Kostrzyński WOPR dostał nowy sprzęt

wopr003Ratownicy wodni z Kostrzyna nad Odrą dostali nowy sprzęt. Małgorzata Domagała, starosta gorzowska, przekazała WOPR-owcom torbę ratowniczą z wyposażeniem i radiotelefony.  - Wspieranie służb ratowniczych to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców powiatu – powiedziała Małgorzata Domagała, starosta gorzowski. – Wiele razy podczas wydarzeń nadzwyczajnych, klęsk czy innych zagrożeń ratownicy WOPR – u wspierali naszych mieszkańców, ratowali ich życie i mienie. -  Żeby robili to jeszcze lepiej trzeba ich wyposażać w nowoczesny sprzęt. Powiat gorzowski, na pewno będzie kontynuował to wsparcie, bo to się opłaca nam wszystkim – podkreśla M. Domagała.

wopr004

Sprzęt o wartości blisko 6 tysięcy złotych to duże wsparcie dla ratowników. – To ważne, że powiat wspiera jednostki, które dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Mamy nadzieję, że to początek dłuższej współpracy – mówi Marcin Kleczkowski, prezes kostrzyńskiego WOPR. Ratownicy, dzięki wsparciu powiatu, mają do dyspozycji nowoczesną torbę ze specjalistycznym wyposażeniem. W środku jest między innymi butla z tlenem medycznym oraz worek samorozprężalny do prowadzenia sztucznego oddychania. Radiotelefony są odporne na działanie wody i do działań ratowniczych są zdecydowanie lepsze od telefonów komórkowych. Pozwolą na sprawną łączność pomiędzy ratownikami.  Otrzymany sprzęt, zarówno torba ratownicza, jak i radiotelefony, usprawni działania ratowników i pozwoli na skuteczniejsze niesienie pomocy osobom poszkodowanym.

wopr001

W kostrzyńskim WOPR działa dwadzieścia osób. Wśród nich są ratownicy wodni, płetwonurkowie i sternicy łodzi. W ramach swoich działań, które wykonują na zasadzie wolontariatu, patrolują niebezpieczne miejsca na Warcie i Odrze. Ratownicy dbają o bezpieczeństwo uczestników obozów dla młodzieży (m.in. 2017 – Krynica Morska, Lubniewice, 2018 – Pobierowo). Pracowali również podczas na Przystanku Woodstock. Będą obecni także w tym roku na Pol’and’Rock Festival. Doświadczenie lat ubiegłych pokazuje bowiem, że nad rzekami - szczególnie przy ładnej pogodzie - pojawia się sporo uczestników imprezy.

wopr007

Z przekazaniem sprzętu zbiegło się podpisanie umowy między WOPR, a kostrzyńskim Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Dzięki temu ratownicy mogą korzystać z nowoczesnej i szybkiej łodzi. Jednostka rozwija prędkość około 60 km/h, co pozwala szybciej dotrzeć na miejsce zdarzenia. WOPR-owcy mogą też korzystać z pomieszczeń znajdujących się na terenie Przystani Delfin, którymi administruje  MOSiR. – To doskonała baza z punktu widzenia prowadzenia działań  ratowniczych na wodzie. W pomieszczeniach możliwe jest przechowywanie  sprzętu ratowniczego, a na przystani zacumowana jest gotowa do działania łódź. Nie byłoby to możliwe bez współpracy z MOSiR. Dlatego ważne jest, że podpisaliśmy umowę, która jasno określa formy współpracy. Ma to z  pewnością wymierny wpływ na  bezpieczeństwo nad wodą, co ma dla nas priorytetowe znaczenie –
podkreśla Marcin Kleczkowski, prezes kostrzyńskiego WOPR. 

wopr006

Aktualne informacje o działaniach ratowników znajdują się tutaj: https://www.facebook.com/WoprKostrzyn/

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

Facebook20Post4
UWAGA!!!
ZŁÓŻ WNIOSEK DO
BUDŻETU MIASTA NA ROK 2020
 
POLECAMY:
 
 
 
Zew Dąbroszyn vs SKP Słubice
22 września, godz. 16:00
 
26 września, godz. 16:00
Stadion MOSiR
 
28 września, godz. 7:00
ZAPISY DO 26 WRZEŚNIA!
 
KPINTERNAUTY
9 października, godz. 14:00
kostrzyńska biblioteka
zapisy trwają!
 
KMPODROZ
9 października, godz. 16:30
kostrzyńska biblioteka
zapisy trwają!
 
lao
17 października, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
Strefa Dobrej Muzyki
 
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk7
Samorządny Kostrzyn
Nr 8/2019 - SIERPIEŃ 2019
 kolejny: 26 września 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 7(79)/2019 - WRZESIEŃ 2019 
 kolejny: 12 października 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
butt KOMUNIKACJA MIEJSKA 240x100
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od września 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo