bgz banner

Mocny akcent na początek lipca

0281 lipca w Parku Miejskim odbywał się Piknik Rodzinny, współorganizowany przez Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą z CZG-12 w Długoszynie i firmę Piotra Witkowskiego Megadmuchańce. Podczas imprezy odbywała się akcja profilaktyczna przeciw uzależnieniom. Było stanowisko CZG-12, gdzie poprzez zabawę uczono się zasad segregacji śmieci. Jednak najważniejsza w tym dniu była zabawa i stąd obecność dmuchanych zamków, na których nasze pociechy mogły wyszaleć się do woli, obecność animatora i waty cukrowej.

Słowem: mocny akcent na początek wakacji!

001

Lipiec to dla dzieci i młodzieży czas błogiego lenistwa po trudach roku szkolnego. To czas, kiedy można się jeszcze wyluzować, nie martwiąc się za bardzo kończącymi się wakacjami… ale czy na pewno czas beztroski? Nie jest tajemnicą, że właśnie podczas wakacji uczniowie często próbują używek, często wpadając w spiralę uzależnienia, dla dziewczyn przygodna znajomość kończy się ciążą a szukanie silniejszych wrażeń kończy się na izbie wytrzeźwień. Aby uświadomić młodzieży te zagrożeni Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą wykorzystał więc imprezę do akcji profilaktycznej, gdzie informowano o tych niebezpieczeństwach. Na stoisku urzędu seniorzy mogli także porozmawiać z Heleną Rudaniecką i Jolantą Szukałą, które zachęcały do skorzystania z Kopert Życia. A dla wszystkich były przygotowane upominki – balony, kredki, malowanki, skarbonki i wiele, wiele innych. A tuż obok na stosiku CZG-12 zespół edukatorów z Długoszyna zachęcał do segregacji śmieci poprzez zabawę, organizował konkursy, wspólne rysowanie i całe mnóstwo innych atrakcji przygotowanych specjalnie na ten dzień. I nie ma się co dziwić że stanowisko CZG-12, podobnie jak urzędu było oblegane – wszak bycie eko jest cool!

054

A co przygotowano dla dzieci? Całą masę atrakcji, które są dopiero zapowiedzią, przedsmakiem tego, co się będzie tu działo w każdy czwartek! Dmuchańce dla małych i dużych były wprost oblegane ale… nawet one musiały ustąpić miejsca animatorce, która „z jajem” potrafiła wciągnąć dzieciaki do wspólnej i niezwykle atrakcyjnej zabawy. Bo gdzie indziej można przykryć rodziców ogromniastą chustą stać się magikiem czy… rekinem? I tak mijał miło czas, dzieciaki skakały, wariowały i szalały na całego. Rodzice mieli chwilę na złapanie oddechu a wszyscy z uśmiechem czekali na swoją porcję waty cukrowej z dodatkiem uśmiechu i dobrego humoru. W tle grała sobie muzyka a tymczasem nieubłaganie zbliżał się czas, kiedy trzeba było kończyć… szkoda… ale to tylko mała przerwa, ponieważ w każdy czwartek Burmistrz Miasta Andrzej Kunt zaprasza serdecznie do Parku Miejskiego już od godziny 12:00 aż do późnego wieczora… do zobaczenia!

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
  
wiosna
Park Narodowy Ujście Warty
31 marca, godz. 10:00
 
mbp
MARZEC w Bibliotece
 
WMT
zapisy od 2 kwietnia!
 
 
 Strefa Dobrej Muzyki
ostr
Strefa Dobrej Muzyki
29 marca, godz. 19.00
KCK Kręgielnia
 
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk2
Nr 2/2019 - LUTY 2019
 
pl2b
Nr 2(73)/2019 - LUTY 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo