Mieszańcy chcą więcej!

jasminowa121 czerwca Mieszkańcy zamieszkujący bloki Kostrzyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Jaśminowej i ul. Różanej spotkali się z przedstawicielami władz miejskich, które reprezentował wiceburmistrz Zbigniew Biedulski oraz miejski radny Piotr Dziekan. W spotkaniu brał udział również prezes KTBS Leszek Statkiewicz oraz niżej podpisany przedstawiciel prasy. Potkanie odbywało się w plenerze i miało bardzo spokojny charakter. Wniosek z niego jest jeden: Mieszkańcy chcą więcej!

Otwierając spotkanie Piotr Dziekan, pomysłodawca i gospodarz spotkania, dziękował serdecznie za liczny udział Mieszkańców i przywitał przybyłych gości. Wiem, że dużym problemem jest dla Państwa plac zabaw, na którym obecnie się znajdujemy. Wierzę, że dzisiaj uda nam się zrobić pierwszy krok, aby ten problem rozwiązać. – mówił P. Dziakan – Zawsze powtarzam, ze watro rozmawiać i dlatego cieszę się, że znaleźli Państwo czas na spotkanie z nami. Następnie prowadzący oddał głos Mieszkańcom, którzy skarżyli się, że z placu zabaw korzystają wszyscy, ale nie wszyscy chcą partycypować w kosztach jego utrzymania. Pytano obecnego na zebraniu Zbigniewa Biedulskiego, czy Miasto może pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Miasto tworzy kolejne place zabaw w całym mieście, a istniejące modernizuje – tłumaczył Z. Biedulski – Składamy też wnioski o dofinansowanie tych inwestycji, ale nasze wnioski w tym zakresie nie znajdują uznania w oczach komisji opiniującej, więc musimy je wykonywać z własnych środków. Jedyne co mogę Państwu obiecać, to że postaram się znaleźć możliwość na wydanie pieniędzy z budżetu miasta na modernizację tutaj istniejącego placu zabaw. Proszę jednak o chwilę czasu na znalezienie rozwiązania.

jasminowa2

Problem placu zbaw nie był zresztą jedynym, który poruszono podczas spotkania. Mieszkańcy prosili również o nasadzenia na istniejącym skwerze, który w upały jest niczym rozgrzana patelnia. Proszę Państwa, chętnie w tym zakresie Państwu pomogę – deklarował L. Statkiewicz – ale chciałbym zwrócić uwagę, że nasadzenia, które wykonaliśmy w ostatnim czasie były po prostu dewastowane. Możemy nasadzić nowe drzewa, ale wydaj mi się, ze należy najpierw opracować jakiś projekt, żeby nasadzenia były prowadzone planowo. Wtedy to ma sens. Mieszkańcy zastanawiali się wspólnie, czy nie można by, w ramach jednej inwestycji, opracować projektu placu zabaw, nasadzeń i miejsc parkingowych. W wyniku dyskusji ustalono także, że na spotkaniu w tej ważnej dla okolicznych bloków kwestii powinni uczestniczyć także lokatorzy bloków przy ul. Jana Pawła II, których dzieci również korzystają z tego terenu a ich rodzice do parkowania swoich aut. Ten pomysł spotkał się z aprobatą wszystkich zebranych i obiecano sobie spotkać się w znacznie szerszym gronie jeszcze przed wakacjami.

Osobiście jestem pełny podziwu dla Piotra Dziekana, który znalazł czas, aby spotkać się ze swoimi wyborcami. Na spotkaniu poruszano wiele innych kwestii, które celowo pomijam, bo nie dotyczą one w zasadzie całego miasta, tylko lokatorów KTBS. Poruszonych było jednak wiele ważnych i palących Mieszkańców kwestii co najlepiej pokazuje, że nie trzeba organizować wielkich spotkań, aby rozwiązywać problemy lokalnej społeczności. Takie plenerowe spotkania pozwoliły przedstawić wszystkim swoje oczekiwania i w doskonałych humorach, pełni pomysłów na rozwiązanie kwestii placu zabaw na ul. Różanej, wracaliśmy do swoich domów. Imponuje mi także to, że władze miasta nie odfajkowały tego spotkania jako odbytego, ale już zapowiedziały kolejne, w znacznie poszerzonym gronie. O postępach w tej sprawie będziemy informować na bieżąco, ale cieszy mnie że Mieszkańcy chcą się spotykać, rozmawiać i wspólnie decydować o swoim otoczeniu! To jest bardzo budujące, bo przecież samorząd to nie tylko władza, ale również Mieszkańcy. Warto rozmawiać, a Mieszkańcy chcą więcej!

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
     
lao
17 października, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
Strefa Dobrej Muzyki
 
pnuw
20 października, godz. 7:15
PN Ujście Warty
 
Zew Dąbroszyn vs. KS Lubniewice
20 października, godz. 14:00
 
 26 października
ZAPISY TRWAJĄ
 
tenis 2
27 października, godz. 16:00
Hala przy ul. Wojska Polskiego 5
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 9/2019 - WRZESIEŃ 2019
 kolejny: 31 października 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 9(79)/2019 - WRZESIEŃ 2019 
 kolejny: 12 października 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od paździenrika 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo