Mikołaj odwiedził Osiedle Leśne

02427 stycznia w Klubie Osiedlowym KCK pojawił się nieco spóźniony Święty Mikołaj, który przybył specjalnie na zaproszenie Samorządu Osiedla Leśnego w towarzystwie swojego wiernego Elfa. Warto podkreślić, że mające już wieloletnią tradycję na Osiedlu Leśnym Mikołajki zgromadziły w tym roku rekordową ilość dzieci, które najpierw nieśmiało, a potem coraz śmielej uczestniczyły w zabawie ze swoimi opiekunami.

Przypomnijmy, że inicjatorem Mikołajek na Leśnym był Piotr Dziekan i słowa uznania dla obecnego Samorządu Osiedla, że kultywują tą tradycję!

017

Niedziela, Klub Osiedlowy KCK chwilę przed szesnastą świeci pustkami - na sali jedynie Samorząd Osiedla Leśnego, torby z prezentami i masa gadżetów. Wkrótce ma się to jednak zmienić. Już po pół godzinie brakuje miejsc siedzących, a klub dosłownie pęka w szwach! Trwa radosne oczekiwanie na Świętego Mikołaja, którego dzwonek po chwili rozlega się przed drzwiami i… oto pojawia się On - we własnej osobie! Dzieci jeszcze onieśmielone, tulą się do rodziców, a spotkanie otwiera Edward Boczarski, Przewodniczący Samorządu Osiedlowego, który dziękuje Mieszkańcom za tak liczne przybycie. Po chwili Klub „przejmuje” Elf i Mikołaj, którzy zachęcają dzieci do wspólnej zabawy, w której nagrodami są specjalne prezenty ufundowane przez sponsorów, którymi byli: Sklep Lewiatan na Osiedlu Leśnym, Intermarche, Adler-Glass, Bistro Oczko oraz Panowie: Boczarski i Kiciński. Dzieci coraz śmielej włączają się do zabawy, aby w kulminacyjnym momencie wraz Mikołajem „pociągiem” opuścić na chwilę Klub, który okazał się po prostu za mały! Po kilkunastu minutach wspólnej zabawy następuje długo oczekiwany moment - prezenty od Św. Mikołaja, wspólne zdjęcia i cichutkie „dziękuję”. Niektóre dzieci śpiewają piosenkę dla niecodziennego gościa, inne recytują wierszyk a jeszcze inne, wciąż nieufne, po swój prezent wysyłają mamę. Po godzinie Klub Osiedlowy powoli pustoszeje…

019

Mi osobiście podoba się, że takie tradycje są nadal żywe na Osiedlu Leśnym. Wiem też, że niedługo, wzorem lat poprzednich, odbędzie się spotkanie z Seniorami. Brawo! Takie spotkania to doskonała okazja, aby Mieszkańcy mogli „z pierwszej ręki” zasięgnąć informacji o placu zabaw, który od jakiegoś czasu jest na ustach wszystkich. Obecny na Mikołajkach wiceburmistrz Miasta Zbigniew Biedulski poinformował, że jeszcze w tym roku wnioskowany przez radnego Piotra Dziekana plac zabaw będzie dostępny! Zatem Mieszkańcy i ich dzieci otrzymają jeszcze jeden, choć nieco spóźniony prezent mikołajkowy. Czy może by coś piękniejszego?

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

 
01 września 2019
Zapisy do biegu
 
POLECAMY:
 
pnuw
25 sierpnia, godz. 9:00
Park Narodowy Ujście Warty
 
wanat
23 sierpnia, godz. 10:00
Stadion MOSiR
  
plakat pl
Euroregionalny turniej piłkarski
25 sierpnia, godz. 10:00
Stadion MOSiR
 
Zew Dabroszyn vs Znicz Trzemeszno
25 sierpnia, godz. 16:00
 
plakat x-page-001
"Kostrzyńska Dziesiątka"
1 września, godz. 10:00
Stadion MOSiR
 
123
13 września, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
 
2887
21 września
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk7
Samorządny Kostrzyn
Nr 7/2019 - LIPIEC 2019
 kolejny: 29 sierpnia 2019
 
pl8
Przekrój Lokalny
Nr 8(78)/2019 - SIERPIEŃ 2019 
 kolejny: 13 września 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo