koronawirus-baner

Radni wybrali Prezydium

RM22 listopada 2018 roku odbyła się I Sesja Rady Miasta Kostrzyn nad Odra kadencji 2018-2023. Radni spotkali się w tym składzie po raz pierwszy, zatem był to doskonały pretekst, aby wypróbować nowy system głosowania - od kolejnej sesji radni będą głosować za pomocą przycisków a wyniki będą wyświetlane na ekranie. Warto także odnotować, że posiedzenie sesji pierwszy raz w historii było transmitowane przez łącza internetowe „na żywo”.

A tak poza tym – większych niespodzianek nie było i Prezydium pozostało w niezmieniony składzie.

sesja015

Punktualnie o godzinie 14:00 Marian Romaszko (Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Kostrzynie nad Odrą) rozpoczął posiedzenie Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą nowej kadencji od wręczenia zaświadczeń o wyborze dla radnych i Burmistrza Miasta Andrzeja Kunta, który w tym miejscu jeszcze raz podziękował wyborcom i członkom MKW w Kostrzynie nad Odrą za wzorowe przeprowadzenie Wyborów Samorządowych w dn. 21 października 2018 roku. Po tej jakże miłej uroczystości radny-senior Tadeusz Łysiak otworzył I Sesję Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą kadencji 2018-2013. Realizując porządek obrad radni złożyli ślubowanie, a wielu z nich tekst Roty Ślubowania kończyli słowami „Tak mi dopomóż Bóg!” Następnie doszło do małego zamieszania, ponieważ zdecydowano, że wybór Przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących nastąpi w sposób tradycyjny, trzeba było więc wybrać komisję skrutacyjną w składzie: Leszek Naumowicz (przewodniczący), Monika Sądej i Jolanta Szukała (członkowie).

sesja019

W wyborach tajnych radni wybrali Prezydium Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą w składzie: Marek Tatarewicz (przewodniczący), Michał Kunt i Tadeusz Łysiak (wiceprzewodniczący). Co ciekawe, o ile wybory były prowadzone w sposób tradycyjny, to już głosowanie nad uchwałą potwierdzającą ten wybór radni zrealizowali za pomocą elektronicznych urządzeń a wynik uczestnicy sesji mogli na bieżąco śledzić na ekranie. Trzeba podkreślić, że system się sprawdził znakomicie, jak również nowe rozwiązanie informatyczne w postaci rejestracji i transmisji z posiedzenia „na żywo” na kanale YouTube. Ostatnim punktem obrad było zaprzysiężenie Burmistrza Miasta Andrzeja Kunta, który już po raz piąty wygłaszał słowa przysięgi. Po wyczerpaniu porządku obrad przyszedł czas na wspólne pamiątkowe zdjęcie i cóż… czas brać się do pracy! Burmistrzowi i Radzie Miasta nowej kadencji życzymy samych sukcesów!

RM

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
03-seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
04-zagranica
WRÓCIŁEŚ Z ZAGRANICY?
 
05-kwarantanna
KWARANTANNA
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo