"WYKORZYSTAŁEM, ZEBRAŁEM, WYBUDOWAŁEM"

piknik213 czerwca, tuż obok kostrzyńskiego Amfiteatru, odbyła się niezwykły Ekopiknik pn. "WYKORZYSTAŁEM, ZEBRAŁEM, WYBUDOWAŁEM" dedykowany najmłodszym mieszkańcom Kostrzyna oraz Seelow, naszego partnera po stronie niemieckiej. Dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych bardzo chętnie korzystały z warsztatów dotyczących energii odnawialnej, na których mogli na własne oczy zobaczyć jak można wykorzystać alternatywne źródła energii. Przy kolejnym stoisku można było przygotować i wyprodukować sobie indywidualny PIN.  Było też stoisko przygotowane przez pracowników urzędu miasta, gdzie dzieci mogły za pomocą wielkiego koła fortuny losować nagrody. Do każdej z nagród dołączone było jabłko, woda oraz pyszne ciasteczka zbożowe.

piknik1

Obecny również był Park Narodowy "Ujście Warty", który na swoim stoisku również przygotował animacje związane ze zwierzętami żyjącymi w parku. Odwiedził nas również hodowca królików olbrzymich z Deszczna. Dzieci nie nudziły się ani przez chwilę. Dbali o to nasi animatorzy, którzy przy muzyce proponowali gry i zabawy takie jak np. twister czy ogromna gra planszowa. Dzieci bardzo chętnie oglądały zwierzęta. Dzieci przygotowywały się do Ekopikniku już od tygodni. Budowały instrumenty, z którymi wystąpiły podczas pikniku, makiety znanych miejsc, głównie z Kostrzyna, ale również ze świata. Zwycięzcy otrzymali wielkie dyplomy, które były również wykonane z materiałów recyklingowych. Więcej informacji w naszej gazecie "Samorządny Kostrzyn". Impreza była dofinansowana z Funduszu Małych Projektów.

więcej zdjęć: http://www.kostrzyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6700:wykorzystałem,-zebrałem,-wybudowałem&catid=137&Itemid=17

interreg Va-stopka pl de ok

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

 
01 września 2019
Zapisy do biegu
POLECAMY:
   
knf
Kostrzyn na Fali 
8-9 czerwca
 
plakat pl
Turniej rocznika 2009
25 sierpnia
zapisy trwają!
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk2
Samorządny Kostrzyn
Nr 4/2019 - KWIECIEŃ 2019
 
pl2b
Przekrój Lokalny
Nr 4(75)/2019 - KWIECIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo