koronawirus-baner

Zmisiowane Przedszkole Miejskie nr 2

001W okolicy 25 listopada nie ma chyba w Polsce przedszkola, które nie obchodziłoby Dnia Pluszowego Misia. Tego wyjątkowego dnia każdy pluszowy Miś może poczuć się wyjątkowo :) Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników na cześć wszystkich Misiaków, uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, ruchowych i bawiły się z pluszakami przy skocznej muzyce. Wszystkie misie czy to małe, czy duże, szare, czy bure dostały od każdego przedszkolaka moc uścisków i całusów, za to, że każdego dnia są najlepszymi powiernikami ich wszystkich trosk, zmartwień i radości. Nie ma to jak przytulić się do swojego ukochanego pluszowego misia.

003

Nasze przedszkole już po raz kolejny, uczestniczy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Mały miś w świecie wielkiej literatury”- to projekt czytelniczy, który skradł serca wielu przedszkolaków w całej Polsce. Mały pluszowy miś już od września, pomagał dzieciom w nabywaniu samodzielności, w tworzeniu kodeksu przedszkolaka, uczestniczył  w bajkowaniu czyli słuchaniu, czytanych każdego dnia bajek. Miś Przytulasek, mieszkający w grupie 4-latków, rozpoczął swą czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Każde dziecko zabierało misia do domu, a tam wspólnie z rodzicami, zapisywało w dzienniczku tytuł bajki, którą mu przeczytano oraz wykonywało rysunek dla pluszowego przyjaciela. Miś to przyjaciel dzieci, który pomaga w wielu kryzysowych sytuacjach, ale i chętnie towarzyszy dzieciom w poznawaniu nowych zagadnień i treści.

005

W ramach projektu, misie podróżują także po przedszkolach w Polsce. 4- latki swojego małego przedszkolnego misia podróżnika- wysłały w podróż do Warszawy, a obecnie w przedszkolnych progach goszczą misia z Gdańska. To Bursztynek- wesoły miś przedszkolaków z grupy Słoneczka. Zadaniem dzieci jest czytać misiowi, pobawić się z nim, opowiedzieć o swojej miejscowości i przesłać do kolejnego przedszkola. Łącznie odwiedzi nas 10 misiów z całej Polski. Czy to nie wspaniała sprawa czytać, uczyć, bawić się z misiem? Czytać z misiem można na różne sposoby, my wprowadzamy nowy sposób- czytanie z wykorzystaniem teatru Kamishibai. Będzie to kolejny krok, do rozbudzania zainteresowań dzieci literaturą.

008

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo