koronawirus-baner

Radna przeciwko Mieszkańcom?

piaskownicaKolejny skandal z kostrzyńską Elżbietą Sobczak w tle. Radna, rzekomo w imieniu mieszkańców bloku przy ulicy Osiedlowej 1 złożyła wniosek o (cytat) „demontaż przy tym bloku piaskownicy, ponieważ Wspólnota chce we własnym zakresie obsiać ten plac trawą”. Tyle radnej, bo jak się okazuje, Mieszkańcy złożyli na ręce Burmistrza Miasta Andrzeja Kunta protest, podpisany przez większość rodzin zamieszkałych w bloku. Lokatorzy nie kryją oburzenia: komu przeszkadza piaskownica, w której bawią się latem dzieci? Co na to (bez)radna? Na wczorajszej sesji, zapominając że na sali są mieszkańcy bloku, szła w zaparte, że składa wniosek w imieniu mieszkańców. Poniżej treśc pisma podpisanego przez samych zainteresowanych… Pozostaje tylko pytanie, kiedy Elżbieta Sobczak zlikwiduje piaskownicę przy swoim bloku, aby zasiać tam trawnik?

 

wniosek

Szanowny Panie Burmistrzu,

Zwracamy się z prośbą o odrzucenie wniosku p. Elżbiety Sobczak, złożonego jakoby w naszym imieniu. Chcieliśmy zdecydowanie temu zaprzeczyć, a do niniejszego pisma dołączamy pisemny protest większości rodzin zamieszkałych w bloku ul. Osiedlowa 1.

Rolą radnego miasta jest reprezentowanie interesów mieszkańców, a nie działanie wbrew ich woli i „uszczęśliwianie ich na siłę”. Stanowczo sprzeciwiamy się likwidacji piaskownicy, która służyła całym pokoleniom naszych rodzin i zapewne dalej będzie służyć kolejnym. Jest miejscem zadbanym, przyjaznym i bezpiecznym - nie ma więc ani powodu, ani woli z naszej strony, aby ją zlikwidować! Nie rozumiemy także, dlaczego radna ingeruje w sprawy naszej Wspólnoty Mieszkaniowej, która posiada swój zarząd. Co więcej, nikt z nami nie konsultował tego wniosku, a twierdzenie, że mamy zamiar zasiać trawę na swój koszt na terenie miejskim jest nieprawdziwe!

Prosimy zatem Pana Burmistrza, aby wniosek został w całości odrzucony - żadne z w/w zadań nie były z nami konsultowane, a co więcej stanowczo protestujemy przeciwko wnioskowi Elżbiety Sobczak. Mamy nadzieję, że Pan Burmistrz weźmie pod uwagę nasze zdanie w tej sprawie.

Z poważaniem,

(-) Mieszkańcy

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo