uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Trebnitz

trebnitzW dniach 24-28 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą udali się do zamku w Trebnitz na warsztaty pt. „Mein Team und ich - Mój zespół i ja”. W wymianie polsko - niemieckiej wzięło udział 26 dzieci z kostrzyńskiej szkoły oraz 25 dzieci ze szkoły niemieckiej. Celem projektu była przede wszystkim integracja polsko – niemiecka. Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w czterech grupach warsztatowych: cyrkowej, tanecznej, fotografii XIX wieku oraz fotografii tradycyjnej. Decyzja,na którą z nich się zdecydować była dla uczniów bardzo trudna, ponieważ każda była interesująca i ciekawa.

Podczas warsztatów prowadzonych przez fachowców danej dziedziny uczniowie perfekcyjnie nauczyli się dwóch układów tanecznych, mieli okazję zrobić ciemnię, obejrzeć jak kiedyś wyglądały aparaty fotograficzne, nauczyć się żonglować, operować talerzami na tyczce lub diabolo. Wszystko po to, by w czwartek 27 września zaprezentować się swoim najbliższym, którzy zostali specjalnie na ten dzień zaproszeni do zamku.

Wszyscy uczestnicy wymiany polsko - niemieckiej oprócz warsztatów mieli okazję zwiedzieć muzeum niemieckiego rzeźbiarza i rysownika Gustava Seitza, wziąć udział w animacjach językowych gdzie wspólnie z niemieckimi kolegami i koleżankami uczyli się nawzajem jak się witać czy przedstawiać. Całodniowe warsztaty przeplatane były m.in. grami terenowymi, ogniskiem, dyskoteką czy też wyjściem do sklepu, gdzie uczniowie mogli również próbować swoich umiejętności językowych. W trakcie całego projektu dzieci nawiązały liczne przyjaźnie, nauczyły się nowych umiejętności i poznały ciekawe miejsca u naszych zachodnich sąsiadów.
Jest to nie pierwsza kilkudniowa wymiana polsko - niemiecka z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Cieszymy się, że uczniowie chętnie wyjeżdżają, zdobywają wiedzę i doskonalą swoje umiejętności.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

 
01 września 2019
Zapisy do biegu
POLECAMY:
   
lesne-2
Majówka na Osiedlu Leśnym 
25 maja, godz. 14:00-17:00
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk2
Samorządny Kostrzyn
Nr 4/2019 - KWIECIEŃ 2019
 
pl2b
Przekrój Lokalny
Nr 4(75)/2019 - KWIECIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo