koronawirus-baner

Dekada Anny Denczew

mbp

Z dniem 15 stycznia 2019 roku swoją pracę na rzecz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kostrzynie nad Odrą zakończyła pani dyrektor Anna Denczew, którą żegnały władze miasta, dyrektorzy instytucji kulturalno-oświatowych oraz czytelnicy.

Anna Denczew dyrektorem Biblioteki została w 2009 roku, kiedy Bibliotekę wydzielono jako samodzielną jednostkę ze struktury Kostrzyńskiego Centrum Kultury. Mieściła się ona wówczas na piętrze budynku przy Dworcowej 7 (na parterze były sklepy, niewielkie muzeum i punkt introligatorski).

W latach 2009 - 2014 pod rządami Anny Denczew Biblioteka powiększyła się o pomieszczenie na parterze budynku, do którego przeniesiony został Oddział dla Dzieci i Młodzieży. Część pomieszczeń na piętrze została wyremontowana oraz wyposażona w nowe meble i sprzęt komputerowy. Wydłużone zostały dni i godziny otwarcia Biblioteki, a księgozbiór skatalogowano w elektronicznym systemie bibliotecznym Mak+, dzięki czemu Biblioteka zaczęła być dostępna online.

W tym samym czasie do oferty Biblioteki na stałe weszły spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, Młodzieżowego Klubu Książki, Klubu Młodych Książkożerców i Dziecięcego Klubu Książki, a także spotkania autorskie, lekcje biblioteczne, Laboratorium Młodego Odkrywcy i pierwsze Warsztaty Scrapbookingu. Biblioteka zaczęła również wychodzić w plener, podczas takich wydarzeń jak Święto Miasta Kostrzyn na Fali oraz Narodowe Czytanie.

Rok 2015 był rokiem największego rozkwitu działalności Biblioteki. Do już i tak bogatej oferty imprez promujących czytelnictwo dołączy kolejne. Wielkim sukcesem okazało się uruchomienie zajęć Pracowni Robotyki, czyli warsztatów konstruowania i programowania dla dzieci i młodzieży. Zaczęło od zajęć wakacyjnych, a skończyło na całorocznych zajęciach dla czterech grup. Również w 2015 roku powiększyła się Pracownia Rękodzieła, w której oprócz Warsztatów Scrapbookingu pojawiły się Warsztaty Decoupage, a okresami również szydełko, haft i zajęcia praktyczno-techniczne. Odbywały się również zajęcia Klubu Początkującego Internauty, a dzięki inicjatywie czytelników – których pani dyrektor zachęcała do aktywności – także spotkania Dojrzałych Wspaniałych i Klubu Miłośników Kultury Japońskiej.

Dzięki staraniom dyrektor Anny Denczew w roku 2016 rozpoczęła się największa inwestycja w historii Biblioteki – projekt jej przebudowy i adaptacji dla potrzeb osób niepełnosprawnych dofinansowany ze środków ministerialnych oraz z budżetu miasta Kostrzyn nad Odrą. Remont to nie tylko budowa, ale również podniesienie Biblioteki do wymogów Certyfikatu Biblioteka+. Dzięki temu dotychczasowy 36-tysięczny księgozbiór powiększył się o kolejne 10.000 książek, czasopisma w stałej prenumeracie obejmują ponad 20 tytułów, w ofercie można znaleźć również audiobooki, książki dla niewidomych, książki w językach obcych oraz bogaty księgozbiór regionalny.

Pani dyrektor Anna Denczew doprowadziła remont do końca, zorganizowała otwarcie jako nowy rozdział w historii Biblioteki, przeprowadziła instytucję przez pierwszy, wyjątkowo trudny rok i zakończyła pracę, pozostawiając mieszkańcom Kostrzyna nad Odrą nową Bibliotekę. Dyrektorem Biblioteki była przez prawie 10 lat. W 2018 roku została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Nowym dyrektorem Biblioteki została pani Joanna Tarabuła.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo