koronawirus-baner

Andrzej Supron w Kostrzynie

zapasy037Na zaproszenie Andrzeja Kunta, Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą, nasze miasto odwiedził Andrzej Supron, Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.     Wizyta miała miejsce 30 marca 2019 roku, podczas II Pucharu Polski Kadetów w zapasach - styl klasyczny. A. Supron wizytę w naszym mieście rozpoczął od wizji lokalnej na placu budowy „Kostrzyńskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego”. Następnie prezes uroczyście otworzył zawody zapaśnicze, a podczas uroczystości wręczył odznaczenia za wsparcie sportu zapaśniczego dla kostrzyńskich działaczy.

DSC 0080

WIZYTA W KOSTRZYŃSKIM CENTRUM ZAPAŚNICZYM

Andrzej Supron wizytę w Kostrzynie nad Odrą rozpoczął od zobaczenia nowo wybudowanej hali sportowej, która już od września będzie pełniła funkcję Centrum Szkolenia Zapaśniczego. Razem z burmistrzem Andrzejem Kuntem oraz wiceburmistrzem Zbigniewem Biedulskim zapoznał się z projektem budowlanym budynku, składając swój podpis symbolicznej akceptacji przedstawionych założeń. Następnie kierownik budowy oprowadził zwiedzających po hali, kolejno wszystkie jej pomieszczenia. Już teraz budynek prezentuje się znakomicie, a za kilka miesięcy korzystać z niego będą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1.

zapasy017

II PUCHAR POLSKI W ZAPASACH STYL KLASYCZNY

Punktualnie o godzinie 15:00 Andrzej Supron wziął udział w otwarciu imprezy. Wizyta poprzedzającą tą uroczystość nie byłą przypadkowa, ponieważ jednym z punktów wizyty Prezesa PZZ w naszym mieście było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy PZZ a miastem   Kostrzyn nad Odrą w zakresie wykorzystania Kostrzyńskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego zlokalizowanego w hali sportowej przy ul. Kościuszki 7 w Kostrzynie nad Odrą. A. Supron tak napisał na swoim profilu o tym fakcie: Porozumienie podpisane. Niezbędna do rozwoju zapasów infrastruktura sportowa, która dzięki wsparciu finansowemu MSiT była możliwa. Chciałbym podziękować Ministrowi Jarosławowi Stawiarskiemu za przychylną ocenę projektu. Na podziękowania zasługuje także Pan Andrzej Kunt, Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą. To dzięki takim samorządowcom może rozwijać się infrastruktura sportowa, a co za tym idzie Polski Sport. Dziękuję w imieniu środowiska zapaśniczego - napisał A. Supron na FaceBooku.

zapasy025

Uznanie w oczach PZZ zostało przekazane przez prezesa nie tylko słowami. Burmistrz Andrzej Kunt, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą Zygmunt Mendelski, Prezes SKF Olimp a zarazem Dyrektor Marketingu Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Andrzej Kail, wiceprezes SKF Olimp Artur Grzelczak oraz trener-koordynator kostrzyńskich zapasów Antoni Żołna otrzymali z rąk Andrzeja Suprona złote medale Polskiego Związku Zapaśniczego za zasługi dla sportu zapaśniczego.

 

 

Wizyta Andrzeja Suprona niezbicie pokazuje, że miasto Kostrzyn nad Odrą jest ważne nie tylko na lubuskiej, ale także na polskiej mapie zapasów. Planowane już na wrzesień tego roku otwarcie Kostrzyńskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego pozwoli kolejnym pokoleniom kostrzyńskich zapaśników doskonalić swoje umiejętności które potem zapewne potwierdzą na zapaśniczych matach całego świata. Nam pozostaje jedynie życzyć naszym Gladiatorom kolejnych medali.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo