bgz banner

Burmistrz dotrzymuje słowa!

spotkanie21 czerwca Mieszkańcy bloków Kostrzyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (ul. Różana i ul. Jaśminowa) spotkali się z władzami miasta aby naświetlić swoje problemy [ZOBACZ]. Już w dniu 5 lipca odbyło się spotkanie w nieco poszerzonym gronie (o Mieszkańców pobliskich bloków na ul. Jana Pawła II), na które radny Piotr Dziekan zaprosił tym razem Burmistrza Miasta Andrzeja Kunta, który czas pomiędzy zebraniami wykorzystał na analizę postawionych przez Mieszkańców wniosków. Spotkanie, w którym wzięło udział kilkanaście osób zakończyło się pełnym sukcesem, a takie plenerowe konsultacje są najlepszym przykładem na to, że warto rozmawiać!

Spotkanie z Mieszkańcami A. Kunt rozpoczął od podzielenia się z zebranymi swoimi przemyśleniami: „przed przyjazdem tutaj nasnuła mi się refleksja, że kiedy 15 lat spotkałem się tutaj z Mieszkańcami mieli zupełnie inne problemy. Był to zły stan dróg, bezrobocie, brak dróg dojazdowych i kiepska sytuacja mieszkaniowa. Cieszę się, że tak poważne problemy udało się przez te lata załatwić i dzisiaj możemy porozmawiać o jakże różnych sprawach, jak budowa placu zabaw, nasadzenia czy inne wnioski składane przez Państwa w ostatnim czasie!” Burmistrz stwierdził także, że zapoznał się z przedstawionymi 21 czerwca br. postulatami i ostatnie dwa tygodnie spędził ze swoimi pracownikami, aby się nad nimi pochylić. Następnie A.Kunt przeszedł do konkretów…

Dużo uwagi na ostatnim spotkaniu poświęcono placowi zabaw - przypomnijmy, że główny problem stanowił wówczas fakt, że znajduje się on na terenie KTBS a wiceburmistrz obiecał, że postara się znaleźć rozwiązanie. I znaleziono! A. Kunt przypominał, że Miasto może dysponować jedynie swoimi gruntami, jednakże KTBS jest spółką miejską, a zatem możliwe jest przekazanie pieniędzy na określony cel. I tym celem mam być zaprojektowanie, wyłonienie wykonawcy a następnie wykonanie projektu placu zabaw. Burmistrz obiecał, ze zadanie to, wycenione n około 150 tys. zł znajdzie się w Budżecie Miasta na rok 2019. Również w przyszłorocznym budżecie ma się znaleźć realizacja projektu na oświetlenie drogi prowadzącej do Niepublicznego Przedszkola Miejskiego „Mali Europejczycy”, gdzie już wkrótce rozpocznie się budowa miejsc parkingowych. Burmistrz zapewniał także, że umieści w budżecie na rok 2019 projekt sygnalizacji świetlnej, która byłą zgłaszana także przez radnych. Ale to w następnym roku a czego Mieszkańcy mogą oczekiwać już wkrótce? Przede wszystkim wymiany słupu oświetleniowego, a jesienią pojawia się nasadzenia na placu pomiędzy blokami. Następnie Mieszkańcy mieli czas na zadawanie pytań, a w wielu wypowiedziach pojawiły się podziękowania, że tak szybko udało się znaleźć rozwiązania na ich bolączki.

Kończąc spotkanie jego inicjator i organizator radny miejski Piotr Dziekan zaprzeczył atakom redaktorka lokalnej gazety, jakoby spotkanie miało charakter przedwyborczy: „Wielokrotnie spotykałem się z Mieszkańcami mojego okręgu wyborczego [takie spotkanie odbywał się m.in. w Szkole Podstawowej Nr2 czy na Osiedlu Leśnym - przyp. BS] podkreślając, że warto rozmawiać! Mieszkańcy KTBS już kilkukrotnie prosili mnie, aby zorganizować spotkanie z dala od zamkniętych sal, aby burmistrz mógł naocznie przekonać się o ich problemie. Cieszę się, że udało się w końcu takie spotkanie plenerowe zorganizować, a jego efekt doskonale pokazuje, że nie jesteśmy głusi na potrzeby Mieszkańców! Chciałbym nawiązać do słów Pana Burmistrza, który zawsze powtarza, że jeśli będziemy wspólnie szukać rozwiązań naszych problemów, to wszystkim Mieszkańcom będzie się żyło lepiej!”

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
  
wiosna
Park Narodowy Ujście Warty
31 marca, godz. 10:00
 
mbp
MARZEC w Bibliotece
 
WMT
zapisy od 2 kwietnia!
 
 
 Strefa Dobrej Muzyki
ostr
Strefa Dobrej Muzyki
29 marca, godz. 19.00
KCK Kręgielnia
 
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk2
Nr 2/2019 - LUTY 2019
 
pl2b
Nr 2(73)/2019 - LUTY 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo