bgz banner

Młodzieżowi Radni nagrodzeni!

fota mrmJeszcze przed wakacjami na ręce Oskara Król i Joanny Kierzkowskiej (na fotografii) przekazaliśmy dyplomy za udział w konkursie organizowanym przez Ministra Edukacji Narodowej. To właśnie oni przygotowali multimedialną prezentację podsumowującą działalność swojej kadencji, która znalazła uznanie w oczach MEN! Konkurs „Młodzieżowa Rada 2018” organizowany był przez MEN z inicjatywy Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Głównymi założeniami konkursu były: promocja idei samorządności wśród młodzieży, popularyzacja i upowszechnianie świadomości obywatelskiej, promowanie aktywności społecznej i lokalnej.

Szykując prezentację podsumowującą kadencję 2015-2017 kostrzyńscy młodzieżowi radni starali się pochwalić swoimi osiągnieciami: „Prawie trzy lata działalności w młodzieżowej radzie miasta zleciały nam jak jeden odcinek dobrego serialu. Sami nie wiemy, kiedy udało nam się przeprowadzić wszystkie młodzieżowe inicjatywy. – mówił O. Król - Czujemy, że jak na jedną kadencję zrobiliśmy sporo, ale przede wszystkim jesteśmy dumni z tego, że młodzież w czasie naszej aktywności mogła więcej i to się liczy! Zdobyliśmy zaufanie i ogromne doświadczenie, które w przyszłości wykorzystamy do budowy lepszej rzeczywistości. Obiecujemy”

A co dokładnie udało się zrobić? Przypomnijmy, że kadencja 2015-2017 Młodzieżowej Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą rozpoczęła się od uroczystego ślubowania i wręczenia nominacji z rąk Burmistrza Miasta Andrzeja Kunta w dn. 19 listopada 2015 roku. Radni z impetem przystąpili do pracy w utworzonych przez siebie komisjach: Komisja ds. kultury i nauki (przew. Alicja Biskowska, Paulina Kaźmierska, Joanna Kierzkowska i Karolina Marszałek), Komisja ds. sportu i rekreacji (przew. Aleksandra Piekielna, Julia Kozioł, Jakub Nagórny i Natalia Rozalik) oraz Komisja współpracy z podmiotami zewnętrznymi (przew. Hanna Sądej, Alicja Helm i Oskar Król). Byli widoczni na miejskich imprezach, chętnie włączali się w wydarzenia kulturalne, sportowe i pikniki na terenie miasta. Również sami zorganizowali kilka konkursów wiedzy dla swoich rówieśników jak Projekt dla Gimnazjalistów pn. „Kostrzyn Miasto Przyszłości”, gdzie młodzież wykonywała prace przedstawiające wybrane miejsca w przyszłości. Efekty można było zresztą oglądać na wystawie w galerii „Dacco”, czyli miejscu, gdzie na co dzień odbywają się wernisaże malarstwa! Radni zachęcali również swoich rówieśników do aktywnego spędzania wolnego czasu, chętnie popularyzując bogatą ofertę sportową wśród młodzieży. Radni współpracowali na tym polu z MOSiR w Kostrzynie nad Odrą, z którym m.in. zorganizowali konkurs biegowy w ramach akcji „Polska Biega” prz wykorzystaniu aplikacji Endomondo. Na koniec swojej kadencji wspólnie przeprowadzono konkurs „Spalamy kalorie… na rowerach”, gdzie na najlepszych czekały rowery, wręczone podczas pikniku na Osiedlu Leśnym.

„Naszym największym sukcesem było jednak przekonanie Radnych, że warto inwestować w młodzież - zakończył nasze spotkanie O. Król - To przecież dzięki połączonym siłom młodzieżowych radnych i Miłosza Kubackiego udało się doprowadzić o budowy pierwszego w naszym mieście miejsca do ćwiczeń fizycznych, o czym pisały szeroko lokalne gazety. To pokazało, że glos młodzieży w sprawach miasta jest ważny i dlatego uważam to za największy sukces „mojej” kadencji. W tym miejscu chciałbym podziękować naszym koordynatorom w osobach Bartłomieja Suskiego i Michała Kunta, którzy wspierali nas i sprawili, że nasze pomysły udało się przenieść z papieru do rzeczywistości.” Warto także dodać, że na ostatniej sesji kadencji 2015-2017 radni złożyli szereg wniosków do Budżetu Miasta, które obecnie czekają na akceptację Burmistrza Miasta. I to właśnie to wszystko sprawiło, że również MEN docenił działania naszych młodzieżowych radnych.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
  
wiosna
Park Narodowy Ujście Warty
31 marca, godz. 10:00
 
mbp
MARZEC w Bibliotece
 
WMT
zapisy od 2 kwietnia!
 
 
 Strefa Dobrej Muzyki
ostr
Strefa Dobrej Muzyki
29 marca, godz. 19.00
KCK Kręgielnia
 
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk2
Nr 2/2019 - LUTY 2019
 
pl2b
Nr 2(73)/2019 - LUTY 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo