koronawirus-baner

Kostrzyński WOPR dostał nowy sprzęt

wopr003Ratownicy wodni z Kostrzyna nad Odrą dostali nowy sprzęt. Małgorzata Domagała, starosta gorzowska, przekazała WOPR-owcom torbę ratowniczą z wyposażeniem i radiotelefony.  - Wspieranie służb ratowniczych to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców powiatu – powiedziała Małgorzata Domagała, starosta gorzowski. – Wiele razy podczas wydarzeń nadzwyczajnych, klęsk czy innych zagrożeń ratownicy WOPR – u wspierali naszych mieszkańców, ratowali ich życie i mienie. -  Żeby robili to jeszcze lepiej trzeba ich wyposażać w nowoczesny sprzęt. Powiat gorzowski, na pewno będzie kontynuował to wsparcie, bo to się opłaca nam wszystkim – podkreśla M. Domagała.

wopr004

Sprzęt o wartości blisko 6 tysięcy złotych to duże wsparcie dla ratowników. – To ważne, że powiat wspiera jednostki, które dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Mamy nadzieję, że to początek dłuższej współpracy – mówi Marcin Kleczkowski, prezes kostrzyńskiego WOPR. Ratownicy, dzięki wsparciu powiatu, mają do dyspozycji nowoczesną torbę ze specjalistycznym wyposażeniem. W środku jest między innymi butla z tlenem medycznym oraz worek samorozprężalny do prowadzenia sztucznego oddychania. Radiotelefony są odporne na działanie wody i do działań ratowniczych są zdecydowanie lepsze od telefonów komórkowych. Pozwolą na sprawną łączność pomiędzy ratownikami.  Otrzymany sprzęt, zarówno torba ratownicza, jak i radiotelefony, usprawni działania ratowników i pozwoli na skuteczniejsze niesienie pomocy osobom poszkodowanym.

wopr001

W kostrzyńskim WOPR działa dwadzieścia osób. Wśród nich są ratownicy wodni, płetwonurkowie i sternicy łodzi. W ramach swoich działań, które wykonują na zasadzie wolontariatu, patrolują niebezpieczne miejsca na Warcie i Odrze. Ratownicy dbają o bezpieczeństwo uczestników obozów dla młodzieży (m.in. 2017 – Krynica Morska, Lubniewice, 2018 – Pobierowo). Pracowali również podczas na Przystanku Woodstock. Będą obecni także w tym roku na Pol’and’Rock Festival. Doświadczenie lat ubiegłych pokazuje bowiem, że nad rzekami - szczególnie przy ładnej pogodzie - pojawia się sporo uczestników imprezy.

wopr007

Z przekazaniem sprzętu zbiegło się podpisanie umowy między WOPR, a kostrzyńskim Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Dzięki temu ratownicy mogą korzystać z nowoczesnej i szybkiej łodzi. Jednostka rozwija prędkość około 60 km/h, co pozwala szybciej dotrzeć na miejsce zdarzenia. WOPR-owcy mogą też korzystać z pomieszczeń znajdujących się na terenie Przystani Delfin, którymi administruje  MOSiR. – To doskonała baza z punktu widzenia prowadzenia działań  ratowniczych na wodzie. W pomieszczeniach możliwe jest przechowywanie  sprzętu ratowniczego, a na przystani zacumowana jest gotowa do działania łódź. Nie byłoby to możliwe bez współpracy z MOSiR. Dlatego ważne jest, że podpisaliśmy umowę, która jasno określa formy współpracy. Ma to z  pewnością wymierny wpływ na  bezpieczeństwo nad wodą, co ma dla nas priorytetowe znaczenie –
podkreśla Marcin Kleczkowski, prezes kostrzyńskiego WOPR. 

wopr006

Aktualne informacje o działaniach ratowników znajdują się tutaj: https://www.facebook.com/WoprKostrzyn/

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
03-seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
04-zagranica
WRÓCIŁEŚ Z ZAGRANICY?
 
05-kwarantanna
KWARANTANNA
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo