Tydzień bez zabawek w PM2

pm2 001Wyobrażając sobie salę przedszkolną zazwyczaj mamy na myśli pięknie umeblowane pomieszczenia z oszałamiającą wręcz ilością zabawek. Przedmioty takie, jak samochodziki, klocki czy lalki i maskotki to obowiązkowe elementy wyposażenia w każdym przedszkolu. Jednak w naszym przedszkolu zabawki wyjechały na tygodniowe wakacje, a w ich miejsce zawitały kartony, rolki, pudełka, butelki, zakrętki, sznurki, rurki, tuby i wiele różnych rzeczy, które zabawkami nie są. Ale było tak do czasu, gdy trafiły na nasze przedszkolaki.

pm2 002

Początkowo dzieci próbowały odnaleźć się w nowej rzeczywistości, szybko jednak zaczęły tworzyć. Najpierw samochody, domki, bazy, a był to zaledwie początek możliwości naszych przedszkolaków. W salach powstały całe miasta z bankami, sklepami, aptekami, nie brakowało też zakładów usługowych takich jak: salon kosmetyczny, fryzjerski. Powstały również biura, hotele, więzienie, a nawet zoo.

pm2 003

Wielką frajdą była możliwość przejażdżki kartonowym autem, czy lot samolotem, jazda kartonową windą z upchanymi pasażerami (na zasadzie ilu nas się zmieści w kartonie?). Radość dzieciom sprawiało przechodzenie tunelem zrobionym z kartonowych pudeł, bycie prezesem banku, właścicielem sklepu, kosmetyczką czy strażnikiem w więzieniu.

pm2 005

"Tydzień bez zabawek” był doskonalą okazją do rozwijania wyobraźni i kreatywności przedszkolaków, prowokował do działania. Podczas tworzenia dzieci uczyły się sklejać taśmą oraz klejem na gorąco, tapetować lub malować kartonowe domy. Wycinały, wydzierały, kleiły, wiązały. Dodatkowo zdobyły umiejętność sztuki negocjacji i doskonaliły umiejętności rozwiązywania konfliktów. Szczególnie starszaki chętnie pomagały młodszym kolegom i współpracowały z rówieśnikami. Ogromną dumą napawało je wykonanie zabawki według własnego projektu! Dzięki tym działaniom każdy przedszkolak przełamał brak wiary we własne możliwości i poznał radość tworzenia, doskonaląc przy okazji swe umiejętności manualne oraz plastyczno-techniczne.  Dzieci nauczyły się, że do wspaniałej zabawy wystarczy jedynie odrobina wyobraźni. Przekonały się, jak wiele niepowtarzalnych rzeczy można zrobić samemu bądź z pomocą nauczyciela, a czas wolny można spędzać inaczej niż przed telewizorem czy komputerem.

pm2 006

Dziś, gdy zabawki wróciły na półki, wiemy jedno, za rok też wyślemy je na wakacje. Może nawet na dłużej...

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

Facebook20Post4
UWAGA!!!
ZŁÓŻ WNIOSEK DO
BUDŻETU MIASTA NA ROK 2020
 
POLECAMY:
 
123
13 września, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
Strefa Dobrej Muzyki
 
 
Celuloza vs Zew Dąbroszyn
15 września, godz. 16:00
 
17 IX 2019 - plakat-1
17 września
 
park
21 września
 
lao
17 października, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
Strefa Dobrej Muzyki
 
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk7
Samorządny Kostrzyn
Nr 8/2019 - SIERPIEŃ 2019
 kolejny: 26 września 2019
 
pl8
Przekrój Lokalny
Nr 8(78)/2019 - SIERPIEŃ 2019 
 kolejny: 13 września 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
butt KOMUNIKACJA MIEJSKA 240x100
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od września 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo