko było zaledwie preludium przed występem Andrzeja Cierniewskiego, który swój występ rozpoczął od piosenki „Dwie morgi słońca”, które były zapowiedzią doskonałej, wspólnej zabawy, w której artysta doskonale bawił się razem z publicznością, a to żartując, a to zapraszając do zabawy czy po prostu przypominając swoje największe przeboje. A kto nie był – niech żałuje!

sp3 04

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ: https://www.facebook.com/naszkostrzynpl/photos/?tab=album&album_id=613729762317944

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

 
01 września 2019
Zapisy do biegu
 

 
POLECAMY:
 
 pnuw
14 lipca, godz. 9:00
Park Narodowy Ujście Warty
 
rybka
23 lipca, godz. 16:00
Miejska Biblioteka Publiczna
 
27 lipca, od godz. 20:00
Kino letnie
  
plakat pl
Turniej rocznika 2009
25 sierpnia
zapisy trwają!
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk6
Samorządny Kostrzyn
Nr 6/2019 - CZERWIEC 2019
 
pl6b
Przekrój Lokalny
Nr 6(77)/2019 - CZERWIEC 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo