bgz banner

Świętowanie Niepodległości w Ekoludkach!

pm3 007Październik w naszym przedszkolu minął pod hasłem ekologii i zdrowia. Pierwsze ważne wydarzenie miało miejsce 10 października. W ten dzień Ekoludki obchodziły wyjątkowe święto, którym jest Dzień Drzewa. Wyjątkowe, ponieważ nie polega tylko na sadzeniu drzew, ale także ratowaniu zwierząt, adaptacji rzek, segregowaniu odpadów, zbieraniu aluminiowych puszek, baterii, czy propagowaniu oszczędzania wody i energii. Uroczystość zaczęła się od zaśpiewania hymnu naszego przedszkola. W przedszkolnym holu, na tablicy zawisły ilustracje różnych gatunków drzew, z którymi można było się zapoznać wchodząc do przedszkola. W związku z uroczystym obchodem Dnia Drzewa oraz realizacją projektu „Piękna nasza Polska cała” posadziliśmy drzewo, które ma symbolizować pamięć o poległych podczas walki o niepodległą Polskę.

pm3 002

Drzewo, które posadziliśmy to lipa, nazwaliśmy je „Drzewem Pamięci”. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie nawiązanie współpracy z Nadleśnictwem z Dębna i Leśnictwem z Kostrzyna nad Odrą. Sadzić drzewa pomagał nam pan Bartek, który opowiadał nam o swoim zawodzie. Dzieci poznały tajniki pracy leśniczego, uzyskały odpowiedzi na nurtujące pytania. Dziękujemy Panu Bartkowi za sprawienie, że ten dzień był dla wszystkich wyjątkowy. Dzieci w podziękowaniu za niezwykły podarunek wręczyły leśniczemu piękną laurkę. Każdego roku pamiętamy  o tym ważnym dniu, w którym sadzimy i pielęgnujemy drzewa, aby przyczynić się do ochrony środowiska.

pm3 006

W bieżącym roku szkolnym wszelkie działania podejmowane przez społeczność przedszkolną skierowane są ku świętowaniu 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tym wyjątkowym świętem, dnia 9 listopada zgromadziliśmy się wszyscy w jednej sali. Punktualnie o godzinie 11:11 w całym przedszkolu wybrzmiał hymn Polski. Dzieci dumnie stojąc na baczność odśpiewały cztery zwrotki hymnu Polskiego. Uroczystość rozpoczęły maluszki, które wraz z panią Magdą recytowały wiersz pt. „Katechizm polskiego dziecka”, następnie 4 latki wraz z Panią Kasią zaśpiewały piosenkę pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Pierwszą część programu zakończyła grupa 4-5 latków, która recytowała wierszyki o symbolach narodowych oraz zatańczyła polkę – koziorajkę. Następnie wspólnie wyruszyliśmy w podróż po Polsce.

pm3 004

Zabawa muzyczno-ruchowa rozruszała zarówno dzieci jak i pracowników przedszkola. Pociąg pomknął przez przedszkolne korytarze i sale. Podczas zabawy dzieci miały okazję obejrzeć fotografie najważniejszych miasta Polski. W drugiej części programu grupa 5 i 6 latków przygotowała szereg pięknych, patriotycznych wierszyków, piosenek i tańców. 5 latki wprowadziły nas w nastrój pełen refleksji i melancholii, natomiast 6 latki rozruszały w rytmach krakowiaka. Przyszedł czas na wspólną zabawę do piosenki małego patrioty, podczas której wszystkie dzieci wykonywały taniec z bało-czerwonymi rekwizytami. Po całej uroczystości dzieci wspólnie wykonały flagę Polski, która zdobiła hol przedszkola. Na koniec na dzieci czekała wybuchowa niespodzianka w postaci biało-czerwonych konfetti oraz dyplomy za rekordowe odśpiewanie hymnu Polski. Niesamowite emocje i atmosfera sprawiły, że dzień, w którym świętowaliśmy odzyskanie przez Polskę Niepodległości był wyjątkowy i zostanie w naszej pamięci na bardzo długo.

pm3 005

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
  
 mbp
KWIECIEŃ w Bibliotece
 
Plakat facebook 2555 
27 kwietnia
Słońsk
 
Plakat 2019
11-12 maja
Seelow
 
plakat-1
12 maja, od godz. 9:00
Stadion MOSiR w Kostrzynie nad Odrą
  
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk2
Samorządny Kostrzyn
Nr 3/2019 - MARZEC 2019
 
pl2b
Przekrój Lokalny
Nr 3(74)/2019 - MARZEC 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo