koronawirus-baner

cała PRAWDA o basenie w Kostrzynie nad Odrą

basen009Wkroczyliśmy w okres wyborczy, a to oznacza, że Mieszkańcy są zarzucani informacjami z niepewnego źródła jak np. ta, że w Kostrzynie nie będzie basenu. Tego typu nieprawdziwe informacje pojawiają się w wyniku braku wiedzy o mechanizmach działania samorządu, czy mechanizmach tworzenia budżetu miasta. W związku z powyższym nasza redakcja poprosiła o rozmowę z burmistrzem dr. Andrzejem Kuntem na temat budowy krytej pływalni w naszym mieście.

basen013

Przez wiele lat priorytetem był rozwój miasta oraz szeroko pojmowane bezpieczeństwo mieszkańców, teraz możemy pochylić się również nad innymi zadaniami jak np. rozwojem bazy sportowo-rekreacyjnej - tłumaczy burmistrz miasta Andrzej Kunt - Pierwszą dużą inwestycją będzie Kostrzyńskie Centrum Zapaśnicze zaprojektowane jako hala sportowo-widowiskowa dla uprawiania wielu dyscyplin sportu, a w szczególności zapasów i dofinansowana z Ministerstwa Sportu kwotą 3.500.000 zł. Kolejną, jeszcze większą inwestycją będzie Miejski Park Wodny. Wiele razy podkreślałem, że Kostrzyn to Mieszkańcy, którzy wyczekują budowy basenu w naszym mieście. Ta inwestycja to nie są tylko działania w obecnym roku, to szereg lat pracy poprzedzającej ogłoszony w 2018 roku przetarg. Jednak ceny proponowane przez dwóch oferentów były zbyt wysokie w stosunku do kosztów zaplanowanych na realizację projektu. Mam pełną świadomość, że zaproponowane oferty mają związek z trwającym rokiem wyborczym i nie zgadzam się na to, aby Mieszkańcy przepłacali za inwestycje. Jestem burmistrzem od 2002 roku, podpisywałem wiele umów. Gdybym przyjął jedną z tych ofert, mając tak duże doświadczenie w samorządzie, to zapewniam, że byłoby to nieuzasadnione wydanie publicznych pieniędzy. Dlatego ten przetarg musi być powtórzony. Zapewniam jednak, że w temacie budowy krytej pływalni jestem i pozostanę konsekwentny – basen powstanie i będzie cieszyć naszych mieszkańców już w 2021 roku.

 basen005

BASEN DLA KOSTRZYNA ZA DARMO?

Jak podliczyli kostrzyńscy urzędnicy, od 2014 roku ze środków zewnętrznych zdobytych przez pracowników urzędu miasta z unijnych oraz rządowych źródeł finansowania, Miasto uzyskało ponad 30 milionów złotych(!), co pozwoliło na wykonanie ważnych dla Miasta inwestycji za kwotę ponad 64 milionów złotych bez ani jednej złotówki kredytu! Taka sytuacja finansowa i zdolność kredytowa pozwoli Miastu na wykonanie dużych zadań w najbliższych latach, w tym wybudowanie krytej pływalni. Można rzec, że dzięki pracy naszych samorządowców basen zbudowany będzie gratis - w nagrodę za ciężką pracę i wytrwałość – powiedział A. Kunt.

 basen008

MINISTERSTWO SPORTU DOFINANSUJE KRYTĄ PŁYWALNIĘ

Otrzymaliśmy w ubiegłym tygodniu potwierdzenie, że nasz nowy miejski basen będzie dofinansowany ze środków zewnętrznych! Cieszy nas bardzo ten kolejny sukces, bo dzięki temu więcej pieniędzy zostanie w naszym budżecie na inne cele. 20 września 2018 roku, to ważna data w historii budowy krytej pływalni w naszym mieście. W tym dniu Ministerstwo Sportu rozstrzygnęło konkurs na projekty w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” przyznając miastu najwyższe możliwe dofinansowanie w kwocie 5.682.900 złotych. Jednym z głównych argumentów przemawiających za potrzebą budowy basenu w naszym mieście był fakt, że w naszym regionie jest najmniej pływalni w Polsce w stosunku do liczby mieszkańców (ponad 70 tysięcy na 1 basen). Cieszymy się bardzo, doceniamy i dziękujemy Ministerstwu Sportu - mówi burmistrz Andrzej Kunt – za to, że zwróciło na to uwagę i ten argument uwzględniło. Dziękuje wszystkim, którzy nam pomogli przygotować dobry projekt krytej pływalni. Dziękuję wszystkim tym, którzy wokół tej inwestycji tworzyli dobry klimat i ją promowali i wspierali. Dziękuję. Zakończenie projektu planowane jest w 2021 roku. W ramach projektu zostanie zbudowana dwukondygnacyjna hala basenowa z widownią na antresoli, układem szatniowo -sanitarnym, pomieszczeniami towarzyszącymi oraz zagospodarowanie terenu. Obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych. W hali basenowej zaprojektowano 3 baseny: basen główny – pięciotorowy, basen do nauki pływania połączony z basenem rekreacyjnym oraz trzeci – basen dla dzieci ze zjeżdżalnią. Zaprojektowano również dwie wanny SPA mogące obsłużyć jednocześnie do 20 osób. Bezpośrednio przy hali basenowej przewidziano budowę „Saunarium”.

basen012

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
03-seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
04-zagranica
WRÓCIŁEŚ Z ZAGRANICY?
 
05-kwarantanna
KWARANTANNA
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo