koronawirus-baner

Jarmark Smaków Świata

jarmar00075Już za nami, wspaniała dwudniowa impreza, łącząca tradycję i nowoczesność. Ogromna liczba szczęśliwych ludzi spacerowała po Placu Wojska Polskiego. Mnóstwo przepięknych ozdób świątecznych, wyrobów rękodzielniczych, produktów własnego wyrobu oraz przepysznego jedzenia. Dwudniowa impreza przyciągała swoją różnorodnością i atrakcyjnością olbrzymią grupę ludzi. Oprócz takich potraw jak greckie Souvlaki, Pastrami, pierożki Dim-Sum, Frytki Świata, Amerykańskie Burgery, najprawdziwszy turecki kebab z Berlina, albański Byrek, ogromne szaszłyki, złote paluchy Churros, kuchnia włosko- amerykańska, zakręcone frytki, czy szarpane mięso w bajglu, można było kupić góralskie oscypki, miód z kostrzyńskiej pasieki, przetwory z owoców, świąteczne ozdoby, ręcznie wykonane przedmioty i wiele, wiele innych rzeczy.

jarmar00035

Przez dwa dni na naszej scenie na placu „urzędował” prawdziwy Święty Mikołaj, który prowadził konkursy, rozmawiał z dziećmi, rozdawał prezenty. Najmłodsi chętnie ustawiali się do zdjęcia z Mikołajem i sprawdzały czy broda Mikołaja jest prawdziwa. Pierwszego dnia na scenie wystąpili dla mieszkańców: Kostrzyńska Orkiestra Dęta, Zespół Cantos, Drzewiczanie, a także wiele chętnych dzieci odważyło się również zaśpiewać ze sceny.

jarmar00043

Na Placu Wojska Polskiego bardzo efektownie zjawiła się grupa Motomikołajów, którzy rozdawali dzieciom słodkie prezenty. Motocykliści po wizycie na naszym jarmarku udali się ze słodyczami również do naszego miasta partnerskiego – Seelow, gdzie również odbywał się Świąteczny Jarmark. Do Seelow wybrała również grupa emerytów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którym bardzo podobał się niemiecki festyn, natomiast grupa obywateli Niemiec, w ramach wymiany, przyjechała na jarmark w Kostrzynie. W niedzielę gościliśmy na scenie kapelę „Prima Sort”, która żywo zabawiała zgromadzoną publikę.

jarmar00094

Mikołaj wraz ze swoim elfem oprócz świątecznych piosenek i kolęd, udowodnili, że interesują się również polską muzyką rozrywkową. Tego dnia dzieci również nie zawiodły, a talentem wokalno-instrumentalnym popisał się nawet pracownik ochrony. O godzinie 16:00 burmistrz – dr Andrzej Kunt wręczył na scenie nagrody za konkurs na Świąteczną Iluminację posesji oraz balkonów. Sześć bonów po 200 zł do wykorzystania w kostrzyńskim sklepie Media-Elektro oraz trzy nagrody pocieszenia, w postaci filiżanek, książek i parasoli.

jarmar00101

Nowy format imprezy z udziałem Food Trucków, został bardzo dobrze przyjęty przez mieszkańców Kostrzyna i okolicznych miejscowości. Dotarły do nas również głosy, aby wydarzenie powtórzyć w okresie letnim, nad czym już pracujemy.

projekt

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
03-seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
04-zagranica
WRÓCIŁEŚ Z ZAGRANICY?
 
05-kwarantanna
KWARANTANNA
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo