koronawirus-baner

Zadzwoń do PIOTRA!

dziekanMija pół roku od Wyborów Samorządowych, a niektórzy radni konsekwentnie realizują swój program wyborczy. Jednym z nich jest Piotr Dziekan - społecznik, działacz samorządowy i miejski radny. Przez ostatnie sześć miesięcy jest bardzo aktywny wspierając Nieformalną Grupę Rdzenni Mieszkańcy Osiedla Leśnego, z którą realizuje już pierwsze wnioski. Radny umawia się ze mną również dlatego,   że chce porozmawiać o placach zabaw na terenie KTBS i Osiedlu Leśnym...

TRZY PLACE ZABAW JUŻ W WAKACJE?

Z radnym Piotrem Dziekanem spotykam się oczywiście na Osiedlu Leśnym, by porozmawiać o Okręgu Wyborczym Nr8, który w wakacje czeka wiele mniejszych i większych inwestycji. W ostatnim czasie wyłoniono już wykonawcę na realizację zadania pn. „Budowa placów zabaw na Osiedlu Leśnym w Kostrzynie nad Odrą”. Blisko 230 tys. zł zostanie przeznaczone z Budżetu Miasta na dwa place: jeden postanie dla potrzeb dzieci starszych, drugi zostanie przystosowany dla dzieci młodszych. Jest też duża szansa, że powstanie trzeci, przy budynkach KTBS przy ul. Jaśminowej i ul. Różanej. Z tym pytaniem zwracamy się do Leszka Statkiewicza prezesa Kostrzyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego: Obecnie prowadzimy działania, których celem jest określenie, jakie elementy będą mogły się znaleźć na terenie przeznaczonym na plac zabaw. - mówi L. Statkiewicz - Chcę wykorzystać fakt, że już wkrótce będzie robiony plac na Osiedlu Leśnym i już dzisiaj jestem umówiony z wykonawcą, aby zaproponował, co można na tak ograniczonej powierzchni wykonać. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, już wkrótce Mieszkańcy bloków będą mogli korzystać z nowoczesnego, w pełni bezpiecznego placu zabaw. W tym miejscu chciałbym uspokoić najemców KTBS, że rozbudowa placu nie wpłynie na ich czynsze. Myślę, że jak będą już znane konkretne kwoty to określimy sposób finansowania tego zadania.

SYGNALIZACJA NA UL. JANA PAWŁA II TUŻ, TUŻ...

To jednak nie jedyne inwestycje, które w najbliższym roku będą wykonane lub przygotowane w Okręgu Wyborczym nr8: Nie zapominam o Mieszkańcach ul. Jaśminowej oraz ul. Różanej, z którymi spotkałem się niemal rok temu. Poza placem zabaw, który powstanie zapewne tutaj w tym roku złożyłem wniosek do Budżetu Miasta na rok 2019 dotyczący opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej wykonania sygnalizacji świetlnej przy ul. Jana Pawła II. Projekt ten ma zostać wykonany jeszcze w tym roku, więc jest szansa, że sygnalizacja świetlna, tak oczekiwana przez Mieszkańców, powstanie w przeciągu dwóch lat. Pamiętam też o dodatkowych lampach, które miały być ustawione. Proszę jednak o cierpliwość - nie da się zrobić wszystkiego naraz! Chcę być w tym miejscu uczciwy i nie będę obiecywał, że wszystko uda się zrobić od razu! Zapewniam jednak, że ubiegłoroczne spotkania nie były, jak twierdzą niektórzy „kiełbasą wyborczą” i będą kontynuowane. Spotykam się z Mieszkańcami niemal codziennie i przypominam, że mój telefon jest do dyspozycji. Hasło „Zadzwoń do Piotra” jest wciąż aktualne! Natomiast już dzisiaj zapraszam na coroczne spotkania w wakacje lub wczesną jesienią, gdzie będę chciał poznać oczekiwania Mieszkańców co do inwestycji - wyjaśnia Piotr Dziekan. Radny nie zapomina również o chodniku łączącym kładkę kolejową z ulicą Jana Pawła II. W ostatnim czasie teren ten oczyszczono, na wniosek radnego wkrótce zostaną pomalowane na żółto krawędzie stopni schodów, a Miasto zamontuje dodatkową barierkę, aby ułatwić korzystanie z niej seniorom. Naprawiono także oświetlenie, przez co jest tutaj bezpiecznie.

RDZENNI MIESZKAŃCY OSIEDLA LEŚNEGO

Za spory sukces uważam powołanie do życia Nieformalnej Grupy Rdzennych Mieszkańców Osiedla Leśnego. Grupa nie tylko składa wnioski, ale je realizuje! - mówi Piotr Dziekan, pokazując bogatą dokumentację - Na ten moment udało się nam doprowadzić do wymiany dwóch butwiejących ławek. Mówię „nam” bo przecież spotykam się z Mieszkańcami Osiedla Leśnego codziennie, choćby podczas spaceru z moim psem. Najważniejsza jest bowiem współpraca na linii Mieszkańcy-Radni i efektem takiej dobrej współpracy jest właśnie wymiana tych ławek - przed świętami Urząd Miasta zdążył wymienić jedną, druga zostanie wymieniona już wkrótce. Na tym jednak nie koniec - już dzisiaj planujemy imprezę dla dzieci na rozpoczęcie lata. Dyskutujemy także nad kolejnymi wnioskami, które na pewno znajdą aprobatę nie tylko wśród Mieszkańców Osiedla Leśnego! Ze swojej strony chciałbym w tym miejscu jeszcze raz przypomnieć, że mój numer telefonu wciąż jest do Państwa dyspozycji. Masz problem? „Zadzwoń do Piotra - kończy naszą rozmowę Piotr Dziekan.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo