Festyn na Leśnym

lesne004Tradycją stało się już, że kilka razy do roku na Osiedlu Leśnym Samorząd Mieszkańców na czele z Piotrem Dziekanem organizuje zabawy dla Osiedlaków. W ostatnich latach przyzwyczailiśmy się już do Majówek, Imprez na Powitanie Lata i Festynów Rodzinnych na początku jesieni, Spotkań Seniorów, Mikołajek i wielu, wielu innych. 30 września tradycji stało się zadość, kiedy po raz kolejny na Osiedlu Leśnym odbył się Festyn dla całych rodzin.

lesne013

Zainteresowanie imprezą przerosło chyba oczekiwania organizatorów, bowiem na Festyn Rodzinny przybyło wielu Osiedlaków. I nie ma się co dziwić, bo czekały na nich nie lada atrakcje! Nie mogło oczywiście zabraknąć ogromnych, dmuchanych zamków, które rozstawił jak zawsze niezawodny Piotr Witkowski z firmy Mega Dmuchańce. Zainteresowanie dzieciaków było tak ogromne, że trzeba było stać po kilka minut w kolejce! A niektórzy po zakończeniu zabawy stawali w niej jeszcze raz i jeszcze raz… by bawić się na nowo i nowo! Dla niecierpliwych, tuż obok zamków, czekała Olga Disterkhoft z Avon, która udzielała mamom fachowych porad kosmetycznych, a ich dzieciakom malowała fantazyjne wzory na twarzy.Tak więc można było połączyć miłe z pożytecznym – dzieci dumnie prezentowały swoje „barwy bojowe” a mamy chętnie korzystały z doświadczenia konsultantki. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także Kostrzyńska Grupa Motocyklowa MOTO Kostrzyn N.O, której członkowie przybyli na swoich pięknych maszynach bardzo licznie, wzbudzając zaciekawienie dzieci i pełne uznanie w oczach facetów. Po chwili przełamano pierwsze lody z motocyklistami i już po chwili fotografowano się razem na tle błyszczących chromem maszyn, odbywano wspólne przejażdżki czy wymieniano doświadczenia. Organizatorzy nie zapomnieli również o tym, że podczas kilkugodzinnej imprezy jej uczestnicy mogą poczuć się głodni. Dla każdego Pani Kusyk miała przygotowaną porcję kiełbaski z grilla, przyprawionej odrobiną radości i uśmiechu. Dla bardziej wymagających była Zakręcona Fryta, były też stoiska z zabawkami różnego rodzaju i nie ma się o dziwić, że do samego wieczora boisko za garażami, gdzie odbywał się Festyn Rodzinny, był pełen radosnych rodzin.

lesne027

Jedyne co psuje atmosferę to fakt, że Ci sami ludzie, którzy tak szeroko ostatnio piszą o integracji osiedla nie zaangażowali się w organizację tego wydarzenia. Mi osobiście jest miło, że po raz kolejny mogłem osobiście zaangażować się w to przedsięwzięcie. Mam też nadzieję, że wyborcy po raz kolejny docenią starania Piotra Dziekana, dzięki któremu Osiedle Leśne tętni życiem kulturalnym. Na koniec chciałbym podziękować organizatorom i sponsorom Festynu Rodzinnego na Osiedlu Leśnym 2018, którymi byli: Miasto Kostrzyn nad Odrą, Samorząd Mieszkańców Osiedla Leśnego, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą, KGM Moto Kostrzyn n.O, firma Mega Dmuchańce i KKW „Razem dla Powiatu”.

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

 
01 września 2019
Zapisy do biegu
POLECAMY:
   
lesne-2
Majówka na Osiedlu Leśnym 
25 maja, godz. 14:00-17:00
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk2
Samorządny Kostrzyn
Nr 4/2019 - KWIECIEŃ 2019
 
pl2b
Przekrój Lokalny
Nr 4(75)/2019 - KWIECIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo