koronawirus-baner

Mikołaj zawitał do Kostrzyna

mik1Prawdziwy Święty Mikołaj przybył do Kostrzyna nad Odrą w swoje święto – 6 grudnia. Już od rana na Placu Wojska Polskiego panowała świąteczna atmosfera. Od godziny 11:00 swoimi występami umilały nam czas dzieci z publicznych i niepublicznych przedszkoli miejskich, uczniowie kostrzyńskich szkół podstawowych oraz młodzież z Prywatnej Szkoły Muzycznej Michała Sobczyńskiego. Każdy występ nagradzany był gorącymi oklaskami, czapkami Mikołaja oraz słodkim upominkiem. Między występami dzieci chętnie stały w kolejce po watę cukrową oraz pozowały do zdjęć z reniferami w Zagrodzie Św. Mikołaja. Dodatkowo w przerwach między występami, dzieci mogły wziąć udział w przygotowanych przez Kostrzyńskie Centrum Kultury animacjach i zabawach.

 

mik2

Od godziny 16:00 na scenie pojawiła się urocza Śnieżynka z muzycznym Elfem, którzy nauczyli ogromną grupę dzieci, młodzieży oraz dorosłych zebranych pod sceną piosenek dla Mikołaja. Gdy dzieci były już odpowiednio przygotowane, na scenę wkroczył Mikołaj z długą siwą brodą, siwymi włosami, które dzieci osobiście sprawdzały i zgodnie przyznały, że to prawdziwy Święty Mikołaj. O 16:30 Mikołaj wystartował II. Bieg Mikołajkowy, organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, również dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. Udział wzięło prawie pół tysiąca osób! MOSiR miał przygotowanych 300 medali oraz słodkich, czekoladowych mikołajków.

mik3

Punktualnie o godzinie 17:00 Mikołaj zaprosił Burmistrza Andrzeja Kunta na scenę. Burmistrz powitał licznie zgromadzonych mieszkańców i udał się pod wielką choinkę ustawioną centralnie na Placu Wojska Polskiego. Po głośnym odliczaniu Burmistrz rozświetlił plac wielką, udekorowaną choinką.

Mikołaj miał pełne ręce roboty. Prowadził liczne konkursy z nagrodami, rozdawał słodycze i kalendarze. Na koniec można było zrobić sobie lub swoim pociechom pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Kto nie zdążył – nic straconego – Mikołaj obiecał, że znów zagości w Kostrzynie ze swoimi niespodziankami, konkursami i nagrodami już w kolejny weekend 15 i 16 grudnia. Więcej będzie można przeczytać w najbliższym numerze „Samorządnego Kostrzyna”.

projekt

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

http://www.kostrzyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7055:mikołaj-zawitał-w-kostrzynie&catid=137&Itemid=17

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo